تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

مادر شهید احمدی‌روشن : رهبری ترور مصطفی با یک زن بود

تعداد بازدید : 1072
مادر شهید احمدی‌روشن : رهبری ترور مصطفی با یک زن بود / هنوز جرات نکرده‌ام قبر مصطفی را به علیرضا نشان دهم

مادر شهید مصطفی احمدی روشن با حضور در برنامه ای که در دانشگاه علامه برگزار شده بود، به تشریح ویژگی های شخصیتی فرزندش پرداخت و گفت: مصطفی یک فرد نظامی نبود و حتی غیر از دوران سربازی خود با اسلحه کاری نداشت و دلش برای میهن می تپید؛ کسی بداخلاقی وی را نمی دید و لبخند از روی لبانش کنار نمی رفت؛ وی در تمام طول عمرش تلاش کرد در مسیر علم قدم بردارد.


وی با اشاره به تخصص شهید مصطفی احمدی روشن در زمینه انرژی هسته ای گفت: مصطفی در زمینه انرژی هسته ای کار می کرد، اما نه به آن معنی که غربی ها برای انرژی هسته ای در نظر می گیرند، بلکه انرژی هسته ای را برای تولید سوخت و رادیو دارو مجاز می دانست.


مادر شهید احمدی روشن با انتقاد از عملکرد برخی مدعیان آزادی و حقوق بشر خاطرنشان کرد: برای من سوال است که چگونه فردی در شهر دانشمندی را زیر نظر می گیرد، به او نزدیک می شود و برای کشتن او برنامه ریزی می کند، من اسم این کار را ترور نمی گذارم، بلکه در اعتقاد ما به این کار شهادت می گویند؛ چرا که شهادت در نزد ما مقامی است که فرد زنده است و نزد خداوند روزی می خورد، اما پرسشم از آنان که ادعای آزادی بیان و حقوق بشر را دارند، این است که چرا وقتی ما به محاکمه عاملان این اقدامات می پردازیم ما را به نقض حقوق بشر متهم می کنند؟


وی با بیان اینکه فکر نمی کردم منافقین در ترور فرزندم دست داشته باشند، گفت: براساس فیلمی که به ما نشان دادند، رهبری این ترور به دست یک زن بود که به تازگی در پادگان اشرف به هلاکت رسیده است.


مادر شهید احمدی روشن ادامه داد: این منافقین فرزندان کسانی هستند که در هشت سال دفاع مقدس سرهای پاسداران ما را در جبهه های غرب سر می بریدند و اکنون فرزندان آنان به ترور دانشمندان ما دست می زنند، بنابراین این دشمنی هیچ گاه پایان نمی پذیرد؛ ما گمان نمی کردیم که در ترور مصطفی نیز منافقین دست داشته باشند.


وی با بیان اینکه ضعف ایمان منافقین موجب انحراف آنان از مسیر انقلاب شده است، گفت: نیروهای امنیتی ما تلاش های گسترده ای را جهت امنیت کشور انجام دادند، اما در مقطعی این امر ضعیف شد که موجب به شهادت رسیدن پنج نفر از دانشمندان ما شد که اولین شهید آن علیمحمدی و آخرین آن مصطفی من و راننده او بود.


مادر شهید احمدی روشن در ادامه به تشریح خاطره خود از روز شهادت مصطفی احمدی روشن پرداخت و گفت: مصطفی در صبح آن روز به دلیل جلسه ای، در تهران بود و به خاطر آن که اربعین نزدیک بود لباس مشکی پوشیده بود که در آن روز به دست منافقین به شهادت رسید؛ صدای انفجار را مطمئناً کسانی که در دانشگاه شما حضور داشتند، شنیده اند.


وی با طرح این پرسش که گناه مصطفی من و مصطفی های دیگر که به جرم تلاش برای اعتلای میهن به شهادت رسیده اند، چه بوده است، خاطرنشان کرد: مصطفی در زمان شهادت خود یک کودک چهار ساله داشت که من هنوز جرات نکرده ام قبر پدرش را به او نشان دهم؛ او هنوز سراغ پدر خود را می گیرد و من هر بار به او می گویم که پدر او به مأموریتی به نزد خدا رفته است؛ اما بچه چهار ساله چگونه این درک را دارد که بفهمد کسی که به مأموریتی به نزد خدا می رود، هیچ گاه برنمی گردد.


مادر شهید احمدی روشن گفت: می دانم که مادیات در زندگی اهمیت دارد، اما از شما می خواهم که کمی صبر داشته باشید؛ مبادا به خاطر بهتر شدن رفاه، آزادی را که با هزینه بسیاری در کشورمان بدست آمده است، از دست بدهیم.