تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

واکنش‌های مسئولان دانشگاه آزاد به بخشنامه جنجالی

تعداد بازدید : 878
واکنش‌های مسئولان دانشگاه آزاد به بخشنامه جنجالی؛ از عصبانیت تا تشکر

هفته گذشته بخش نامه ای از سوی حراست دانشگاه آزاد منتشر شد که در آن از کلیه حراست واحدها خواسته شده بود در این زمینه ورودی نکنند و در صورت برخورد نیز با متخلفان این تخطی از بخشنامه برخورد خواهد شد.(اینجا)

انتشار این خبر واکنش های مسئولان دانشگاه آزاد را در پی داشت به طوری که حمید میرزاده رئیس دانشگاه این بخشنامه را بر اساس آموزه های قرآنی دانست و گفت: بخشنامه حراست دانشگاه که دستمایه انتقادات نادرست و مغرضانه برخی رسانه‌ها شده، براساس آموزه‌های قرآنی و توجه به مقوله فرهنگی عفاف و حجاب تدوین شده است.(اینجا)

بسیج دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد نیز در بیانیه ای تاکید کردند: بخشنامه اخیر حراست، دانشگاه را به فاز چالش‌های جدی در حوزه فرهنگ وارد می‌کند.(اینجا)

در آخرین اقدام معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بخشنامه صادر شده از سوی حراست دانشگاه آزاد گفت: از مدیر کل حراست دانشگاه به خاطر صدور این بخشنامه تشکر می کنم.

طه هاشمی گفته است: گزارش های مختلفی درباره برخورد نامناسب با دانشجویان و اعضای هیات علمی به خاطر موضوع حجاب ارائه شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، موضوع حجاب و عفاف، طرح استاد معتمد، دوره های آموزش مجازی و طرح توانمند سازی مراکز مشاوره واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از جمله موضوعاتی بود که در دوازدهمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طه هاشمی و سایر اعضای شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طه هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد گفت: متاسفانه درک درستی از موضوع عفاف و حجاب در جامعه وجود ندارد و به دلیل عدم بینش درست برخی افراد در این باره، شاهد برخوردهای نادرست و گاه تند با دانشجویان هستیم.

طه هاشمی با بیان اینکه رسالت حوزه فرهنگی ارائه زیبایی های حجاب و عفاف به جامعه است، گفت: حجاب و عفاف جزو موازین قانونی و شرعی جامعه اسلامی ماست، به همین خاطر باید به درستی تبیین شود تا اثر گذاری داشته باشد.


این در حالی است که آنچه مورد انتقاد واقع شده بود دستورالعمل عجیب مبنی بر عدم دخالت حراست حتی در صورت مشاهده موارد تخلف بود.