تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

جملات عتاب آمیز امام خمینی(ره) خطاب به وحدت شکنان

تعداد بازدید : 911
جملات عتاب آمیز امام خمینی(ره) خطاب به وحدت شکنان؛ وحدت شکنان از جنود ابليس‌اند ولو اينكه نماز شبشان ترك نشود

  "هر كس در هر لباسى باشد و در هر مكانى باشد و زبانش جريان پيدا كند براى اينكه و لو به واسطه ‏هايى بخواهد ايجاد اختلاف بكند بين شما، اين از جنود ابليس است و مطرود است پيش خدا و مسئول است پيش خدا و لو اينكه يك آدمى باشد كه نماز شبش ترك نمى‏شود."

 
حوادثی که در مجلس شورای اسلامی در پی استیضاح وزیر کار رخ داد نمونه عینی اختلاف افکنی بی مورد در بین مسئولین بود و تنها نتیجه ای که در برداشت تاثر رهبری و مردم ایران بود.

تفرقه و اختلاف از جمله عناصر مهمی هستند که همواره ائمه معصومین و قران کریم این دو را بسیار مذموم شمرده   و جامعه مسلمین را از آنها بر حذر داشته اند و بعد از انقلاب نیز امام راحل این نکته را بسیار هشدار داده اند به نحوی که اگر در صحیفه نور کلمه اختلاف را جستوجو کنید بالغ بر 1200 مورد در کلام امام این کلمه آمده است .

در  میان این همه سخنان در خصوص اختلاف ما به بخشی از انها اشاره می کنیم که با توجه به وضع کنونی جامعه و فضای حاکم بر مسئولین و بعد از اتفاقاتی ناگواری که ما در مجلس شاهد بودیم بازخوانی اندیشه امام عظیم الشانمان خالی از لطف نیست.

امام خمینی در سخنان خود با لحن و کلام جدی و صریحی اعلام می کند: هر كس در هر لباسى باشد و در هر مكانى باشد و زبانش جريان پيدا كند براى اينكه و لو به واسطه‏هايى بخواهد ايجاد اختلاف بكند بين شما، اين از جنود ابليس است و مطرود است پيش خدا و مسئول است پيش خدا و لو اينكه يك آدمى باشد كه نماز شبش ترك نمى‏شود.

هر اختلافى از هواى نفس پيدا مى‏شود

 همچنین ایشان در خصوص ریشه های اختلاف در بین مسئولین می فرمایند:كوشش كنيد كه در بين، اين نباشد كه من ارتشى هستم، من سپاهى هستم، من بسيجى هستم؛ همه احساس اين را كنيد كه ما خدمتگزار اسلاميم. وقتى بنا شد همه خدمتگزار اسلام باشيد، اختلاف ديگر پيش نمى‏آيد. شما بدانيد كه اگر تمام انبيا- عليهم السلام- در يك عصر مجتمع مى‏شدند، هيچ اختلافى نداشتند. اختلاف براى اين است كه انسان، هر كسى مى‏خواهد پيش خودش، براى خودش يك كارى انجام بدهد، هر اختلافى از هواى نفس پيدا مى‏شود.

بنیان گذار کبیر انقلاب بسیار بر لزوم دفاع از کیان اسلام تاکید داشتند و جهان امروز را یکپارچه علیه اسلامی می دیدند و لذا تاکید داشتند: امروز قضيه، قضيه دفاع است، دفاع از يك قدرتهايى كه مى‏خواهند حمله كنند، مى‏خواهند به هر طورى شده است باز شما را و ما را برگردانند به اسارت اولى و اين دفعه اگر آنها خداى نخواسته يك قدرتى پيدا كنند، مثل سابق نيست. آنها اساس اسلام را از بين مى‏برند؛ براى اينكه ديدند اسلام است كه مى‏تواند كار بكند و در مقابل بايستد. و اين يك فريضه‏اى است بر همه ما، از اهم فرايض است حفظ اسلام؛ يعنى، حفظ اسلام از حفظ احكام اسلام بالاتر است؛ اساس اسلام اول است، دنبال او اساس احكام اسلام است.

