تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

مواجهه خنده‌دار مدیر حوزه ریاست دانشگاه با هتک حرمت اهل بیت(ع)

تعداد بازدید : 944
مواجهه خنده‌دار مدیر حوزه ریاست دانشگاه با هتک حرمت اهل بیت(ع)

دانشگاهیان شیراز روز گذشته پس از نماز ظهر در اعتراض به هتاکان اهل بیت(ع) در مسجد دانشگاه شیراز، تجمع کردند.

  این تجمع در اعتراض به برنامه ای بود که در روز وفات حضرت زینب(س) جشن هفته خوابگاه ها با اجرای موسیقی زنده و تئاتر طنز به همت معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی این دانشگاه برگزار شد که رئیس و مدیر حوزه ریاست دانشگاه شیراز نیز در آن حضور داشته اند.

محمد حسین عظیمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در جمع صدها دانشجوی معترض به هتک حرمت صورت گرفته به صاحت مقدس حضرت زینب(ع) گفت: فکر نمی کردیم که مرزها به راحتی شکسته شود و پس از شکستن مرزهای سیاسی نوبت به شکستن مرزهای عقیدتی برسد.

وی در ادامه تاکید کرد: بحث ما دینی است و برای حفظ شعائر دینی قیام کرده ایم.

عظیمی تصریح کرد: وقتی به محکومین امنیتی و کسی که هنجار های سیاسی و اجتماعی ما را زیر سوال برده اجازه حضور در دانشگاه می دهند نتیجه این می شود که روزگاری در روز وفات حضرت زینب(ع) با حضور مسئولین جشنی برگزار می شود که ارگ، موسیقی زنده و شاد اجرا می شود و بسیاری از شعائر ما زیر سوال می رود.

وی تاکید کرد: تمام اطلاع رسانی ما برای برنامه تجمع صرفا در شب گذشته بوده و اطلاع رسانی زیادی صورت نگرفته است و بهتر است مسئولین کاری نکنند که تجمع ما بزرگتر و ناراحتی ها بیشتر شود.

دکتر ابراهیم گشتاسبی؛ مدیر حوزه ریاست دانشگاه شیراز در جمع دانشویان معترض به هتک حرمت به ساحت اهل بیت(ع) گفت:  برای اجرای برنامه از قبل برنامه ریزی شده بوده است و به هرحال دانشجویان زحمت کشیده بودند و خیلی اصرار داشتند که ریاست محترم دانشگاه هم در جمع شورای صنفی دانشگاه و دانشجویان حضور پیدا کنند و بنده هم به اصرار ریاست دانشگاه و به احترام وی چند دقیقه در مراسم حضور یافتم. دانشجویان در  اعتراض به این صحبت وی بیان کردند مگر احترام حضرت زینب (س) از رئیس دانشگاه کمتر است؟

وی در ادامه تاکید کرد: چون می دانستیم همزمان در مسجد دانشگاه مراسم دعا در حال برگزاری است و این برنامه با آن ضدیت دارد توصیه کردیم حتی الامکان در این برنامه تخفیفهایی صورت بگیرد.

گشتاسبی در ادمه با بیان اینکه تلیغات زیادی برای این برنامه انجام شده بود گفت: اگر برنامه لغو می شد دانشجویان نسبت به دین بد بین می شدند و بنابراین ما حجت شرعی برای اجرای برنامه داشتیم.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه شیراز گفت: شورای صنفی مجموعه ای است که زیر نظر معاونت محترم دانشجویی است و معاونت محترم دانشجویی حوزه فعالیتش حوزه اجرایی است نه حوزه  فرهنگی و این بر عهده معاونت فرهنگی است که در این حوزه تخصصی وارد شود.

