تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

صف‌های «سبد کالا» به آمریکا گرا می‌دهد که..

تعداد بازدید : 944
صف‌های «سبد کالا» به آمریکا گرا می‌دهد که در ایران خبرهایی هست

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به این موضوع که این صف‌های توزیع سبد کالا برای توزیع نفت هم تشکیل می‌شد، گفت: همین صف های سبد کالا به آمریکا گرا می‌دهد که در ایران خبرهایی است. ما متاسفانه نمی دانیم چگونه باید برنامه ریزی و عمل کنیم که دشمن سوء استفاده نکند.

 حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اسبق اطلاعات که به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر در مسجد الزهرا(س) در محله حکیمیه سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: انقلاب‌هایی که انبیا و انسان‌هایی که در مسیر انبیا هستند ایجاد می‌ کنند یک تفاوت عمده با حرکت‌ سیاسیون دارد. انبیا هیچ‌گاه نگفتند ما با انقلابی که کردیم، آمدیم تا معیشت مردم و مشکلات را برطرف کنیم اما سیاسیون شعارهایی از این قبیل می‌دهند. 
 
وی افزود: امام خمینی(ره) هم دقیقا در حرکتی که آغاز کردند به دنبال این‌گونه شعارها نبودند. البته اینطور هم نیست که امام به این مسائل توجهی نداشته و یا پیامبران به دنبال رفع این مشکلات در انقلاب‌هایی که انجام دادند، نبودند. بلکه این جا این نکته مطرح است که ما مسیر را اشتباه می‌رویم چرا که اگر بندگی آمد زندگی سرو سامان پیدا می‌کند و برکات الهی نازل می‌شود. خداوند متعال در قرآن خطاب به حضرت موسی که البته برای همه انبیا است، می فرماید که انبیا با یکسری آیات و بینات روشن می‌آیند برای این‌ که  امت‌ها و مردم را از ظلماتت‌ بیرون آورند و این اولین وظیفه انبیا و افرادی است که در مسیر آن‌ها گام بر می دارند.
 
تفاوت‌های انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها
 
مصحلی تصریح کرد: ظلمت به این معناست که ممکن است در زندگی نان و آب خوبی هم باشد ولی عزت درآن نباشد بلکه با ذلت زندگی کنیم. دوران طاغوت زندگی همراه با ذلت و ننگ بود و فقط عده‌ای معدود از نزدیکان به شاه از زندگی مرفه برخوردار بودند.
 
وی با اشاره با تمایزاتی که انقلاب ما با سایر انقلاب‌ها داشته گفت: مهمترین تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها وجود ولی فقیه است. در همین مصر که با آمریکا روابط خوب تنگانگی هم داشت شاهدیم که انقلاب می‌شود و مشکلات اقتصادی که از قبل وجود داشته بازهم ادامه دارد که نشان گر اینست مردم به دلیل مشکلات معیشتی انقلاب نکردند بلکه دلیل این امر مسائل اعتقادی و مهم‌تری بوده است.
 
وی در ادامه افزود: آمریکا وقتی در کشوری حضور پیدا می کند نمی‌گذارد آن کشور پیشرفت کند. در بسیاری از کشورهایی که آمریکا در آن‌جا حضور داشته شاهد این مسئله بودیم و هستیم که مشکلات اقتصادی  و فرهنگی نه تنها حل نشده بلکه بیشتر هم شده است.
 
مصلحی در ادامه به اشاره به سیاست های کلی نظام عنوان کرد: البته در کشور ما مشکلات اقتصادی وجود دارد که باید حل شود ولی جهت گیری کلی نظام به سمت پیشرفت است. نکته مهم اینست که حتی در زمان امام زمان افرادی کارشکن و مغرض وجود دارند ولی در زمان ظهور جهت گیری کلی به سمت عدالت است. البته این مسئله مختص به عصر ما نیست و حتی در زمان امام علی (ع) هم بوده است.امروز در مسیر انقلاب اسلامی جهت گیری‌های اصلی استقلال، عزت و آزادی است.
 
