تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

اعلام جهاد برای مقابله با تروریست های داعش

تعداد بازدید : 781
اعلام جهاد توسط علمای جهان اسلام برای مقابله با تروریست های داعش

با شدت گرفتن جنایات تکفیری های موسوم به داعش در عراق، برخی از علمای اسلام اقدام به اعلام جهاد برای مقابله با این جنایات نمودند.
پس از اعلام جهاد از سوی آیت الله سیستانی برخی از علمای اهل تسنن و شیعه نیز حکم جهاد دادند. در ادامه برخی از فتاوا و حمایت های علمای شیعه و سنی می آید.

***عبدالمهدی الکربلایی نماینده آیت الله سیستانی در کربلا گفت: عراق و مردم آن در معرض چالش و خطر بزرگی قرار گرفته اند و تروریست ها فقط به دنبال سیطره  بر نینوا و صلاح الدین نیستند بلکه آنها به صراحت اعلام کرده اند که همه استان ها به ویژه بغداد و کربلا را نیز هدف قرار خواهند داد.وظیفه مقابله با آنها بر عهده همگان است و به طایفه خاصی تعلق ندارد.

الکربلایی تاکید کرد: رهبران سیاسی امروز در برابر مسئولیت تاریخی و شرعی قرار دارند و باید اختلافات و خودزنی را رها کنند و به یکسان سازی مواضع روی آورند.

وی خطاب به ارتش و نیروهای مسلح افزود: ای نیروهای مسلح شما مسئولیت تاریخی و مشروع دارید و باید از مقدسات و عراق حمایت و شر را از این کشور دفع کنید.مرجعیت حامی نیروهای مسلح است و خواستار ثبات و شجاعت است و هرکه از شما کشته شود به خواست خداوند شهید است.

نماینده آیت الله سیستانی در کربلا اعلام کرد: با توجه به خطری که عراق را تهدید می کند در حال حاضر دفاع از سرزمین، ناموس و مقدسات "واجب کفایی" است.

***حضرت آیت الله حسین نوری همدانی نیز اعلام کردند : روحانیون در قبال نفوذ سیاست و فرهنگ دشمنان به ممالک اسلامی مسوولیت دارند. 

وی عصر روز جمعه در جمع علما و روحانیت آذربایجان شرقی در تبریز با بیان ویژگی های یک روحانی، اظهار کرد: دشمن با تمام تجهیزات برای کوبیدن مقاومت وارد میدان شده و علما در این میان وظیفه دارند اقدامات دشمنان را محکوم و مردم را روشن سازند.

حضرت آیت الله نوری همدانی به حضور گروهک های تکفیری و داعش در عراق اشاره کرد و گفت: خطر بزرگی متوجه عراق است و ما باید پشتیبانی خود را از مردم مظلوم عراق اعلام و روحانیون در این برهه از زمان وظیفه سنگینی دارند.

***شیخ بشیر نجفی یکی از مراجع تقلید عراق نیز خواستار پیوستن مردم به ارتش و پلیس شد و تاکید کرد عراق در مرحله ای به سر می برد که باید از آن دفاع کرد و هرکس به این وظیفه عمل کند مجاهد فی سبیل الله است و هرکس کشته شود شهید است.

 ***شیخ احمد الکبیسی عالم اهل سنت عراق  ضمن اعلام جهاد گفت داعش عامل صهیونیستهاو عربستان است.

***تلویزیون عراق نیز اعلام کرد:علمای اهل سنت استان بصره امروز اعلام کردند که شهروندان اهل سنت برای دفاع از این استان و هر وج از خاک عراق آمادگی کامل دارند.علمای اهل سنت افزوند: داعش نه نماینده اهل سنت است نه شیعه، بلکه تروریست های این گروه شهروندان عراقی را هدف قرار داده اند.علمای اهل سنت تاکید کردند مبارزه با داعش وظیفه ملی، شرعی و مقدس است.