تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

اعتراض دانشجویان به انتصاب «دست بوس جاسبی»

تعداد بازدید : 1132
اعتراض دانشجویان به انتصاب «دست بوس جاسبی»

جمعی از تشکل‌ها و فعالان فرهنگی دانشگاه‌های آزاد سراسر استان گلستان طی بیانیه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه آزاد اعلام کردند: آقای میرزاده اجازه ندهید با انتصاب « ع ب» دانشگاه آزاد گرگان جولانگاه سیاسی بازی‌هایی شود.

  دکتر ع ب مسیر رشد و ترقی دردانشگاه آزاد را به نحو جالبی طی کرده است؛ نام وی از سلسله جلسات دانشجویی که در نقد و بررسی مدیریت سی ساله آقای جاسبی در دانشگاه ها برگزار می شد بر سر زبان ها افتاد، دکتر ب یکبار هم به عنوان دانشجوی نخبه از جعبه صدا و سیما بر روی آنتن رفت.

فعالین سابق دانشجویی می گویند با بالا گرفتن انتقادات از عملکرد دانشگاه آزاد، جلساتی در دانشگاه ها با حضور منقدین برگزار می شد اما هیچ گاه رئیس دانشگاه آزاد حاضر به حضور در این جلسات نشد، در عوض عده ای منتسب به این دانشگاه به این جلسات می آمدند و با اغتشاش سعی می کردند روند برنامه ها را به حاشیه ببرند؛ دکتر ع ب یکی از همین افراد است که تقریبا در همه جلسات حضور داشت. جالب اینکه چندی بعد وی به سمت ریاست یکی از واحدهای دانشگاه آزاد از سوی عبدالله جاسبی منصوب شد.

تصاویری مربوط جلسات نقد جاسبی در دانشگاه های امیرکبیر، تهران و حضور در مقابل مجلس با حضور (ع ب)

کلنگ زنی سایت 50 هکتاری واحد اسلامشهر

وی در یکی از این جلسات گفته بود: دست جاسبی را به خاطر خدماتش می بوسم، جاسبی به من حیات دوباره بخشید.

حالا قرار است وی به استان گلستان برود و دانشجویان نسبت به این مسئله معترض شده اند.

متن کامل بیانیه دانشجویان به نقل از خبرگزار دانشجو به شرح زیر است:

«دو صنف هستند که هرگاه صالح باشند، امت صالح خواهند بود، و هرگاه فاسد شوند، امت فاسد خواهد شد: دانشمندان و مدیران. (رسول اکرم صلی الله علیه و آله)

در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشورعزیزمان تاسیس دانشگاهی همانند دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در هر شهری هرچند کوچک واحدی فعال دارد، قطعا بسیار به آموزش عالی کشور کمک کرده است و بخشی از این حجم بالای پیشرفت های علمی ملت ایران و بالارفتن بخشی از سطح سواد عمومی جامعه، مرهون خدمات ارزشمند این مجموعه علمی است.

تغییر لازمه تحرک است؛ آن تغییری شایسته تحسین است که نشاط و پیشرفت حاصل آن باشد نه فقط جابجایی میان برخی مدیران که همه از جریان خاص و حزب سیاسی معلوم الحالی نشات گرفته اند.

جابجایی در راس مدیریت دانشگاه آزاداسلامی واحد گرگان که به عنوان محور دانشگاه های آزاد اسلامی استان گلستان است، می‌تواند در طول حیات دولت اعتدال امری معمول و در راستای اهداف متعالی این دولت تلقی شود؛ اما آیا در دوران دولتی با شعار اعتدال، انتخاب فردی به دور از خط مشی اعتدال از سوی مجموعه ای همانند دانشگاه آزاد اسلامی که مدیران آن از مدافعان سرسخت دولت اعتدال هستند، امری سوال برانگیز نیست؟!

این دانشگاه با توجه به رسالت اصلی خویش که چیزی جز محلی برای جستن دانش در پرتو فرهنگ ناب اسلامی نیست، بیش از هر چیز نیازمند بسترسازی فرهنگی، آن هم از جنس فرهنگ غنی انقلابی است؛ در سال87، دکتر ع ب در شرایطی که دارای نگاه های خاص و جناحی بود دو ماه بعد از آنکه در سمت مسئول آموزش واحد گرمسار معرفی شده بود، بلافاصله به ریاست دانشگاه آزاد اسلامشهر معرفی می شود.

گویا بر اساس گفته وی (ع ب) به جاسبی که حاضر است دست وی را بخاطر خدماتش ببوسد، نعمات خوبی برای (ب) داشته که با مدرک کارشناسی ارشد برخلاف مقررات داخلی به ریاست چنین دانشگاهی منصوب می شود.

(ع ب) در شرایطی گزینه اصلی ریاست دانشگاه آزاد گرگان مطرح شده که علاوه بر موارد ذکر شده، شنیده شده وی سابقه بازداشت در زندان اوین، ضرب و شتم دانشجویان ارزشی جهت برگزاری بزرگداشت مراسم سوم خرداد89، مشکلات مالی در خرید زمین 40 هکتاری از یک خانم زرتشتی ساکن امریکا و رفاقت نزدیک با حمزه کرمی (مدیر سایت فتنه گر جمهوریت در سال 88) را تنها در بخشی از کارنامه خود دارد!

از آقای میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی می خواهیم که اجازه ندهند با انتخاب افرادی که کارنامه عملکرد شان و جریان فکری شان خلاف مشی اعتدال است، دانشگاه ها را که مکانی مقدس و در کلام حضرت امام خمینی(ره) منشا تحولات جامعه است، جولانگاه فعالیت های خاص سیاسی بازی خود قرار دهند و دانشگاه ها را از وظایف خطیر خود در این برهه زمانی که در کلام رهبر  معظم انقلاب پیچ تاریخی از آن یاد می شود، دور سازند.

از هیات امنای دانشگاه آزاد خواستاریم بیش از پیش به دنبال حمایت از فعالان علمی- فرهنگی دانشگاه باشند تا تعویض جناحی ریاست دانشگاه ها!

ما جمعی از دانشجویان متعهد و انقلابی استان گلستان خواستاریم نکند همانند انتصاب عجولانه عناصر معلوم الحالی همانند هراتی که بر مسولیت مرکز اسناد دانشگاه آزاد اسلامی تکیه زدند-که بحمدلله این اشتباه تصحیح شد- فضای جامعه را غبارآلود کنید؛ از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بویژه از ریاست آن مجموعه علمی-فرهنگی خواهانیم که مبادا دوباره تصمیمی غلط اتخاذ شود که مجبور به تصحیح آن شوید.