تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

دولت ساعات کار کارمندان در ماه رمضان را تغییر نمی دهد؟!

تعداد بازدید : 674
دولت ساعات کار کارمندان در ماه رمضان را تغییر نمی دهد؟!

سیاست عدم تغییر ساعات کار در ادارات در طول ماه مبارک رمضان از سوی دولت محترم در حالی پیگیری می شود که حتی سکولار ترین دولت ها در این ایام شرایط ویژه ای برای کارمندان خود در نظر می گیرند.

  سخنگوی دولت وقتی از عدم کاهش ساعت کار در ادارات خبر داد، بسیاری از کارمندان این سوال برایشان پیش آمد که آیا دولت در مورد تصمیمات ویژه و پراهمیتی مثل ساعت کار در ماه مبارک رمضان هم سیاسی عمل می کند.

مصوبه عدم تغییر در ساعات اداری که بسیاری از رسانه های اصلاح طلب از آن به "پایان بدعت های احمدی نژادی" تعبیر کردند، برخوردی سیاسی با مسئله ای است که کارشناسان اجتماعی و پزشکان به اهمیت آن صحه گذاشتند.

جای هیچ شک و شبهه ای نیست که راندمان پایین کار در  ادارات با شروع ماه مبارک و خستگی های طبیعی پایین تر نیز خواهد آمد و این مصوبه دولت به هیچ وجه من الوجوه در جهت تکریم ارباب رجوع و رسیدن به کار مراجعین در ادارات تلقی نخواهد شد.

از آنجایی که میزان حضور در ادارات با میزان فعالیت انجام شده ارتباط مستقیمی ندارد و صرفا موجب هزینه زایی می شود چگونگی قبول هیئت دولت با این مصوبه جای سوال دارد!

اگر برای خاطر و راحتی حال ارباب رجوع این تصمیم گرفته شده است، پیشنهادات بهتری نیز وجود دارد. دولت می تواند با تقسیم ساعات کار حضور کارمندان در ادارات هم میزان ساعات باز بودن دفاتر ادارات را کاهش ندهد و هم ساعاتی رابرای استراحت روزه داران در این ماه تخصیص دهد.

به نظر می رسد سیاست «هرچه دولت قبلی کرده اشتباه بوده است»، در مورد این مسئله کارشناسی شده نیز دنبال شده است و تصمیم نادرستی در مورد ساعت کار کارمندان اتخاذ شده است.

در بسیاری از کشورهای اسلامی چون مالزی، اندونزی، ترکیه، عربستان و ... در ماه مبارک رمضان تسهیلاتی برای کارمندان در نظر گرفته می شود.