تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

در راه تولید علم هسته‌ای شهید داده‌ایم...

تعداد بازدید : 1078
در راه تولید علم هسته‌ای شهید داده‌ایم حالا اجازه استفاده از علم‌مان را به ما نمی‌دهند

اولین نشست خبری کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای ایران با حضور اصحاب رسانه در دانشگاه شریف برگزار شد.

  این نشست با حضور مهدی زینالو، دبیر کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای ایران، حسین شمالی، دانشجوی دکتری عمومی داروسازی و پژوهشگر حوزه رادیو داروهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فیاض محمدباقری دانشجوی دکتری مهندسی هسته‌ای دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عباس ملک ثابت دانشجوی کارشناسی ارشد انژری دانشگاه صنعتی شریف از اعضای کمیته همراه بود.

زینالو: نخبگان کشور اجازه نمی‌دهند فشارهای بین‌المللی حرکت پرشتاب علمی را کُند، کند

مهدی زینالو دبیر کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای ایران در این نشست خبری  با اشاره به برگزاری زنجیره انسانی در حمایت از برنامه‌های هسته‌ای کشور که فردا در اطراف سایت هسته‌ای فوردو صورت می‌گیرد، گفت: جمعی از دانشجویان و نخبگان دانشگاه‌های کشور با محوریت دانشگاه صنعتی شریف مدتی است که پیرامون مسائل هسته‌ای احساس دغدغه می‌کنند و به دنبال نقش‌آفرینی جدی در این زمینه هستند و کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای نیز با این هدف تشکیل شد.

وی افزود: از طریق این کمیته سعی داریم در زمینه موضوع دستاوردهای هسته‌ای فعالیت‌های مستمری داشته باشیم.

وی با اشاره به درخواست رئیس‌جمهور برای کمک نخبگان در مسائل کشور اظهار داشت: نخبگان کشور در پاسخ به رئیس‌جمهور حضور فعالی در زمینه علمی دارند و بنا داریم موضوعات هسته‌ای را به طور دائم رصد کرده و برنامه‌های متناسب با نیاز روز کشور داشته باشیم که نخستین برنامه نیز تشکیل حلقه انسانی پیرامون سایت فوردو است.

زینالو اضافه کرد: نخبگان در کنار مسئولان کشور اجازه نمی‌دهند که فشارها و سیاسی‌کاری‌های بین‌المللی حرکت پرشتاب علمی کشور را کاهش دهد.

وی عنوان کرد: ما به طور کامل پشتیبان تیم هسته‌ای کشور هستیم و تیم مذاکرات هسته‌ای کشور نیز تلاش می‌کند تا در مجامع بین‌المللی از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

زینالو گفت: زمانی که بیماران ما به سوخت هسته‌ای نیاز داشتند کشورهای غربی از ارائه سوخت به ایران امتناع کرده و حق حیات را از بیماران گرفتند، آنها بر سر رشد علمی صلح‌آمیز مذاکره نمی‌کنند بلکه زیاده‌خواهی خود را جلوتر از همه چیز مطرح می‌کنند.

وی افزود: منطق غربی‌ها منطق غارتگران است که اموال خودمان را غصب کرده و می‌خواهند به خودمان بفروشند و اوباما نیز مطرح می‌کند که به ساختار تحریم‌ها دست نمی‌زنیم و در مقابل اگر ما فعالیت‌های خود را کاهش دهیم نتیجه زحمات نخبگان، ملت و خون شهدا را از دست داده‌ایم.

زینالو اظهار داشت: فردا 150 نفر از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف به همراه دانشجویان دانشگاه‌های کشور در حلقه انسانی اطراف سایت فوردو حضور می‌یابد و از صالحی رئیس سازمان انرژی هسته‌ای نیز دعوت شده تا در این حلقه حضور یابد.

وی با بیان اینکه فوردو نماد پیشرفت صنعت، فناوری و اقتدار ملی کشور است، گفت: با ایجاد حلقه انسانی پیرامون سایت فوردو به پشتیبانی از عملکرد تیم مذاکره‌کننده می‌پردازیم و به این تیم کاملا اعتماد داریم.

وی افزود: مجوز‌های لازم نیز اخذ شده است و با مراجع قانونی ذیربط هماهنگ هستیم.

در ادامه حسین شمالی دانشجوی دکترای عمومی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با اشاره به ضرورت دستیابی به علم هسته‌ای، گفت: این فناوری در حوزه تشخیص و درمان سرطان‌ها بسیار کاربرد دارد و با توجه به رخ دادن سنامی سرطان در کشور اهمیت فناوری هسته‌ای و دستیابی به این علم بیشتر می‌شود.

 

محمدباقری: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیاز روز‌افزون کشور به رآکتور‌های تحقیقاتی را لحاظ کند

 فیاض محمد‌باقری عضو کمیته دانشجویی حفظ و گسترش دستاوردهای هسته‌ای ایران نیز در نشست خبری گفت: به دشمنان اعلام می‌کنیم که با شهادت چند تن از متخصصان کشور ما نمی‌توانند مانع حرکت عظیم پژوهشگران هسته‌ای ایران شوند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از پژوهشگران هسته‌ای در کشور خواهان تحقیق در این حوزه هستند و به همین دلیل نیاز به ساخت رآکتور‌های تحقیقاتی جدید نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

وی افزود: برای ساخت رآکتور‌های تحقیقاتی جدید به سوخت بالای 20 درصد نیاز است و ما از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌خواهیم این نیاز روز‌افزون را در برنامه‌های خود لحاظ کنند تا در این حوزه نیازمند کشورهای دیگر نباشیم.

وی ادامه داد: اگر حجم درصد غنی‌سازی را از 20 درصد کاهش دهیم سوخت نیروگاه‌ها قابل تامین نیست.

محمد‌باقری گفت: ما همواره بر کلمه صلح‌آمیز هسته‌ای در این علم تاکید داشتیم و از این علم در زمینه صلح‌آمیز استفاده می‌کنیم.

 

ملک‌ثابت: رفتار غربی‌ها امنیت تولید علم در دنیا را زیر سوال می‌برد

عباس ملک‌ثابت عضو کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای ایران نیز در نشست خبری گفت: در حال حاضر دستیابی به حدود 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای را در دستور کار داریم که برای دستیابی به آن باید به حجم عظیمی در سوخت هسته‌ای برسیم و توان تولید صنعتی سوخت را داشته باشیم.

وی افزود: دانشجویان و نخبگان کشور در کنار مسئولان باید این مسیر پیشرفت را ادامه دهند تا بتوانیم به برنامه‌های خود دست یابیم.

دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: امنیت تولید علم یکی از مسائل مهم در دنیا است که باید برای محققان فراهم شود.

وی افزود: ما در راه تولید علم هسته‌ای شهید داده‌ایم  حالا اجازه استفاده از علممان را به ما نمی‌دهند.

ملک‌ثابت گفت: این رفتار‌ها سبب می‌شود تا امنیت تولید علم در دنیا زیر سوال برود.