تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

واقعیت حضور وزیر علوم درقم ودیدار با مراجع چه بود؟

تعداد بازدید : 951
واقعیت حضور وزیر علوم درقم ودیدار با مراجع چه بود؟

 آیت الله مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید قم در در ابتدای درس خارج فقه امروز 18 اسفند خبر دیدار خود با وزیر علوم را تکذیب کرد.

 آقای مکارم در حالی خبر دیدار با وزیر علوم را تکذیب کردند که رسانه دولتی ایسنا وابسته به جهاد دانشگاهی روز پنج شنبه 15 اسفند از این دیدار خبر داده بود.

البته در میان مراجع تقلید قم آیات عظام نوری همدانی و سبحانی نیز از دیدار با فرجی دانا امتناع کرده بودند اما خبری دروغ درباره  دیدار این مراجع تقلید با فرجی دانا منتشر نشده بود.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در حالی از دیدار با فرجی دانا امتناع کرده است که پیش از این گفته بود دکتر روحانی رییس جمهوری، راضی به شکستن خطوط قرمز نیست.

این مرجع تقلید شیعیان علت دیدار نکردن با وزیر علوم را  عدم آمادگی اعلام کرده است و گفت: در دلیل این عدم آمادگی گفتم عزل و نصب‌های زیادی توسط وزیر در ‏دانشگاه‌ها صورت گرفته که به مصلحت دانشگاه و دانشجویان نبوده است.

در طی مدت وزارت فرجی دانا تا کنون ۳۲ عزل و نصب در حوزه ریاست دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وابسته به وزارت علوم رخ داده است.

گفتنی است ایسنا در خبر دیدار وزیر علوم با مراجع تقلید قم درباره نحوه دیدار با آیت الله مکارم شیرازی می نویسد: فرجی دانا در حسینیه آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در مراسم چهلم رحلت عالم ربانی مرحوم آیت‌الله حاج سید حسین موسوی کرمانی شرکت کرد.در این مراسم که با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی برگزار شد، وزیر علوم با این مرجع تقلید دیدار و از بیانیات معظم له بهره‌مند شد.

اما آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امروز در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد ‏اعظم با اشاره به سفر پنجشنبه گذشته وزیر علوم به قم گفت: مطلب لازمی را باید در اینجا ‏تذکر بدهم و آن اینکه همگان توجه داشته باشند وزیر به قم آمد و برخی از آقایان هم با وی ملاقات ‏کردند ولی در برخی رسانه‌ها مشاهده کردیم که خبر دیدار من با او را نیز چاپ کرده بودند.‏

وی افزود: من این دیدار را جداً تکذیب می‌کنم؛ افرادی واسطه شده بودند ولی من گفتم آمادگی دیدار ‏با وزیر علوم را ندارم.‏

استاد حوزه علمیه قم، علت عدم دیدار خود با وزیر علوم را عزل و نصب های گسترده در این وزارت خانه دانسته اند و در توضیح آن می گویند: دیدار با وزیر به معنای تایید عزل و نصب‌‌ها بود و به همین دلیل ‏در پیشگاه خداوند مسئول می‌بودم به همین دلیل دیدار را نپذیرفتم هر چند دولت اقدامات خوبی ‏انجام می‌دهد و ما به دلیل آن از دولت تشکر می‌کنیم ولی خطاهایی هم هست که از نظر شرعی ‏لازم است، تذکر بدهیم.‏

موج عزل و نصب های گسترده در وزارت علوم پیش از این نیز اعتراض دانشجویان نمایندگان مجلس و حتی ائمه جمعه را نیز در پی داشت.

به نظر می آید رسانه های دولتی و نزدیک به مواضع دولت یازدهم برای ایجاد وجهه ای مثبت از فرجی دانا در آستانه احتمال استیضاخ اخبار اینگونه را منتشر می کنند.

زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص افراطی گری های صورت گرفته در وزارت علوم می گوید : وزیر علوم در گذشته نیز دیدگاه‌های تند و افراطی داشته است و بیشتر رؤسای دانشگاه‌ که به تازگی منصوب شدند هم جزو اصلاح‌طلبان تندرو یا فعالان حزب منحله مشارکت بودند.

 این نماینده مجلس در خصوص تذکرهای پیشین و احتمال استیضاح وزیر علوم می گوید: مجلس تمام مراحل تذکر، دلسوزی و امر به معروف را نسبت به وزیر علوم طی کرده است ولی ترتیب اثری داده نشد بنابراین مجلس مجبور می‌شود تا از اهرم‌های دیگری که در اختیار دارد استفاده کند.

 استفاده نادرست از وجهه مراجع تقلید قم برای رفتار اعضای دولت در حالی از سوی رسانه ها انجام می شود که پیش از این حسن روحانی تاکید کرده بود که دولت در اجرای نظرات دلسوزانه مراجع تقلید مصمم است.