تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

آمریکاییها غلط می کنند درباره حقوق بشر حرف بزنند

تعداد بازدید : 844
بازخوانی هلوکاست آمریکایی؛ آمریکاییها غلط می کنند درباره حقوق بشر حرف بزنند

یكي از شعارها و ادعاهايی كه دولت ايالات متحده و بسياري از كشورهاي غربي همواره مطرح مي كنند، و جمهوري اسلامي ايران را نيز متهم به نقض آن مي كنند، بحث حقوق بشر است!

دولت جنايتكار آمريكا در حالي اين موضوع را مطرح مي كند و خود را مدعاي بحث حقوق بشر در جهان مي داند، كه ظلم ها و جنايت هاي اين دولت در نقض حقوق بشر در حوزه هاي گوناگون در طول سال ها مشاهده شده است. جنايات ايالات متحده در فلسطين و غزه و حمايت تمام عيار از قصابان صهيونيستي چيزي نيست كه بتوان آن را انكار كرد، به طوري كه اصلا دولت آمريكا به اين مسئله افتخار مي كند. علاوه بر اين آنچه در افغانستان و عراق اتفاق افتاد و مظالم فراواني كه در اين دو كشور به وقوع پيوست، نتيجه حضور و دخالت مستقيم دولت آمريكا است.

با اين همه مصاديق نقض حقوق بشر و جنايت عليه انسان هاي بي گناه صرفا به دخالت در كشورهاي ديگر خلاصه نمي شود، چرا كه كارنامه ايالات متحده در نوع برخوردهايي كه با مردم خود آمريكا نيز داشته است گوياي اين است كه دم زدن از حقوق بشر توسط اين دولت شعاري بيش نبوده و در عمل خبري از رعايت و توجه به حقوق اوليه انسان ها نيست. يكي از نمونه هاي دردآور و اسفناك كه نهايت وحشي گري دولت ايالات متحده آمريكا را نشان مي دهد، برخورد اين دولت با فرقه ي ديويديه و سوزاندن 80 مرد، زن و كودك در 19 آوريل سال 1993 است.

اين فاجعه كه از آن با عنوان فاجعه ويكو ياد مي شود، توسط دولت آمريكا در 28 فوریه سال 1993 تا 19 آوریل با یورش ناگهانی به شیوه جنگی در شهر واكو واقع در ایالت تگزاس آغاز شد و در 19 آوریل، دولت آمریكا تانك‌ها را برای تخریب و نابودی و پخش كردن گاز در ساختمانی كه مردم در آن زندگی می‌كردند، به محل اعزام كرد. دولت آمریكا بهانه این كار را نگرانی‌های خود از وضع بهداشتی محل اقامت دیویدیان و جلوگیری از آزار و اذیت كودكان توسط دیوید كورش، رهبر این فرقه و همچنین طولانی شدن مدت زمان ماموریت و محاصره و در نتیجه خسته شدن ماموران اف بی‌ آی، دانست كه منجر به انتشار گاز در محل خانه‌ی تحت محاصره شد. البته شواهد و قرائن فراواني كه بدست آمد، موجب شد تا آمريكايي ها به اين نتيجه برسند كه فرقه ي ديويديان به عمد توسط دولت آمريكا كشته شدند. آتشی بسیار وحشتناك و جهنمی كه حدود 40 دقیقه ساختمان را سوزاند، یكی از وحشیانه‌ترین نوع كشتار در طول تاریخ است. در اثر اين اقدام وحشيانه آمريكا، 80 مرد، زن و كودك توسط دو دستگاه امنیتی ایالات متحده ی امریكا یعنی  FBI2 و 3 ATF كشته شدند.

پس از آن به دستور کلینتون، دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های جمعی آمریکا به مدت 40 روز، با سکوت محض از کنار کشتار وحشیانه پیروان دیویدیه به راحتی گذشتند و پس از 40 روز با ایجاد اتهامات و پرونده سازی‌های بسیار شروع به انعکاس وارونه اصل ماجرا آن هم به صورت منحرف کردند و به پرونده سازی‌های دروغین علیه آنها پرداختند.

فاجعه ي ويكو كه بدون ترديد بايد آن را يك هولوكاست آمريكايي ناميد، يكي از ده ها مصداق خوي جنايت آميز دولت آمريكا است كه در كارنامه اين دولت ثبت شده است و سند ديگري بر حقانيت مخالفان آمريكا و آزادي خواهان جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران است كه بر خوي سلطه گري و وحشي گري اين دولت تاكيد كرده و مي كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تاریخی 29 خرداد سال 88، خطاب به سردمداران غرب، به ویژه آمریكا یادآور شدند كه كشوری كه دستش به خون افراد بی گناهی مانند زنان و كودكان پیرو فرقه دیویدیان آلوده است، حق ندارد دم از حقوق بشر بزند: «در خود آمريكا - انسان واقعاً تعجب مي كند - در زمان دولت همين حزب دمكرات، در زمان رياست جمهورى شوهر همين بانوئى كه حالا اظهار نظر مي كند، هشتاد و چند نفر از وابستگان فرقه‌ى داوودى را زنده زنده در آتش سوزاندند. اين كه ديگر جاى انكار نيست. همين حضرات، همين دمكرات ها اين كار را كردند. فرقه‌ى داوودى‌ها به قول خودشان ديويدى‌ها - به دليلى مورد غضب دولت آمريكا قرار گرفتند و به منزلى رفتند و در آنجا متحصن شدند. هر چه كردند، بيرون نيامدند. اينها خانه را آتش زدند و هشتاد تا مرد، زن، بچه تو اين خانه، زنده زنده سوختند. شما حقوق بشر مي فهميد يعنى چه؟! به نظر من اين مسئولان و سياستمداران اروپائى و آمريكائى قدرى بايستى شرم و حيا را هم براى خودشان وظيفه بدانند.»