تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

چرا کسی برای نیجریه شمع روشن نکرد.

تعداد بازدید : 1025

حادثه پاریس باعث شد تا عده ای خود را به سفارت فرانسه برسانند و با روشن کردن شمع ابراز همدردی کنند اما برای فاجعه کم سابقه نیجریه هیچ شمعی روشن نشد.
به گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان؛ ارتش نیجریه با حمله به محل‌های حضور شیعیان این کشور در منطقه "گیسلو" شهر "زاریا" در ایالت کادونا، شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه را بازداشت کرد؛ اعضای خانواده او و دست کم 300 نفر دیگر را به شهادت رساند.

ارتش نیجریه به سه محل حسینیه بقیه الله، خانه شیخ زکزاکی و دارالرحمه شهر زاریا حمله کرده و خانه رهبر شیعیان این کشور را به آتش کشید. بهانه واهی این حملات وحشیانه هم تلاش جنبش اسلامی برای ترور فرمانده ارتش بود که به صراحت از سوی این جنبش تکذیب شده است.فارغ از تمام اتفاقاتی که در نیجریه رخ داد، نکته قابل تامل در مورد برخی از کاربران این است که در زمان حادثه پاریس بلافاصله با عکس ها و هشتگ های مرتبط با حادثه پاریس ابراز همدردی کردند اما برای مردم نیجریه هیچ گونه عکس  و همدردی با شیعیان نیجریه وجود ندارد . اگر یک مقایسه کوچک میان وحشی گری ارتش نیجریه در کشتار شیعیان و حادثه تروریستی پاریس کنیم متوجه میشویم که ابعاد این کشتار کم سابقه بسیار بزرگ تر از حادثه تروریستی پاریس بوده است.


پس از حادثه پاریس رسانه های غربی تا جایی که ممکن بود ابعاد این اتفاق را گسترش داده و بزرگنمایی کردند تا جایی که همین امر موجب سوء استفاده برخی از سیاستمداران فرانسوی شد. در کشور ما هم بعد از حادثه تروریستی پاریس عده ای به سرعت شمع به دست و اشک ریزان مقابل سفارت فرانسه جمع شدند و ابراز همدردی کردند تا مبادا مردم داغدار این کشور را تنها بگذارند اما حال که ارتش نیجریه این فاجعه بزرگ را علیه شیعیان کشورش انجام داده هیچ شمعی مقابل سفارت نیجریه روشن نشد، مثل اینکه خون فرانسوی ها رنگین تر از شیعیان نیجریه بوده است.
منبع : http://www.yjc.ir