تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

اسرار هسته‌ای ایران و فتنه ۸۸ از کتاب کلینتون

تعداد بازدید : 810
اسرار هسته‌ای ایران و فتنه ۸۸ از محور‌های کتاب کلینتون

«هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه سابق آمریکا که به مناسبت انتشار کتاب جدید خود تحت عنوان «انتخاب های دشوار»، سفر به شهرهای مختلف آمریکا را آغاز کرده است، در صدد است امروز، سه شنبه، 10 ژوئن (20 خردادماه) در شعبه ای از فروشگاه های زنجیره ای «بارنز اند نوبل» در نیویورک به معرفی این کتاب و امضای آن برای علاقمندان بپردازد.

بر اساس این گزارش، محتوای کتاب «انتخاب‌های دشوار» کلینتون درباره مسائل مختلف سیاست خارجی آمریکا و همچنین نوع برخورد آمریکا با برنامه هسته‌ای ایران می‌باشد.

بر اساس گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، کلینتون در کتاب خود به سیر تحولات در روابط آمریکا و ایران در طول 20 سال گذشته می پردازد، رویکرد محتاطانه دولت بیل کلینتون (همسر وی)، دوران غیرسازنده «محور شرارت» (اشاره به دوران ریاست جمهوری جرج بوش که ایران را به همراه عراق و کره شمالی، بخشی از محور شرارت خواند) و آغاز یک نزدیکی بی سر و صدا در دوره اول ریاست جمهوری باراک اوباما، وقتی که خود وزیر خارجه آمریکا بود از جمله مواردی است که کلینتون در کتاب خود به آن اشاره کرده است.

صدای آمریکا گزارش کرد که فصل هجدم کتاب کلینتون تحت عنوان »ایران: تحریم‌ها و اسرار» به طور کامل به موارد مختلفی از جمله تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران در سال 2010، پرداخته شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کلینتون در این بخش به ملاقات حساس خود با وزیر امور خارجه چین که موجب تصویب آن قطعنامه شد اشاره می کند و در ادامه این بحث را پیش می‌کشد که آن تحریم‌ها، به همراه ایجاد یک کانال ارتباطی سری از طریق سلطان عمان، این امکان را به ایالات متحده داد تا مذاکرات جدی را با ایران آغاز کند.

در بخشی از این کتاب نیز به جنبش فتنه (جنبش سبز) اشاره کرده است و ابراز تأسف کرده که چرا آمریکا در سال 2009 از این جنبش در ایران حمایت نکرد.

وزیر خارجه آمریکا در دوره اول ریاست جمهوری باراک اوباما، که نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 نیز دارد، در این تور علاوه بر معرفی کتاب خود و حضور در اماکن عمومی و صحبت با مردم، به مصاحبه با نشریات معتبر نیز می پردازد که هدفی ندارد جز آماده سازی برای رقابت های انتخاباتی آینده است.