تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

مرگ در راه رسیدن به عزت واقعیت حیات انسانی است

تاریخ : 1396/07/05            تعداد بازدید : 211

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین:

مرگ در راه رسیدن به عزت واقعیت حیات انسانی است

 

مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) با حضور دانشجویان، استادان، کارکنان و هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه برگزار شد.

به گزارش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفایش، گفت: قیام و نهضت خونین اباعبدالله در طول تاریخ درسهایی را برای بشریت داشته که ما باید به آن توجه داشته باشیم و بتوانیم از معرفت آنها توشه ی عملی برداریم.یکی از آموزه های نهضت پرشکوه حسینی نهراسیدن از مرگ است، همان عاملی که جهان مادی امروز را زمین گیر کرده و جلوی رشد و تعالی آنرا گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حیدری افزود: نگاه امام حسین (ع) به مرگ یک نگاه زیبا و درست است. یکی از چیزهایی که ما را در زندگی مادی زمین گیر می کند نگاه غلط به مرگ است . اباعبدالله مرگ را پایان زندگی نمی داند و نگاه ایشان یک نگاه عارفانه و واقعی است. نگاه درست به حقیقت مرگ داشتن به معنای اعتقاد به این است که انسان از یک سرا به سرای دیگر انتقال می یابد و امام حسین(ع) با عمل خود به خوبی آنرا بیان می کند .

وی تصریح کرد: از جمله زیبایی های زندگی انسان نوع مردن است " کما تعیشون تموتون " اگر انسان با حیات طیبه عجین شود مرگ برای انسان مانند گردنبندی است زیبا بر گردن انسانهای زیباروی.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه  به بیان تشابه زندگی شهدای گرانقدر با حیات طیبه اهل بیت علیهم السلام پرداختند و افزودند: شهید حججی زندگی زیبایی داشت. زندگی جهادی و معنوی و بسیجی ایشان زیبا بود و نوع مرگ زیبای ایشان آنرا زیباتر کرد. ایشان تربیت شده ی مکتب قرآنی امام حسین (ع) است.چقدر راحت است مرگ و شهادت و جان دادن در راه خدا برای حججی ها .دشمنان اسلام می توانند جان و سر شهید حججی را بگیرند، ولی هرگز نخواهند توانست عزتی که خدا به او داده است را از او بگیرند. حججی ها و باکری ها بزرگ شده مکتب امام حسین(ع) هستند و همچون مولای خود هیچ کس نخواهد توانست مجد و بزرگی و کرامت و شرافت را از این بزرگ مردان بگیرد . ان العزه لله جمیعا

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حیدری در پایان نیز به روضه خوانی در رثای اباعبدالله  الحسین (ع) پرداخت.