هر حرفی علیه نظام می‌زنند و می‌گویند آزادی نیست!
 
وزیر اسبق اطلاعات درباره اینکه برخی از افراد دم از نبود آزادی در کشور می‌زنند، خاطرنشان کرد: همین امروز هم ضد انقلاب، اقشار خاکستری و ... که همه حرفی راجع به انقلاب به راحتی می‌زنند و می‌گویند آزادی نیست! در حالی‌که همین که این افراد می توانند به راحتی صحبت کنند بیانگر وجود آزادی است.
 
وی با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی در زمینه علمی بیان کرد: اگر در زمان طاغوت دانشجویی شروع به پیشرفت می کرد سربه نیستش می‌کردند اما امروز از نظر علمی ایران اسلامی رتبه هفتم در دنیا را دارد؛ در صورتی که بسیاری از فنون و علوم مختلفی که دانشمندان به آن دست پیدا نکرده‌اند رسانه‌ای نشده است. اما در زمان طاغوت اگر دانشجویی در زمینه تحصیلش به پیشرفت‌هایی دست پیدا می‌کرد توسط دستگاه سر به ‌نیست می‌شد.
 
مصلحی در خصوص مسئله سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی 3 سال است می ‌گوید بشار اسد باید بماند از سوی دیگر غربی ها و هم پیمانانشان می گویند بشار برود و می بینیم که در صحنه عمل ایران موفق تر از غربی ‌ها عمل کرده است. اما اینکه برخی‌ها می گویند که چرا ایران در موضوع سوریه وارد شده است باید گفت چون سوریه خط مقدم و محور اصلی مقاومت است. چند شب پیش فرانسوی‌ها اعلام کردند که 700 نفر از این کشور به سوریه وارد شدند تا بشار را سرنگون کنند. البته کشور فرانسه هم برای حفظ امنیتش این اجازه را می‌دهد. کشورهای غربی برای اینکه شر این افراد را از سر کشورهای خودشان باز کنند آن‌ها را وارد سوریه می‌کنند.
 
سوءمدیریت در اقتصاد را نباید به پای انقلاب نوشت
 
وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و روش‌های درمان مقطعی آن ادامه داد: بسیاری از گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی موجود ناشی از سوء‌مدیریت است که نباید پای انقلاب نوشته شود.
 
مصلحی با اشاره به این موضوع که این صف‌های توزیع سبد کالا برای توزیع نفت هم تشکیل می‌شد، گفت: همین صف های سبد کالا به آمریکا گرا می‌دهد که در ایران خبرهایی است. ما متاسفانه نمی دانیم چگونه باید برنامه ریزی و عمل کنیم که دشمن سوء استفاده نکند. 
 
وزیر سابق اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: امام در حرکتشان به هیچ چیز غیر خدا توجه نداشتند و همیشه معتقد به انجام تکلیف در راه رضای خدا بود. مقام معظم رهبری هم به پیروی از امام(ره) همیشه محکم و مقتدر برسر شعارهای انقلاب ایستاده اند.
 
انقلاب اسلامی ما استکبار را ذلیل کرده است
 
مصلحی افزود: انقلاب ما 35 سال است که استکبار را ذلیل کرده است. در توافق هسته ای شرمن و جان کری در گنگره آمریکا یکی از حرف هایی می زدند این بود که ما 10 سال پیش در بحث هسته ای که با ایران درگیری را شروع کردیم ایران حدود هزار سانتریفیوژ داشت اما امروز بعد از 10 سال ایران 18 هزار سانتریفیوژ با علم روز دارد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ قطعا این پیشرفت‌هایی که داشتیم همه در سایه ولایت ائمه و رهنمودهای ولی فقیه است. البته توقع هم نباید داشت که رهبری در تمام مسائل جزئی ورود پیدا کنند. رهبر انقلاب فردی با درایت و حکیم است و قطعا جایی که نیاز بدانند سخن خواهند گفت. انقلاب ما حاصل خون شهداست و قطعا هر روز رو به جلو حرکت خواهد کرد.