تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

پیش نویس جلسه شورای مشورتی

تاریخ : 1395/09/06            تعداد بازدید : 317
آثار و بركات ازدواج

اول:  يك بركت ازدواج مسئله عزيزه جنسي و شهوت است
دوم : يكي از بركاتش استقلال است. دختر و پسري تو خانواده به خانواده وابسته هستند اما وقتي ازدواج كردند مستقل مي‌شوند.
استقلال يك ارزش است هم براي فرد و هم براي خانه.
سوم: يكي از بركات ازدواج انس و آرامش است قرآن درباره ازدواج مي‌گويد: ازدواج كنيد «لِتَسْكُنُوا إِلَيْها» روم/21 تا سكينه و آرامش داشته باشيد توسط همسر. انسان جوري آفريده شده است كه از تنهايي از بي‌كسي ناراحت است. مي‌خواهد با يك كسي مأنوس بشود منتهي انس با چه كسي؟ انس با كسي كه غمخوار او باشد. انس با كسي كه متناسب با او باشد. انس با كسي كه او را درك كند. انس هم يك نياز است.
چهارم: سلامتي، حفظ سلامتي ازدواج اگر كسي نكند حالت عصبي و ضعف اعصاب، تشنج، زخم معده، اين هيجان‌ها و تحريكاتي كه مي‌شود و نمي‌تواند ارضاء كند. اين‌ها بر روح او فشار مي‌آورد و امراض گوناگوني دنبال دارد. خيلي از جوان‌ها و دخترهايي كه بداخلاق هستند به خاطر اين است كه ازدواج نكرده‌اند، تندخويي، تشنج، يأس، بعضي از افرادي كه دست به خودكشي مي‌زنند به خاطر ترك ازدواج است. البته كار حرامي است و قطعاً جزايش جهنم است. بدبيني، گوشه‌گيري.
به هر حال خطراتي كه ازدواج نكردن دارد، ضعف اعصاب، افسردگي، يأس، تشنج، تندخويي، بدبيني، سوء هاضمه، سردرد شديد
پنجم توليد نسل
ششم: پاداش‌هاي الهي، اصلاً‌ازدواج ثواب دارد كسي اگر ازدواج كند يك ركعت نمازش ثواب هفتاد ركعت نماز را دارد. خود ازدواج مقدس است.
هفتم: توسعه عاطفه، آدمي كه ازدواج مي‌كند عاطفه‌اش وسيع مي‌شود. آدمي كه زن ندارد و شوهر ندارد آدم مجرد همه‌اش خودش را مي‌بيند خودم، كتم، شلوارم، كيفم، كفشم، اما اگر ازدواج كرد مي‌شود خودم و زنم، مادرزنم و بچه‌ام و پدر زنم. يعني يك خرده عاطفه‌اش از خودم مي‌رود آن‌طرف‌تر اين را مي‌گوييم توسعه عاطفه، آدم مجرد خودبين است، آدم معمولی از خودبيني مي‌آيد بيرون.
هشتم: سلامتي جامعه اگر ازدواج زياد بشود فساد در جامعه كم مي‌شود
نهم :يكي از فوائد ازدواج پر كردن ايام فراغت است.
دهم: مسائل عمران و آباداني، اصلاً مسئله شهرسازي و خانه سازي از بركات ازدواج است
يازدهم: يكي از بركات ازدواج تعليم و تربيت است. چون آدم وقتي بچه دارد كتاب‌هايي را مطالعه مي‌كند براي بچه‌اش قصه مي‌گويد راه و شيوه‌هاي تعليم بچه، آموزش بچه، تمرين حوصله ببينيد
دوازدهم : از بركات ازدواج آينده‌نگري است. خانم‌هايي كه دختر دارند دخترشان كه دو ساله شد فكر جمع كردن جهيزيه هستند آن كسي كه دختر ندارد مي‌گويد جهيزيه براي چه كسي؟ وقتي آدم ازدواج كرد آينده‌نگر مي‌شود. براي پسرش براي دخترش.
سيزدهم : يكي از بركات ازدواج تلاش و كار و ابتكار بيشتر است. چون آدمي كه ازدواج نكرده است خرجش كم است. مي‌گويد من همين كه دارم بس است. اما وقتي يك مشت نان‌خور پيدا كرد، مجبور است به كميت و كيفيت كارش توجه بكند و اضافه بكند .

 امام صادق علیه السلام فرمود: «اکثر الخیر فی النساء؛ بیشتر خیر در زن هاست.» روزی، یکی از آن خیرهاست و فرزند صالح، زندگی طیب و... از دیگر برکات ازدواج است.

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: «اِتَّخَذوا الاَهْلَ فَاِنَّهُ اَرْزَقُ لَکُم؛ برای خود اهل بگیرید که این کار برای شما روزی آورترین اقدام است.» پس به آنان که در پی پول برای تشکیل زندگی هستند، باید گفت که ازدواج کنید تا رزق و روزی الهی به جانب شما جاری شود؛ زیرا ازدواج خود، بهترین منبع خیر و برکت در زندگی است.

 پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در جای دیگر می فرمایند: «تزوجوا النساء فانهن یأتین بالمال؛ با زن ها ازدواج کنید که آنها مال آور هستند.»

در این حدیث شریف، زن ها و ازدواج با آنان را، راه رسیدن به مال دانسته اند. در حالی که، جوانان ما دوری از زن و پرهیز از ازدواج را شرط رسیدن به مال می دانند و تا مرز پیری، از رسیدن به مال و زن هر دو، محروم می مانند! و این تاوان بدگمانی به خدا و وعده او و ضعف اعتقاد به گفتار بزرگان دینی و عقاید مذهبی است.

 در سایه توکل و تفویض و خوش گمانی به خداوند، انسان مؤمن به موقع تصمیم به ازدواج می گیرد، از فساد می رهد و خود را در حصار محکم ازدواج حفظ می کند و به سازندگی روحی بر اثر ازدواج نایل می شود. در زمان مناسب تربیت بچه ها را به عهده می گیرد و با نشاط کافی مشکلات طبیعی ازدواج و تربیت فرزند را حل می کند و به آثار آن، که زندگی سالم و فرزند صالح است دست می یابد