تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

افتتاحیه ضیافت اندیشه استادان و تجلیل از مقام شامخ شهدا و "شهید محسن حججی"

تاریخ : 1396/05/31            تعداد بازدید : 293
پیرامون برگزاری مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در جوار مزار شهدای استان قزوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری به سخنرانی پرداختند.

دکتر حیدری صحبت های خود را با خیر مقدم به محضر اساتید هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین آغاز کرد و گفت:

اینجا در جوار انسان هایی قرار گرفتیم که خودشان را به اوج انسانیت و کرامت نایل کردند وارزش های انسانی را اعتلا بخشیدند و در مسیر سیر و سلوک الهی قدم های استوار و راستینی برداشتند. مقام شامخی که این ها دست پیدا کردند و توفیق رسیدن به درجات انسان کامل را خداوند به آنها عنایت کرد.

دکتر حیدری خطاب به استادان گفتند:شمایی که به تعبیر مقام معظم رهبری فرماندهان جنگ نرم در این عرصه روزگار ما هستید،اگر این جلسه به عنوان تجدید میثاق با شهدا در اولین روزهای طرح ضیافت اندیشه برگزار شده به این علت است که شما با شهدا سنخیت دارید.آن ها در بینشان فرماندهان جنگ بود و فرماندهان جنگ دفاع مقدس با ابزار و ادوات و اسلحه ها تلاش می کردند و از انسانیت و ارزش ها دفاع کردند و در مسیر رشد و سعادت قدم برداشتند. امروز شما باقیمانده و ادامه دهنده آن نسل هستید. دنیایی که شما درآن قرار دارید دنیای مادی است که با تحصیلات شما امکان رشد مالی در آن فراهم است.اما شما خود را در جایگاهی قرار دادید که برای انسان سازی حرکت کنید و معلم انسانیت شوید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد قزوین افزود: تعابیری که در قرآن درباره شهید و شهادت وجود دارد ارزش آن مکتب را نشان می دهد.مکتب ایثار،شهامت،از خود گذشتگی و جان برکفی.خداوند تبارک و تعالی راه رسیدن به زندگی و سعادت را شهادت معرفی می کند. که در آیات متعددی در قرآن به آن اشاره شده است.و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مد ظله العالی شهدا نمرده اند و زنده هستند.

دکتر حیدری در ادامه گفت: درود و رضوان خداوند بر محسن حججی و شهدای مدافع حرم که در سنین جوانی و نوجوانی به این مقام نایل شدند. و کسی که با آزادگی و شهامت و استحکام ایمان اینطور با دلاوری در حالی که اسیر در دست دواعش هست با مردانگی قدم در این راه می گذارد و این ها چیزی جز معرفت و بصیرت ایمانی نیست.

وی با اشاره به روایتی از آیت الله بروجردی گفت ایشان در روزهای پایانی عمر خویش ناراحت بودند از اینکه شهادت نصیبشان نشده است. شهادت نگاهی است که مادر آن سلطه پذیری نداریم،ذلت نداریم و زیر یوغ استبداد رفتن نداریم. این مکتب شهادت،باور به شهادت داشتن است.این باور و این اعتقاد عظمت یک ملت را رقم می زند. وامروز من و شما تلاشی که به عنوان فرماندهان جنگ نرم می توانیم داشته باشیم در راستای اعتلای ارزش های انسانی توجه به همین ارزش شهادت است.

در انتهای مراسم حجت الاسلام والمسلمین حیدری و دیگر مدیران و استادان حاضر در جلسه به منظور تقدیم شاخه گل و قرائت فاتحه به پیشگاه ارواح طیبه شهدا راهی مزار ایشان شدند.