تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

اقدام و عمل در وحدت حوزه و دانشگاه

تاریخ : 1395/10/07            تعداد بازدید : 326
به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه، نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی با موضوع اقدام و عمل در وحدت حوزه و دانشگاه، به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین و حجت السلام والمسلمین عباسی مدیر حوزه های علمیه قزوین و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه های استان برگزار گردید

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین حیدری ضمن خیرمقدم به میهمانان، به فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری که در سند چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی تبیین شده، اشاره و تصریح کرد: امروز سند اسلامی شدن دانشگاه یکی از اسناد بسیار مهمی است که شایسته است در راستای وحدت حوزه و دانشگاه نگاهی به آن داشته باشیم و از رهنمودهای آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به بحث تعامل بین وحدت حوزه و دانشگاه افزود: امروز ما نیاز داریم این جلسات پیوسته استمرار داشته باشد و این نیاز احساس می شود که نیازی حقیقی است و باید زمینه های همکاری بین حوزه و دانشگاه شناسایی شود. در طول چهار دهه که از انقلاب اسلامی ایران می گذرد صحبت های فراوانی در این مورد شده است و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که امسال را سال اقدام و عمل نامگذاری نمودند، امیدواریم بتوانیم همت کنیم و کارهای شایسته ای را در بحث وحدت حوزه و دانشگاه انجام دهیم.

دکتر عطایی، قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز با تبریک هفته وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بنیانگذار آن حضرت امام خمینی (ره) و رهبری های داعیانه مقام معظم رهبری وحدت حوزه و دانشگاه شکل گرفت. همین جلسه نیز یکی از نمادهای وحدت حوزه و دانشگاه است و امروز ما می بینیم که تارو پود حوزه و دانشگاه در هم تنیده است، اینها مکمل و لازم و ملزوم یکدیگرند؛ یعنی با آن جهتی که حضرت امام (ره) درست کرده و مقام معظم رهبری آن را حفظ کردند، اصلاً حوزه و دانشگاه چاره ای ندارند جز اینکه در کنار هم اهداف و سیاست های نظام را محقق کنند و در سایه این وحدت، دستاوردهای بسیار بزرگی در دانشگاه و حوزه ایجاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عباسی مدیر حوزه علیمه قزوین نیز با اشاره به مساله وحدت حوزه و دانشگاه، بیان داشت: ما اگر ذهنیت خود را نسبت به یکدیگر تصحیح نکنیم، نمی توانیم تعامل داشته باشیم. یعنی اگر ما طرف مقابل را منفی ببینیم، این ذهنیت های منفی دل های ما را از هم دور می کند و دیگر نمی شود وحدت به وجود بیاوریم. ما باید روحیه ایمانی خود را تقویت کنیم، اگر این اتفاق بیفتد، وحدت به آسانی انجام می شود.

حجت الاسلام و المسلمین زارعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه بین المللی امام خمینی نیز که در این جلسه حضور داشتند گفت: طبق فرمایش امام خمینی (ره) حوزه و دانشگاه دو رکن هستند، لذا دانشگاه مدیران نظام جمهوری اسلامی را تربیت می کند و سکان هدایت جامعه و هدایت همه پیکرهای جامعه در همه ابعادش در دست حوزه است. اگر این دو رکن در کنار هم نباشند، نمی توانیم به آن وحدتی که مد نظر حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری می باشد، دست یابیم.

شایان ذکر است؛ در این جلسه سایر استادان حوزه و دانشگاه نیز به بیان نظرات خود پرداختند و راهکارها و چالش های موجود در اقدام و عمل در وحدت حوزه و دانشگاه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.