تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

سربازي عاشق،‌ متقي و فداكار

تاریخ : 1395/05/16            تعداد بازدید : 493
آخرین جملات سرلشگر شهید عباس بابابی در کابین جنگنده نشان از ایمان و اعتقاد راسخ این شهید والامنش دارد. خدایا، تو شاهدی که هر کاری می­‌کنم، تنها برای تو و سرافرازی مسلمین است. پرواز کن، پرواز کن، امروز روز امتحان بزرگ اسماعیل است، و آخرین کلام: اللهم لبیک، لبیک لا شریک لک لبیک.


انديشيدن درباره ارزش هاي ذاتي و دروني و محيط پيراموني، مهم ترين ويژگي لازم براي رشد و اعتلاي انسان در تمام دوران زندگي، بلكه يكي از وجوه مميزه او نسبت به ساير مخلوقات است. اين خصوصيت، هر قدر زودتر و در دوره هاي پيشين مقطع شكل گيري شاكله شخصيتي هر فردي،‌ در وجود وي نهادينه شود، به يقين توفيق بيشتري در فهم و دركي صحيح از حيات نصيب او خواهد كرد.
شهيد سرلشكر خلبان، عباس بابائي، از اين منظر، نمونه اي مثال زدني است. از دوران كودكي با تامل و تعمق در هر آن چه كه مي ديد و احساس مي كرد، پيوسته در يافتن عمق و جوهر آن مي كوشيد و از هر چه كه او را به بطالت و تلف كردن اوقات فرا مي خواند، دوري مي جست. گويي از پايين ترين سنين رشد، راه خود را برگزيده و هر روز گام هايش را استوارتر بر مي داشت تا هيچ فرصتي را در ارائه خدمات هر چه بيشتر در راه اعتلاي ارزش هاي اعتقادي، اخلاقي و ملي خود از دست ندهد.

سربازي عاشق،‌ متقي و فداكار

وي يكي از حساس ترين دوره هاي زندگي ( دوران جواني ) را در محيط نيروي هوايي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و مدتي نه چندان كوتاه را نيز در مراكز آموزشي مربوطه ( آن هم در سال هاييكه همپايي و همراهي با مظاهر تمدن آن روزگار، خود نشان رشد و مدنيت محسوب مي شد ) در آمريكا سپري كرد، اما نه تنها به هيچ وجه جذب آن ها نشد، بلكه هر روز به باورهاي عميق اعتقادي و ارزش هاي سرزميني خود پايبندتر شد. اين مهم، خود بهترين شاهد پايمردي و ژرف انديشي اين شهيد بزرگوار است و رمز و راز شور و اشتياق او در نثار تمام زندگي اش در راه اسلام و ميهن را بايد در همين عرصه جست و جو كرد تا د ريافت كه چرا انسان مومن و متقي و سربازي عاشق و فداكار بود.
روح خلاق و نبوغ سرشار شهيد بابايي با الهام از ايمان راسخي كه به مباني ارزشي ياد شده داشت، در حساس ترين شرايط تاريخي اين مرز و بوم، در دوران دفاع مقدس چنان نقشي در بنا نهادن بنيان هاي كم نظير در عمليات هوايي به يادگار گذاشت كه ظرايف تكنيكي و تاكتيكي متربت بر هر يك از آن ها امروزه در مراكز آموزش هاي تخصصي خلباني تدريش مي شود. تسلطي كه او در ابعاد علمي و تخصصي در زمينه مسئوليت هاي حرفه اي خود يافته بود و تلفيق آن با بي پيرايگي و خلوص اش در باور عملي به بندگي حق تعالي، از وي شخصيتي ساخته بود كه هر انسان آگاه و آزاده اي را به خود جذب مي كرد. از همين رو، قلب ها را تسخير و نام خود را در تاريخ خون رنگ اين سرزمين ثبت كرد.

منبع : http://www.rasekhoon.net