تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

ماه عسل روابط قاهره - تل آویو

تعداد بازدید : 755

منابع قدس اشغالی  اعلام کردند ، این هیات صهیونیستی در جریان سفر خود به قاهره تلاش خواهد کرد زمینه گسترش همکاری های اقتصادی میان اسرائیل و مصر و تقویت مناسبات میان دو طرف را فراهم آورد.

در مراسم استقبال از این هیات صهیونیستی جمعی از تجار و کارفرمایان مصری حضور داشتند و ضمن خوش آمدگویی به آنها از گسترش روابط تجاری میان دو طرف استقبال کردند. انتظار می رود در همین راستا هیات مشابهی از بازرگانان و اصحاب صنایع مصری اواخر سال جاری میلادی (2016) به فلسطین اشغالی سفر کنند.


حجم صادرات کالاهای صهیونیستی به مصر در سال 2015 به 113.1 میلیون دلار رسید و این در حالی است که در سال قبل از آن؛ یعنی 2014 147.1 میلیون دلار بود. اما در مقابل، حجم واردات این رژیم از مصر در سال 2015 تنها 54.6 میلیون دلار بود و این در حالی است که در سال قبل از آن 583 میلیون دلار برآورد شده بود.

سال 2011 بهترین دوره مبادله تجاری میان طرفین مصری و صهیونیستی بود و ارزش صادرات رژیم صهیونیستی به مصر به 236 میلیون دلار و صادرات مصر به این رژیم به 178.5 میلیون دلار رسید. اما پس از آن و در اثر وقوع انقلاب مصر که در راستای انقلاب های بهار عربی صورت گرفت، حجم مبادلات تجاری میان طرفین تا حد زیادی کاهش یافت.

گفتنی است که عبد الفتاح سیسی رئیس جمهور مصر در راستای سیاست های خود برای گسترش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مجوز انجام مبادلات میان طرفین با شیکل؛ پول رایج این رژیم را صادر کرد که این مساله در تاریخ روابط میان طرفین بی سابقه بود و خشم و اعتراض گسترده احزاب مخالف و در راس آنها جماعت اخوان المسلمین را به دنبال داشت.

منبع :http://www.farhangnews.ir