تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

یک ماه جنگ نابرابر در غزه و چند نکته مهم

تعداد بازدید : 904
یک ماه جنگ نابرابر در غزه و چند نکته مهم

جنگ رژیم صهیونیستی با مردم مظلوم غزه با وجود آنکه عمق خباثت و رذالت این رژیم  را نشان می دهد، پیامدهای مثبتی را هم در پی داشته است که نباید از آن ها غافل شد:

1-از مهم ترین پیامدهای مهم این جنگ این بود که اسرائیل بار دیگر در مقابل مقاومت مردم غزه تحقیر شد. اسرائیل هیچ گاه فکر نمی کرد با وجود این حجم جنایت و آدم کشی باز هم با مقاومت مردم و حماس مواجه شود و تا این حد مجبور شود تلفات بدهد. گفته می شود حداقل تلفات اسرائیل در این یک ماه جنگ، بیش از 500 کشته است. تعداد تلفاتی که برای رژیم صهیونیستی سابقه نداشته است. بعد از یک ماه جنگ نابرابر، شرایط بگونه ای برای اسرائیل رقم خورده است که حال به دنبال آتش بس است در حالی که  طرف مقابل جهت قبول آتش بس از لزوم پذیرش شرایطش سخن می گوید.

2-حمایت های تمام عیار و همراهی کامل ایالات متحده آمریکا از جنایت های اسرائیل واقعیتی بود که در طول همه ی سال ها آدم کشی اسرائیل وجود داشته است؛ اما در جنگ اخیر این مسئله بار دیگر روشن شد و مردم باز هم واقعیت دولت آمریکا را دیدند. این موضوع از آنجایی اهمیت دارد که بویژه در یک سال گذشته در داخل کشور خودمان هم برخی از رسانه های یک جریان خاص برای بذک کردن این دولت سفاک از هیچ اقدامی فروگذار نکرده اند و بسیار تلاش کرده اند تا آمریکا را از جنایت هایش مبرا جلوه دهند.

3-اتفاقات منطقه و به راه انداختن گروهک های تروریستی مانند داعش از سوی سرویس های امنیتی غرب و تلاش هایی که بدین شکل برای ایجاد تفرقه بین گروه های مختلف مسلمانان می شود، خطری است که چگونگی مواجهه با آن از اهمیت فراوانی برخوردار است. به همین جهت است که رهبر انقلاب ضمن تاکید بر خباثت این گروهک ها بر اهداف اساسی پشت پرده کسانی که این ها را تغذیه می کنند سخن گفتند و ابراز داشتند که این گروهک ها دشمن اصلی ما محسوب نمی شوند. جنایت های اسرائیل و حمله دیگرباره به غزه نشان داد که دشمن اصلی مسلمانان نه گروهک تروریستی مانند داعش، بلکه اسرائیل و آمریکا هستند. اسرائیل و آمریکایی ای که گروهایی مانند داعش را هم آن ها تغذیه می کنند و به جان مسلمانان می اندازند. در واقع کودک کشی های اسرائیل و حمایت های امریکا از آن موجب شد که باز هم دشمن اصلی مورد توجه افکار عمومی قرار بگیرد و امت اسلامی نسبت به آن حساس شود.

4-بر هیچ کس پوشیده نیست که جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی ایران، محور اصلی و اساسی حمایت از مردم غزه و فلسطین هستند و نقش برجسته ایران در موفقیت مقاومت غزه در برابر اسرائیل چیزی نیست که بتوان آن را انکار کرد. این در حالی است که سران خبیث دولت های عربی منطقه و کشورهایی که ادعای اسلامی بودن دارند یا در برابر این جنایت سکوت پیشه کردند و برخی ها حتی به همراهی با اسرائیل پرداختند. نقش رهبر معظم انقلاب در هدایت مقاومت به قدری برجسته بود که ایشان این بار حتی به طور جزئی تر راهبردهای مقاومت را مورد توجه قرار دادند و بر لزوم مسلح شدن کرانه باختری نیز سخن گفتند. تا جایی که وال‌استریت ژورنال و نیویورک‌تایمز هر دو به این نکته اشاره کردند که «در این جنگ، رهبری جهان اسلام و جبهه مسلمین را آیت‌الله خامنه‌ای به عهده داشت و از عهده آن برآمد».

5-اما یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکات قابل توجه در رابطه با وضعیت این روزهای غزه، نوع مواجهه نظام و مردم ایران با این مقوله است. اتحاد و همبستگی همه ی گروه های مردمی و حتی جریان های سیاسی کشور در رابطه با لزوم حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایت های اسرائیل به قدری بود که به جرات می توان گفت در طول سه و نیم دهه حیات انقلاب اسلامی در هیچ برهه ای، این همه همبستگی و اتحاد برای حمایت از مردم فلسطین در داخل ایران وجود نداشته است. هرچند افکار عمومی ایران همواره بر حمایت از مسلمانان و مظلومین جهان تاکید داشته اند و در طول سی و پنج سال گذشته همواره از مسلمانان فلسطین حمایت کرده اند، اما تلاش های برخی از گروه های سیاسی برای شبه افکنی نسبت به این رویکرد ایران  کم و بیش ابهام هایی را برای بخشی از جامعه بوجود آورده بود. لذا این بار حمایت یکپارچه و تمام عیار مردم از غزه، خود بارزترین پاسخ به شبهات سال های گذشته بود و عدم کارآیی مغالطات مخالفین حمایت از فلسطین را نشان داد. حتی جریان های سیاسی که سال ها حمایت ایران از غزه را زیر سئوال می بردند، امروز دیگر از لزوم حمایت از فلسطین سخن می گویند و کسانی که همین چند سال پیش شعار "نه غزه نه لبنان" سر دادند، حال به هر ترفندی دست می زنند تا این لکه ننگ را از خود دور کنند. این مسئله حتی اگر صرفا تظاهر این گروه سیاسی هم باشد باز ارزشمند است و اصلی ترین پیام آن کارآمدی و حقانیت سیاست های نظام جمهوری اسلامی در حمایت از مظلومان عالم را نشان می دهد که حتی مخالفان آن را مجبور به تسلیم کرده است.

6-مردمی که در نوار غزه و در محاصره اسرائیل زیر بمب ها و موشک های این رژیم سفاک این گونه مقاومت می کنند؛ نمادی کم نظیر و تحسین برانگیز از مقاومت و ایستادگی در مقابل ظلم و زیاده خواهی هستند که برای همه ی ملت های آزاده ی جهان الگو محسوب می شوند. مقاومت جانانه مردم غزه باز هم ثابت کرد که تنها راه مقابله با زورگویان و زیاده خواهان عالم، فقط استقامت است و بس.