وی افزود: ناهماهنگی‌های فرهنگی در دانشگاه شیراز وجود دارد که در صدد ایجاد هماهنگی هستیم و صحبت هایی شده که  کارگروه فرهنگی تشکیل دهیم تا درتمام حوزه های اداری دانشگاه  فعالیت های فرهنگی به صورت کارشناسی شده از حوزه معاونت فرهنگی  بیرون یاید تا مشکلاتی که قاعدتا پیش میاد به مراتب کاهش پیدا کند.

گشتاسبی بیان کرد: البته همیشه مشکل وجود دارد و فقط املای نانوشته بی اشتباه است و هرکسی که املایی می نویسد قطعا اشتباه هم دارد.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه شیراز گفت: اگر بخواهم عذر خواهی کنم از ساحت حضرت زینب عذر خواهی می کنم و به در گاه الهی توبه می کنم که این سخن وی با اعتراض بسیاری از دانشجویان حاضر در تجمع مواجه شد و دانشجویان گفتند از آنجایی که به عقاید مذهبی ما هم توهین شده باید از دانشجویان و مردم نیز عذرخواهی کنید.

در ادامه دانشجویان با سر دادن شعار هایی اعتراض خود را به توجیه گری های این مقام مسئول ابراز کردند و خواستار توضیحات بیشتر شدند که  حجت الاسلام و المسلمین نیری؛ مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شیراز پیشنهاد برگزاری جلسه ای بین نمایندگان تشکل های دانشجویی و هیئت رئیسه دانشگاه برای بررسی هرچه منطقی تر این موضوع را داد که این حرف وی مورد تایید دانشجویان معترض و مسئولین دانشگاه قرار گرفت.

در پایان این تجمع بیانیه دانشجویان دانشگاه شیراز در اعتراض به هتک حرمت به ساحت حضرت زینب و استحاله فرهنگی دانشگاه قرائت شد و دانشجویان با امضای طوماری آن را تایید کردند.

در این بیانیه آمده است: پس از تغییر کادر مدیریتی دانشگاه شیراز در بهمن ماه 92 فضای دانشگاه رنگ و بویی شبیه به دوران8ساله اصلاحات به خود گرفته است. دوباره روند خزنده ی استحاله ی فرهنگی در دانشگاه شیراز رخ نموده و ریاست دانشگاه که گویی هم چنان خود را رییس دانشگاه دوران اصلاحات می داند با تایید و تکریم افراد و اشخاص تندرو چه در سطوح مدیریتی و چه در شاخه های دانشجویی احزاب نقش فعالی در این روند استحاله ی فرهنگی دارد.

دانشجویان در این بیانیه اضافه می کنند: این روزها، درحالی که بسیاری از دانشجویان در حال عزاداری برای پیام آور نهضت عاشورا حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) بودند، عده ای با مجوز مدیران ارشد دانشگاه و با حضور رییس دانشگاه در حال برگزاری جشن بودند. اجرای موسیقی شاد و زنده، استفاده از ادوات موسیقی و برگزاری تئاتر طنز گوشه ای از این اقدام حرمت شکنانه در روز عزای حضرت زینب (سلام الله علیها) بود. به همه ی این ها باید حضور و سخنرانی ریاست دانشگاه و معاونین او را هم اضافه کرد. اقدامی که دیگر جای هیچ توجیه و توضیحی باقی نمی گذارد.

دانشجویان در فرازی از این بیانیه تصریح می کنند: دانشجویان انقلابی که پیشتر این روند غلط را به پای مدیران میانی میگذاشتند و پای این توجیه را باز میگذاشتند که شاید ریاست دانشگاه از این روند غلط آگاه نیست این بار با چشمانی مبهوت شاهد حضور ریاست دانشگاه در این مراسم سخیف  بودند. این روند منحط فرهنگی که در چند ماه ابتدایی ریاست ایشان با حضور در این جشن این چنین رخ نموده و عیان گشته علاوه بر داشتن انحراف از مبانی و شعائر انقلابی و اسلامی دانشجویان، با شعارهای دولت نیز فاصله ی قابل ملاحظه ای دارد.