تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

آن روی سکه گرانبهای کیمیای ایران

تعداد بازدید : 952

پیروزی کیمیا علیزاده دختر هیجده ساله  ایرانی در المپیک به عنوان بانوی ایرانی  که موفق به دریافت مدال المپیک شده است؛ واکنش های مختلفی را  در  فضای رسانه های حقیقی  و مجازی برپا کرد و هر کدام با عکس و تیتری از آن یاد کردند. در واقع  آنچه بیش از همه نمود داشت  پوشیدگی و وقار این دختر نوجوان بود که نه تنها پس از کسب مدال حتی در بین مبارزاتش نیز دل خیلی  از مردم ایران را با همراه  خود نمود. او در فضایی بین المللی بدون آن که از هنجارها و ارزش های دینی خود عقب بنشیند  برای کسب مدال مبارزه  کرد پس از  پیروزی هم کار زیبایی انجام داد که از نگاه  دوربین ها و رسانه ها پنهان نماند دختر نوجوان  بعد از پیروزی در میدان مسابقه، سجده شکر به جا آورد تا  مهر تاییدی  باشد بر اعتقادات مذهبی و دینی که دارد. چنانچه  مقام معظم رهبری نیز به دنبال این حرکت به جای علیزاده در پیامی فرمودند: «یک زن محجبه در موضع قهرمان بر روی سکوی قهرمانی می‌ایستد و همه را وادار می کند که او را تکریم و تجلیل کنند.»

این درحالی است که بارها شنیده ایم شبه روشنفکران داخلی برای همصدایی با  ضدانقلاب خارج نشین و منادیان حقوق بشر حجاب زن ایرانی را مانع  پیشرفت او می دانند که باعث محدودیت او درعرصه های مختلف شده است؛  و وجود مصادیق مسلمی چون کیمیا علیزاده  خط بطلانی بر تمام  یاوه گویی های آنهاست.  البته  کیمیا  علیزاده اولین کسی نیست که با اعتقادات مذهبی و رعایت حجاب خود به میدان آمده است. سکینه خدابنده مربی تیراندازی نیز در رژه  افتتاحیه المپیک با چادر خود این اعتقادات دینی خود را  میدان ورزش فریاد زد. در المپیک2014 لندن نیز ایران با داشتن هشت ورزشکار زن در هفت رشته مختلف یکی از کشورهای پیشتاز در این عرصه  بود که با تلاش های گسترده  موفق شده بود راه را برای حضور ورزشکاران محجبه در بسیاری از رشته‌ها باز کند.

 اینها همه  قسمتی از اعقتادات بانوان مسلمان ایرانی است  که اتفاقا موفق هم بوده اند  و اثبات کرده اند  برخلاف آنچه تبلیغ می کنند حجاب مصونیت است نه محدودیت. اگر امروز کیمیا علیزاده توانسته است  مدال  المپیک را به گردن بیاویزد؛ یک مسئله دیگر را هم نباید فراموش کنیم و آن این که برای این حضور مقتدرانه بانوان باوقار ایرانی در چنین  عرصه ای جنگیده ایم. در واقع  سالها پیش وقتی هلن سپاسی با وجود موفقیت هایش به دلیل امتناع از برداشتن حجاب خود در مسابقات، به خارج از تاتامی (زمین مسابقه) هدایت و از این مسابقات كنار رفت. این مبارزات  آغاز گشت؛ مبارزاتی که نه  تنها کیمیای نوجوان ما را با حجابش روی سکو برد، بلکه فطرت  بسیاری از زنان مسلمان را نیز در دنیا  بیدار کرده و کم کم رنگ حجاب را در پوشش بانوان مسلمان کشورهایی همچون مصر، قطر و .... نمایان کرده است.

 حالا دیگر حتی آمریکایی ها هم مجبورشده اند  توانایی های دختران محجبه را در المپیک بپذیرند و بزرگ کنند. کیمیا علیزاده  مطمئنا  آغازگر اتفاقات خوبی برای بانوان  محجبه  ایرانی درالمپیک خواهد بود.

 دختری که  با اعتقاداتش به میدان رفت  و باعث شد تا  دنیا بداند حجاب محدودکننده زن مسلمان نیست جالب اینجاست که  در خبرها  گفته شده بود  احتمال روبرو شدن کیمیا علیزاده  با راحله آسمانی تکواندوکار ایرانی الاصل تیم بلژیک نیز وجود دارد؛ زنی که روزگاری در تیم ملی ایران بازی می کرد و توانسته بود جوایز متعددی  را نیز کسب کند، اما  چند سال پیش قبل از المپیک به اروپا رفت پناهنده شد  و حجاب از سر خود برداشت هرچند او توانسته بود با کمک امکانات و حمایت های شدید کشور بلژیک که با امکانات ما به خصوص در دوران تحریم های آمریکایی که بی پولی فدراسیون ها  را درپی داشته و حتی تحریم هایی که مانع از برگزاری اردوهای آماده سازی برای تیم های ملی ایران شده  غیر قابل مقایسه است.

اما  با همه این کمبودها  کیمیای هیجده ساله  با وجود بدشانسی که  در یکی از مبارزات خود داشت و از طلای المپیک باز ماند که می توانست آن را هم  کسب کند بی مدال از المپیک  خارج نشد درحالی که راحله آسمانی  حتی به مرحله نیمه نهایی نیز نرسید.  کیمیا این بار هم در جدال با یک اندیشه غلط پیروز شد تا بگوید  نه حجاب محدودیت است و نه  مانعی  برای پیروزی زنان معتقد و مومنه ایرانی  محسوب می شود.

البته ناگفته نماند اگر امروز حجاب در عرصه های ورزشی  خودنمایی می کند  پیش از هر چیز به برکت  انقلاب اسلامی  است که هویت  و جایگاه زنان را  به آنان بازگردانده است  تا  در پرتو  موازین دینی و شرعی درعرصه های مختلف ظهور و بروز خوبی داشته باشند و الگویی برای زنان مسلمان دنیا گردند. چندی پیش اریکا زن تازه مسلمان اسپانیایی در گفتگویی که با ما داشت حرفهای جالب و شنیدنی می زد  او می گفت: « در دوراني كه زن همواره مورد بي‌مهري و بي‌احترامي است دين اسلام به زن به عنوان همسر، مادر و دختر ارج مي‌دهد و نگاه ابزاري و جنسي به آن ندارد. در همه دنيا از زنان سوءاستفاده مي‌شود تا به وسيله زنان محصولات كثيف خود را به فروش برسانند. روابط نامشروع و فرزنداني كه پدر و مادرشان معلوم نيست و يا خانواده‌هايي كه ناقص هستند طلاق،‌ خودکشی، سوء استفاده از کودکان، خشونت خانگی و ... همه اينها مصاديقي  است كه در دنيا وجود دارد و در حق زنان ظلم مي‌شود بدون اين‌كه مجازاتي در پي داشته باشد ولي اسلام برخلاف اينهاست. اسلام به زن هويت و شخصيت برجسته‌اي داده است.»

و  در المپیک ریو نیز کیمیا علیزاده نشان داد که زن مسلمان با داشتن  حجاب و وقار اسلامی می تواند به خوبی بدرخشد  و باید گفت کیمیا نبرد دیگری  به مراتب مهمتراز تکواندو  را برنده شد.


منبع : http://www.farhangnews.ir