تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

حضور فغانی در کنار مستطیل سبز افتتاحیه جام‌جهانی

تعداد بازدید : 802
حضور فغانی در کنار مستطیل سبز افتتاحیه جام‌جهانی

ورزشگاه 61606 نفری آرنا کورینتیانس در شهر سائوپائولو در حالی از 30 دقیقه بامداد جمعه (امشب) میزبان دیدار افتتاحیه جام جهانی است که علیرضا فغانی، داور اعزامی کشورمان به این دوره از مسابقات، به عنوان داور چهارم، در کنار مستطیل سبز افتتاحیه حضور خواهد داشت.

  قضاوت اولین بازی جام‌جهانی 2014 فوتبال به عهده یوئیچی نیشی مورا از ژاپن به عنوان دار اصلی در وسط میدان با کمک‌های تورو ساگارا و توشی یوکی نانگی است و البته علیرضا فغانی به عنوان داور چهارم تیم داوری را کمک خواهد کرد. جایی که تیم‌های برزیل و کرواسی آغاز کننده یک ماه شور و هیجان فوتبال خواهند بود.

گفتنی است که هفته گذشته خبری از سوی خبرگزاری نسیم مبنی بر تایید حضور فغانی به عنوان داور چهارم بازی افتتاحیه جام‌جهانی 2014 برزیل منتشر شد که از سوی برخی رسانه‌ها مورد تکذیب قرار گرفت تا دوباره در همین هفته این خبر تایید شد و علیرضا فغانی، رسما به عنوان داور چهارم بازی افتتاحیه در کنار تیم داوری ژاپن معرفی شد.

علیرضا فغانی و حسن کامرانی داوران اعزامی ایران به جام‌جهانی 2014 برزیل هستند که البته در حال حاضر، کامرانی‌فر فعلا به عنوان داور ذخیره در این بازی‌ها حضور دارد و هنوز مشخصا برای بازی خاصی در نظر گرفته نشده است.

16 سال از قضاوت محمدفنایی داور بین المللی کشورمان در رقابت‌های جام جهانی 94 می‌گذشت تا اینکه در این سال ها تنها یک داور دیگر توانست به این جایگاه برسد و برای نخستین بار یک کمک داور ایرانی برای قضاوت در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی انتخاب شد.

حسن کامرانی‌فر در جام جهانی ۲۰۱۰ در حالی که تیم ملی نیز موفق به صعود به جام جهانی این دوره نشده بود، به عنوان کمک اول در تیم داوری خلیل الغمدی عربستانی انتخاب و به عنوان اولین تیم داوری آسیا به فیفا معرفی شد. وی در این رقابت‌ها اولین مسابقه خود را که بین تیم‌های فرانسه با مکزیک بود قضاوت کرد. کمتر کسی فکر می کرد که در مرحله گروهی باز هم قضاوتی به او برسد اما کامرانی‌فر با شاهکار خود در این مسابقه که در رابطه با آفساید بود راه خود و تیم داوری خود را برای قضاوت در بازی‌های دیگر هموار کرد و مسابقه شیلی با سوئیس را نیز در مرحله گروهی، به عنوان کمک‌داور اول قضاوت کرد. در آن بازی هم قضاوت قابل قبولی را به اجرا گذاشت.

گفتنی است از قاره آسیا تنها چهار داور اصلی به نام‌های روشن ایرماتوف (ازبکستان)، یوئیچی نیشیمورا (ژاپن)، نواف شکرالله (بحرین) و بنجامین ویلیامس (استرالیا) برای حضور در جام جهانی 2014 انتخاب شدند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، اینکه یک تیم داوری از آسیا برای قضاوت بازی افتتاحیه انتخاب شده است، شانس بسیار بزرگی برای حرفه داوری و فوتبال آسیاست، آسیایی که امروز طبق رنکینگ فیفا، ایران را به عنوان تیم برتر خود می‌بیند؛ اما اینکه یک داور از سوی ایران در این تیم داوری در بازی افتتاحیه در نظر گرفته شده است، شانسی است مضاعف برای حرفه داوری و فوتبال در ایران.