تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

مذاکره امام حسین علیه السلام و یزید

تعداد بازدید : 1034

رئیس نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه ها:

برخی می‌گویند امام حسین قصد داشت مذاکره کند و کنار بیاید / آمریکایی‌ها یک قرآن هم بر سر نیزه نکردند و فقط لبخند زدند / مگر مذاکره با آمریکا چقدر ارزش دارد؟

رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاهها گفت: هیچکس نمی‌تواند در سازش نکردن امام حسین با یزید طبق روایات تردید کند.

 

 حجت الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاهها در سلسله نشست‌های هیئت‌های انقلابی با انتقاد از تحریف اصل هدف از قیام امام حسین(ع) در عاشورا گفت: در سال‌های اخیر برخی با استناد به تاریخ سعی می‌کنند که هدف از قیام امام حسین اینطور بیان شود که ایشان به دنبال صلح با یزید بود، اما اینطور نشد که در نهایت امام ناچار به جنگ شد. 

 

وی با طرح این سوال که آیا واقعا امام حسین به دنبال صلح با یزید و به دنبال آن به نتیجه رسیدن مذاکرات بود اظهار کرد: برخی آقایان ادعا کرده‌اند که در دهه‌های اخیر علمای ما خجالت می‌کشیدند که بگویند امام حسین(ع) به دنبال صلح با یزید بوده است و می‌گویند پس از انقلاب اینطور مطرح شده است. این‌ها ادعا می‌کنند که امام حسین(ع) به دنبال این بوده که راهی را برای تفاهم با یزید باز کند.

 

محمدیان اضافه کرد: برخی اینطور می‌گویند که کربلا درس تعامل و مذاکره است و امام حسین نیز در چارچوب منطق و موازین قصد داشته که با یزید مذاکره کند و با او کنار بیاید. 

 

رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاهها در بخش دیگری از سخنانش‌ لفظ مذاکره را گفتگو بین افراد توصیف کرد و گفت: در معنی امروزی مذاکره یعنی دادن و گرفتن امتیاز، مذاکره‌ای که در عرف سیاسی بیان می‌شود به معنی گفتگوی صرف نیست، مذاکره‌ای که هم می‌گویند امام با عمر سعد داشته هدفش داد و ستد بوده است که در عرف امروز اینطور بیان می‌کنند.

 

وی تاکید کرد: مذاکره و گفتگوی امام با عمر سعد نه یک بار بلکه چند بار انجام شده است اما هدفش داد و ستد نبوده است، عمر سعد به طور قطع فاسد است و باید مطالبی که از بین وی نقد شده باید بررسی کرد. 

 

محمدیان با بیان این که عمر سعد طبق روایات تاریخی با اکراه به جنگ با امام حسین آمده بود و نمی‌خواست که مستقیم در ریختن خون ایشان نقش داشته باشد افزود: طبق روایات تاریخی عمر سعد تلاش می‌کرد که امام را با عبیدالله ابن زیاد روبرو کند و خودش با ایشان رویارویی نداشته باشد.

 
منبع :پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir)