تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

بايكوت كنيم و حمايت

تعداد بازدید : 865
بايكوت كنيم و حمايت

محمد زعیم زاده// 1- حمله‌ی اسرائیل به غزه و جنایات رژیم کودک کش هرچقدر دردناک و جانکاه است اما قطعا برکاتی هم دارد از هم گرایی قابل توجه در خصوص غزه و فلسطین و احساسات ضداسرائیلی در سراسر دنیا گرفته تا هم نوا شدن بی سابقه علیه اسرائیل و آمریکا در داخل از چپ و راست و کارگزار و خدمت گزار گرفته تا دولت و مجلس و البته مردم!

2- جنگ سوم غزه هم دیر یا زود تمام می شود و البته دوباره زود یا دیر آغاز می شود، نمی دانم چند روز بعد، چند ماه بعد یا دو سه سال دیگر، پس به نظرم بهتر است از همین حالا فکر کنیم که جز حضور در راهپیمایی روز قدس و تشکیل کمپین و باز نشر کردن عکس شهدا و خلاصه فشار رسانه ای به اسرائیل –که البته همین هم خوب است.- چه کارهای دیگری می شود انجام داد؟

3- قطعا یکی از راهکارها بایکوت کالاهای اسرائیلی است، لابد تصویر معروف منتشر شده از برندهای شرکت ها و کارخانجات حامی اسرائیل را دیده اید تصویری که حامیان اسرائیل را از نوکیا و مگی و کیت کت وAMD و INTEL تا سی ان ان و پپسی و ... معرفی می کند، برند هایی که برخی از آنها در داخل ایران هم کالا تولید می کنند یا حداقل کالاهایی تحت لیسانس آنها تولید می شود.

4- اول: یادم می آید در دوره‌ی دانشجویی دبیر یکی از این اتحادیه های دانشجویی در یک کنفرانس خبری همین مطلب بند 3 را گفت و البته آنجا از یکی دو محصول نام برد که بله اینها باید تحریم شوند و از بازار مسلمین جمع شوند و الخ... چند روز بعد یکی از سهامداران شرکت فوق - که فرد نسبتا معروف و متنفذی بود. - بابت اظهارات شکایت قضائی کرد و البته دوست ما نتوانست در دادگاه ثابت کند که آن کارخانه و محصول صهیونیستی است و حتی عوایدش به اسرائیل می رسد و اگر با واسطه گری برخی آقایون نبود حالا حالاها باید آب خنک می خورد. این را گفتم که بدانید اثبات رابطه ی این کالاها با صهیونیست ها به این راحتی هم نیست. دوم: به نظر من کنار هم چیدن این همه مارک و برند کنار هم دیگر و طرح ادعای اسرائیلی بودن همه ی آنها جز تصویر هیمنه ی همه جانبه ی صهیونیست ها بر دنیا و کاهش اعتماد به نفس برای مبارزه خاصیت دیگری ندارد.

5- آنچه بالا گفتم به معنای نفی طرح بایکوت نیست اما به نظرم باید چند نکته را در این خصوص در نظر داشت. اولویت با محصولاتی است که جایگزین دارند مثلا اگر AMD و INTEL تحریم شود؛ بعدش چه؟ ثم ماذا؟! اما واقعا در خصوص مواد خوراکی می شود کارهایی کرد مثلا نوشابه یا ... دیگر هم اینکه فعلا این گستردگی را باید بایکوت کرد و به صورت پایلوت سراغ یکی دو محصول رفت و در صورت حصول نتیجه الگو را تکرار کرد.

6- غیر از این کارهای سلبی می توان با نگاه ایجابی الگوی حمایتی اقتصادی از صهیونیست ها را در داخل استفاده کرد. مثلا چه اشکالی دارد صاحبان صنایع و کارخانجات داخلی اعم از دولتی و خصوصی و خصولتی مثلا نیم درصد از سود سالانه ی خود را به غزه اختصاص دهند و در کمپین تبلیغاتی رسما اعلام کنند. مطمئنا با جو ایجاد شده فعلی در دنیا و البته جهان اسلام همراهی مطلوبی هم در خارج از مرزها خواهد داشت.