تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

حلقه انسانی دانشجویان دور تاسیسات هسته ای فردو‬

تعداد بازدید : 1006
عکس حلقه انسانی دانشجویان دور تاسیسات هسته ای فردو‬

تعداد کثیری از دانشجویان ایرانی که حدود 5000هزار تن می شدند دست در دستان یکدیگر دارند دور تا دور سایت هسته‌ای فردو را محاصره کردند و حلقه زنجیره انسانی را تشکیل دادند. 

این تجمع در ابتدا به دعوت دانشجویان نخبه دانشجویان دانشگاه شریف آغاز شد و بعد از آن دانشجویان دانشگاه های تهران و دیگر دانشگاه های کشور از این تجمع حمایت کردند.

پیش از این قرار بود زنجیره نیروی انسانی سایت فردو تنها توسط دانشجویان دانشگاه شریف تشکیل شود که در ادامه تعداد زیادی از دانشجویان سراسر کشور به این گروه ملحق شدند.

شعارهایی همچون "مستکبر بی ریشه فردو تعطیل نمیشه"؛ "فردو تحقیقاتی نمی خوایم نمیخوایم" توسط دانشجویان سر داده شد.

پیش از این مهدی زینالو دبیر کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای ایران در گفتویی با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، با بیان جزئیات تجمع امروز دانشجویان در سایت هسته ای فردو، گفت: جمعی از دانشجویان و نخبگان دانشگاه‌های کشور با محوریت دانشگاه صنعتی شریف مدتی است که پیرامون مسائل هسته‌ای احساس دغدغه می‌کنند و به دنبال نقش‌آفرینی جدی در این زمینه هستند و کمیته دانشجویی حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای نیز با این هدف تشکیل شد.

وی با اشاره به درخواست رئیس‌جمهور برای کمک نخبگان در مسائل کشور اظهار داشت: نخبگان کشور در پاسخ به رئیس‌جمهور حضور فعالی در زمینه علمی دارند و بنا داریم موضوعات هسته‌ای را به طور دائم رصد کرده و برنامه‌های متناسب با نیاز روز کشور داشته باشیم که نخستین برنامه نیز تشکیل حلقه انسانی پیرامون سایت فوردو است.

زینالو اضافه کرد: نخبگان در کنار مسئولان کشور اجازه نمی‌دهند که فشارها و سیاسی‌کاری‌های بین‌المللی حرکت پرشتاب علمی کشور را کاهش دهد.

 

وی عنوان کرد: ما به طور کامل پشتیبان تیم هسته‌ای کشور هستیم و تیم مذاکرات هسته‌ای کشور نیز تلاش می‌کند تا در مجامع بین‌المللی از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

این تجمع همزمان با دور جدید مذاکرات در ژنو است و دانشجویان با این حرکت حمایت و همراهی خود را با تیم مذاکره کننده هسته ای و ایستادگی بر  حق هسته ای کشورمان اعلام کردند.

همزمان وزیر امور خارجه با انتشار پیامی ویدئویی به پنج زبان زنده دنیا در آستانه مذاکرات ژنو، تاکید کرد: یا با همدیگر می‌بریم یا با همدیگر می‌بازیم؛ هیچ قدرتی نمی‌تواند سرنوشت دیگران را تعیین کند؛ انرژی هسته‌ای برای ما تهدیدآفرینی برای دیگران نیست، یک جهش به سوی تعیین سرنوشت است.

علی‌اکبر صالحی نیز با حضور در این تجمع گفت: دانشجویان مطمئن باشنددولتمردان ما در مسأله هسته‌ای کوتاه نمی‌آیند/ فعالیت دانشمندان هسته‌ای ما در فردو در مقایسه با همتایان آنان در کشورهای همسایه هر روز یک والفجر8 را رقم می‌زند/ حرکت نمادین امروز دانشجویان به دور فردو نماد اراده ملی است

این تجمع با اذان مغرب به پایان رسید.

 

فیلم این تجمع را از اینجـــا ببینید.