تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

بخش پنجم بازگشت به موضع گیری فعلی دفتر آقای رفسنجانی به این موضوع

تعداد بازدید : 1241
بخش پنجم بازگشت به موضع گیری فعلی دفتر آقای رفسنجانی به این موضوع
 آیا جز این است که حرکتهای یاد شده شائبه دیکتاتوری فردی  و اقتدار طلبی شخصی حتی فراتر از رهبری را تداهی می کند. جالب است که موضع گیری محکم در برابر این شائبه پس از سالها و درچنین برهه ای  وآنهم در پاسخ به مستند صراط مطرح می شود. توجه به جوابیه دفتر ایشان نسبت به این مطلب بسیار جالب است:
«...اگر از میان تحولات فراوان تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، این موضوع برای سازندگان این برنامه جلب توجه خاص کرده است، بعید است از چشم آنان این مهم دور مانده باشد که در مطبوعات همان زمان، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در موضع گیری صریح، ضمن مخالفت علنی با این پیشنهاد تأکید کردند: "مگر در مملکت قحط الرجال است که چنین موضوعات خلاف قانون اساسی مطرح می‌شود" و شدیداً با آن و پیشنهاد دهندگان مخالفت کردند. اینکه چرا سازندگان این برنامه، فقط به پخش موضوع پیشنهاد اشاره و از انعکاس مخالفت شخص ایشان با آن اغماض کرده اند، جای تأمل و تعجب دارد!...)
درمورد این جوابیه ذکر 3 نکته ضروری است:
1) چرا وقتی با این قاطعیت از موضع ایشان سخن گفته می شود لااقل یک آدرس و سند معتبر ارائه نمی گردد و صدا و سیما را بطور کلی به رجوع به مطبوعات آن دوره حواله می دهند. چنین جمله ای یا حتی جمله ای با  مضمونی مشابه هیچگاه از آن موقع تا به حال از سوی آقای هاشمی مطرح نشده و به احتمال زیاد آقای محمد هاشمی چیزی که به اشتباه درخاطرش آمده جمله آقای علي محمد بشارتي وزیر کشور وقت آقای هاشمی است: «...كشور دچار قحط الرجال نيست، بحث تغيير قانون اساسي را بايد كنار گذاشت...» (بشارتي روزنامه رسالت 19 شهریور 1375)
2) بعد سوال پیش می آید که اگر ایشان این قدر مخالف این موضوع بوده اند چرا زودتر به این قائله خاتمه ندادند؟ و پس از ماهها برنامه ریزی و سخنرانی های این جریان برای تمدید ریاست جمهوری ایشان و بعد از چندین بار، موضع گیری و مخالفت صریح رهبر در، تازه به فکر افتاده اند تا آنرا رد نمایند... بواقع  آیا می توان باید باور کرد که طرح این مسئله با این گستردگی، بدون موافقتِ ایشان در آن روز امکان مطرح شدن داشته است؟
3) اگر در مملکت قحط الرجال نبود پس چه نیازی بود  وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 دوباره شرکت کند! رویه ایشان در حال حاضر  و در باب موضوع ریاست دانشگاه آزاد آیا چیزی غیر از همین رویکرد را اثبات نمی کند؟
4)  مرور تاریخ انقلاب نشان می دهد که اتفاقا ایشان در برخی مواقع جایی که لازم می دیده از تغییر قانون اساسی متناسب با اهداف خودش ابایی نداشته است البته تغییر قانون اساسی برای مصلحت جامعه امری مضموم نیست اما اگر در این میان نیت شخصی پنهان شود آنگاه دربرابر تبعات آینده آن امانی نخواهد بود. اصرار آقای هاشمی بر تغییر قانون اساسی بعنوان شرط پذیرش ریاست جمهوری در آینده که درجلسات بازنگری قانون اساسی مطرح شده چه توجیهی می تواند داشته باشد؟