تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

تیر خلاص ایران به دومین رئیس‌ استخبارات سعودی

تعداد بازدید : 839
تیر خلاص ایران به دومین رئیس‌ استخبارات سعودی
برکناری مجدد رئیس دستگاه اطلاعاتی رژیم سعودی در کمتر از 2 سال، از عمق بی‌ثباتی سیاسی و اطلاعاتی در این رژیم حکایت می‌کند ضمن اینکه به معنای اعلام شکست مجدد در برابر جبهه مقاومت و بیداری اسلامی است.
تلویزیون عربستان اعلام کرد: بندر بن سلطان به علت مشکلات جسمی از ریاست استخبارات عربستان کناره‌گیری کرد و سپهبد یوسف الادریسی جایگزین وی شده است. بندر اواخر تیرماه 91 به ریاست استخبارات انتخاب شد تا شکست‌های فاحش رئیس وقت این تشکیلات مقرن بن عبدالعزیز را جبران کند.
بندر نزدیک 20 سال سفیر عربستان در آمریکا بود. پایگاه خبری نهرین آن زمان  فاش کرد که آمریکا بعد از گذشت سال‌ها به طور مستقیم پرونده امنیتی را در عربستان به دست گرفته و انتخاب بندر بن سلطان به وزارت اطلاعات این کشور به دستور کاخ سفید بوده است. برپایه این گزارش بندر حتی در کشورش به آمریکایی بودن معروف است.
همچنین پایگاه خبری میدل ایست آن‌لاین به هنگام برکناری مقرن و جایگزینی بندر خاطرنشان کرده بود:«4 شکست بزرگ عربستان از ایران در عراق و سوریه و لبنان و بحرین، علت برکناری مقرن بوده است چرا که ملک عبدالله از نفوذ فزاینده ایران در منطقه هراسان است. آمریکایی‌ها به پادشاه عربستان توصیه کردند مقرن را از این سمت برکنار کند، آنها به صراحت گفتند وی در موقعیت مهم خود این جدیت لازم در کار را ندارد».
در حقیقت بندر بن سلطان با دستور مستقیم آمریکا مأمور شده بود تا شکست‌های فاحش و مشترک ریاض- واشنگتن در حد فاصل عراق تا سوریه و لبنان و بحرین را جبران کند. اما تیر خلاص ارتش سوریه به گروه‌های مسلح  تحت حمایت آمریکا و رژیم سعودی، در حقیقت پایان حیات سیاسی بندر بن سلطان و سقوط وی از چشم ملک عبدالله و سازمان سیا نیز بود؛ ضمن اینکه وخامت حال ملک عبدالله از یک سو و نگرانی فزاینده از سر برآوردن انقلاب مردمی در درون عربستان در برکناری بندر بن سلطان مزید بر علت شده است.