تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

بخش اول مقدمه: چگونگی آغاز ماجرا

تعداد بازدید : 1206

قهرمان پروری آسیب فراروی دوره تثبیت انقلاب پس از جنگ تحمیلی

 

بخش اول مقدمه: چگونگی آغاز ماجرا

 

ترويج شخصيت‌محوري در مسائل اجرايي كشور به بهانه تجليل از ملت نه تنها گرامي داشتن شأن و منزلت مردم محسوب نمي‌شود بلكه تحقيري از اين بزرگتر نيست كه جامعه‌اي را در حل و فصل مسائل جاري و اداري‌‌اش آنچنان ناتوان ترسيم كنيم كه دائماً خود را محتاج و نيازمند يك فرد بپندارد تا جايي كه حتي مجبور باشد براي بهره‌مندي از توان اجرايي يگانه قهرمان و حلال مشكلات! قانون اساسي را نيز زير پا گذارد .

متاسفانه در همه جوامعي كه اينگونه تصويرسازيها به اهداف خاص خود نائل آمد، سرنوشت تلخي را براي آن ملت رقم زد . يك ملت بزرگ زماني براستي بزرگ ارزيابي مي‌شود كه در ميان خود براي اداره جامعه از گزينه‌هاي مختلف و متنوعي برخوردار باشد . بديهي است ملت محتاج به يك شخصيت اجرايي، ديگر نمي‌تواند وي را در چارچوب قانون قرار دهد زيرا در چنين شرائطي اين تك سواران هستند كه براي جامعه و كشور شرائط تعيين مي‌كنند.

چندی پیش در مستند صراط مطلبی در مورد جریان تمدید ریاست جمهوری آقای رفسنجانی مطرح شد که واکنش دفتر ایشان را نیز به همراه داشت. در اینجا قصد داریم ماجرا را با جزئیات مستند آن بررسی نماییم.

 

تلاش بی دریغ!! برای تداوم سازندگی

هنگامي که تابستان داغ و پر تلاطم 1375 ايران در حال سپري شدن بود، نزديکان آقای هاشمي در تلاش بودند تا بلکه بتوانند اصل 114 قانون اساسي کشور که مي گويد انتخاب مجدد هر فرد برای ریاست جمهوری به صورت متوالي تنها براي يک دوره بلامانع است را تغيير داده و شرايط را براي استمرار طولاني مدت رياست جمهوري او مهيا سازند . یک مصداق بارز و تمام عیار از قهرمان پروری ... موضوع از این قرار بود که در شرف پایان ریاست جمهوری 8 ساله آقای هاشمی، این جریان خاص  با اعتقاد به ناتمام ماندن سازندگی در کشور تاکید داشتند که باید روند پی‌ریزی شده توسط آقای رفسنجانی همچنان پیگیری شود. آنها در برابر برخی موفقیتهای این دوران چنان جوگیر شده بودند که امر بر آنها مشتبه گردید که تنها یک نفر یعنی شخص آقای رفسنجانی می تواند این راه را ادامه بدهد. جریانی که در راس آنها افرادی چون عبدالله نوری  علیرضا محجوب عطاء الله مهاجرانی، شاهرخ فريدون غلامحسين کرباسچي، مرتضي الويري، محسن کديور قرار داشتند. *


 بازی روزگار چه چرخشهایی را به خود می بیند؛ همانطور که بر خواننده این سطور مشخص است بسیاری از این آقایان کسانی هستند که همواره وبویژه در حال حاضر دم از دموکراسی، قانونمداری و مخالفت با دیکتاتوری می زنند و ولایت فقیه را متهم به استبداد می کنند.