اختلافات چون سرطان مهلکی جامعه اسلامی را فلج خواهد کرد

امام راحل برای معرفی اختلاف از کلمه سرطان استفاده می کنند که قابلیت این را دارد که در پیکره جامه پخش شود و تمام عناصر جامعه را در بر بگیرد لذا در این باره هشدار جدی می دهند و می فرمایند: از اختلافات مطلقاً به طور حتم خوددارى كنيد كه آن چون سرطان سارى و مهلك قشرها را فرا مى‏گيرد و فعاليتها را فلج مى‏كند و هدف را از ياد مى‏برد؛ و چه بسا كه مسير را عوض و جريان به ضد هدف [مبدّل‏] مى‏شود. اشخاصى را كه اختلاف مى‏اندازند،سعى كنيد با ارشاد دوستانه، هم پيوستگى داشته باشيد و اگر نشد، چون هدف واحد است با هم برادر و پشتيبان هم باشيد. هدف اسلام است؛ بايد هواهاى نفسانيه و تقدم طلبى فراموش شود.

مسئولین به گوش باشید و ببینید با این اختلاف افکنی ها چه خدمتی به آمریکا و انگلیس می کنید

کلام ایشان گویا برای امروز جامعه ما و برای مقصرین داستان مجلس و دولت گفته شده است : اين اختلاف شما كه الآن هست و هر روز هم ريشه‏دارتر مى‏شود شماها مى‏دانيد چه ضررى داريد به اسلام مى‏زنيد، چه ضررى داريد به كشور خودتان مى‏زنيد و چه خدمتى داريد به امريكا مى‏كنيد و شوروى يا انگلستان؟ خدمت لازم نيست كه شما بيرق آنها را به دوش بكشيد و دور بيفتيد؛ همين خدمت است كه شما خودتان را از ارزش مى‏اندازيد، خودتان را از فعاليت مى‏اندازيد، تمام قواى شما صرف اختلافات بين خودتان مى‏شود، صبح تا عصر با هم دعوا داريد. شما با هم يك كلمه بشويد به ضد ديگرى، بعدها فرصت هست از براى اينكه شما يك مقاصد شخصى- اگر خداى نخواسته داشته باشيد- اعمال بكنيد. چرا مقاصد شخصى خودتان را داخل مى‏كنيد در اين امور؟ چرا در يك نهضت اسلامى اين قدر هواى نَفْس داريد شماها كه نمى‏گذاريد با هم مجتمع بشويد و نمى‏توانيد.


رمز پيروزى شما وحدت كلمه است، اختلاف را كنار بگذاريد

 امام خمینی ریشه تمام اختلاف ها را دنیا پرستی و هوای نفس می دانند لذا در این باره می فرمایند: اختلاف روى اساس دنياست، شيطان است كه اختلاف مى‏اندازد اختلاف اسباب شكست شماست؛ شكست شما شكست اسلام است. وظيفه شما سنگين است، بايد وحدت داشته باشيد تا اسلام حفظ بشويد. دسيسه‏ها براى ايجاد اختلاف است. و شما توجه داشته باشيد كه يك كلمه اختلاف‏آميز از گناهان بزرگى است كه مشكل است خداى تبارك تعالى بيامرزد، چه اين كلمه صادر بشود از دشمنهاى ما، چه اين كلمه صادر بشود از دوستان ما، چه از اشخاصى كه ادعاى قداست مى‏كنند و چه از اشخاصى كه اين ادعا را ندارند. يك كلمه اختلاف‏انگيز در يك همچو موقعى، كه اسلام در معرض خطر كفر است، اين از گناهانى است كه نمى‏شود به اين زودى ازش گذشت‏.

چنانچه از اين اختلاف‏اندازها پيروى كنيد، هر كس باشد، مملكت شما به دامن امريكا مى‏افتد

و در جمله آخر باید این هشدار امام را به گوش مسئولین و مردم برسانیم که : من به سراسر كشور، به سراسر ملت هشدار مى‏دهم كه چنانچه از اين اختلاف‏اندازها پيروى كنيد، هر كس باشد، مملكت شما به دامن امريكا مى‏افتد.