تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

چرایی استقبال غربی‌ها از کاهش جمعیت ایران

تعداد بازدید : 637
چرایی استقبال غربی‌ها از کاهش جمعیت ایران

فرشته روح‌افزا  گفت: کشورهای غربی و در رأس آن آمریکا برای ایجاد تعادل جمعیتی به نفع خود و به عنوان یکی از سیاست‌های استراتژیک در دکترین دفاع ملی و سیاست خارجی به کاهش رشد جمعیت در جهان سوم بخصوص کشورهای اسلامی پرداختند.

وی ادامه داد: عمده فعالیت‌های کنترلی آمریکا بر این کشورها از طریق صندوق بین‌المللی پول و آژانس‌های سازمان ملل از جمله یونیسف، صندوق جمعیت، سازمان بهداشت، سازمان کشاورزی و تغذیه فائو صورت می‌گیرد.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان خاطرنشان کرد: طبق سند منتشر شده از سوی پنتاگون برنامه‌هایی که کلیه آژانس‌های سازمان ملل در سطح جهان در کشورهای دیگر اجرا می‌کنند به عنوان عملیات دفاعی و نظامی ارتش آمریکا محسوب می‌شود که براساس آن قانون تنظیم خانواده در ایران نیز در سال 1372 تصویب و اجرا شده است.

روح‌افزا تصریح کرد: هدف اصلی این قانون کاهش میزان باروری کلی زنان ایران از 6.4 به 4 فرزند و هر زن تا سال 90 و کاهش نرخ رشد طبیعی جمعیت از 3.2 به 2.9درصد تا پایان برنامه اول سال 72 و کاهش نرخ رشد جمعیت از 3.9 به2.3 درصد تا سال 90 بوده است.

وی افزود: نکته قابل تامل این است که ایران در سال 71 قبل از تصویب قانون تنظیم خانواده (72) و هدف اصلی این قانون یعنی کاهش جمعیت رسیده بود و شهید مطهری نیز در سال 59 نسبت به اجرای طرح کنترل موالید انتقاد می‌کند و می‌گوید توجه داشته باشید که مسئله ازدیاد نفوس که اسمش را می‌گذارند «بمب جمعیت» و آنقدر هم گفته‌اند که یک حس تنفر از بچه در مردم ایجاد کرده‌اند، در کشور ما صادق نیست یعنی کشورهای اسلامی هنوز به حدنصاب جمعیت نرسیده‌اند و این یک نیرنگ استعماری است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اکثر پیام‌های تنظیم خانواده و افزایش جمعیت در رابطه با بحث‌های گمراه‌کننده مانند جمعیت فاقد دانش، معنویت، اشتغال، بهداشت و سلامت و با مضمون سلامت است گفت: خطرناک بودن فاصله فرزندآوری کمتر از 3 سال و طراح این مباحث زمینه تصویب برنامه تنظیم خانواده در سال 68 در دولت را فراهم کردند که منجر به اختصاص وام 150 میلیون دلاری صندوق جمعیت ملل متحد به ایران شد و برای عدم حساسیت مردم استفاده از عنوان کلی بهداشت باروری جایگزین عبارت تنظیم خانواده شد.

روح‌افزا بیان داشت: همه این عوامل باعث روند رو به کاهش غیرمنتظره جمعیت در کشور شد که با اعلام خطر جمعیت‌شناسان مواجه گردید اما علی‌رغم همه این موارد و عدم رصد و آمارگیری لازم قانون تنظیم خانواده در سال 72 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: به دلیل موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه کاهش نرخ رشد جمعیت در میان کشورهای اسلامی در سال 77 ایران به عنوان پایگاه آموزش این امر در منطقه انتخاب شد و صندوق جمعیت سازمان ملل اعتباری به مبلغ 4 میلیون دلار به دولت و 10 میلیون دلار در اختیار سازمان‌های فعال دولتی و غیردولتی در این زمینه قرار داد.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: این روند تا جایی ادامه داشت که برژینسکی سیاستمدار کهنه‌کار و مشاور امنیت ملی آمریکا در سال 88 حمله نظامی به ایران را مناسب ندانست و ادعا کرد روند فعلی جمعیت در ایران کمک قابل توجهی به ماجرای مقابله با ایران خواهد کرد.

روح‌افزا افزود: به دنبال این تحولات در سال 90 لایحه اصلاح قوانین تنظیم خانواده و جمعیت به مجلس ارائه شد اما تنها منجر به این شد که سیاست‌های محدودیت فرزند چهارم برداشته شود و کلیات برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در راستای تنظیم خانواده را با طرح دیگری با نام طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در قالب 55 ماده در سال 92 تنظیم شد که در دستور کار مجلس قرار دارد.

وی تاکید کرد: از مشکلات این طرح بار مالی زیادی است که به دولت تحمیل می‌شود و قطعا با مخالفت شورای نگهبان روبه‌رو خواهد شد چراکه بندهایی در این طرح است که با قانون اساسی مغایرت دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات فوق طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در قالب 4 ماده به مجلس ارائه شده است که این طرح مشکلات طرح قبلی را ندارد.

روح‌افزا خاطرنشان کرد: این طرح نه‌تنها بار مالی ندارد بلکه با لغو قانون تنظیم خانواده بودجه آن می‌تواند به بحث بهداشت زنان و خانواده اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش جمعیت در مجلس تصویب شود در حقیقت منویات مقام معظم رهبری محقق خواهد شد و وظیفه مجلس و دولت نیز آن است که تمام تلاش خود را در جهت رسیدن به تاکیدات ایشان به کار گیرند.

 

-