تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

اشاره رهبر انقلاب کجاست؛ مسئولان کدام سو می روند؟!

تعداد بازدید : 856
رهبر معظم انقلاب در ماه های گذشته چندین بار به مسئولین هشدار داده اند که مسائل اقتصادی و معیشت مردم در اولویت کارهای آنها قرار بگیرد اما مسئولین...
 «مسئولان باید همه تلاش خود را در جهت گشودن گره‌های اقتصادی و مشکلات مردم به کار گیرند. چند سال قبل در صحبت ابتدای سال یادآور شدم که از این به بعد نقشه دشمن بیش از همه متمرکز بر مسائل اقتصادی است، توقع از مسئولان این است، حالا که رفتار دشمن شدت پیدا کرده شما هم رفاقت‌ها را شدت دهید.»


این بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم تبریز است که خطاب به مسئولان کشور می گویند: اولویت فعلی همه مسئولان باید وضعیت اقتصادی و معیشت مردم باشد نه دعوای سیاسی.


سال 91 نیز رو به پایان است. سالی که در آن قرار بود از تولید داخلی حمایت کنیم. سالی که مسئولان در آن به جای پرداختن به مسائل اصلی کشور که اقتصاد مهمترین آن بود به کشمکش های سیاسی پرداختند.


در چند ماه گذشته که سطح تورم افزایش و قدرت خرید مردم کاهش یافته است همواره انتظار از مسئولان کشور وقوای سه گانه این بوده است که بحث معیشتی مردم در اولویت تصمیم گیری ها و حتی تعاملات آنها باشد و به شدت از اختلافات اساسی دوری کنند چرا که تجربه نشان داده است بازار به آن واکنش منفی نشان می دهد.


در تمامی اوقاتی که کشمکش های سیاسی در کشور وجود داشته است بازار به صورت آنی به آن واکنش نشان داده است و قیمت ها مخصوصا در بازار ارز و طلا با افزایش روبرو شده است. این افزایش قیمت به سایر بازارها نیز منتقل شده است.


اما سوال اصلی اینست که با اینکه سران قوا می دانند که این رفتار آنها  در نهایت به ضرر مردم تمام می شود چرا باز هم اصرار دارند بر طبل تفرقه بکوبند.


همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید داشتند در حال حاضر اولویت نخست کشور باید مسائل اقتصاد باشد نه سیاسی. مردم از گرانی ها رنج می برند و توقع دارند که مسئولین نیز نسبت به این نگرانی آنها واکنش نشان دهند نه اینکه به دعواهای سیاسی بپردازند. امری که نه به صلاح کشور ونه به صلاح خود این افراد.


حال اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و تیم اقتصادی دولت باید این سوال را از خود بپرسند که در یکسال گذشته که فشار گرانی ها بر مردم تشدید شده است چه طرح هایی را برای خروج از این وضعیت ارائه داده اند. آیا به همان اندازه که مجلس بر روی استیضاح وزیر کار تاکید داشت وضعیت معیشتی مردم را نیز پی گیری می کرد؟


در سالی که رهبر انقلا آنرا سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام نهادند مجلسی ها غیر از نامگذاری  یک کمیسیون به نام تولید ملی، آیا حرکت و قانونی برای حمایت از آن تصویب کردند. قاونی که قابلیت اجرایی داشته باشد.


اگر چه نظارت بر کارهای اجرایی دولت از وظایف مجلس است اما در حال حاضر که رهبر انقلاب نیز تاکید دارند باید تمرکز بر روی مشکلات اقتصادی مردم باشد آیا مجلس این مهم را اجرایی کرده است.


خبرگزاری دانشجو با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و نظر به رسالت خود، از این پس تمامی اقدامات دولت و مجلس را در زمینه تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی منتشر کند. امیدواریم تنها ضعف ها نباشند که به آن اشاره می شود و طرح و مصوبه ای در خور توجه در این باره وجود داشته باشد.