تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

برگزاری حلقه صالحین شورای کارکنان بسیج دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

تاریخ : 1396/08/02            تعداد بازدید : 198

حلقه صالحین شورای کارکنان بسیج دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

این جلسه با حضور کلیه اعضا شورا کارکنان بسیج در روز یکشنبه مورخه 30/07/96 ساعت 10:30 در محل کتابخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

در این جلسه آقای کشاورز قاسمی با تشکر از اعضا شورا به دلیل حضور پر شور خود به بررسی اهداف و برنامه های بسیج کارکنان پرداخت و لزوم برگزاری حلقه های صالحین را بیان کردند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری با خیر مقدم به حاضران از آقای کشاورز بابت برگزاری جلسه تشکر کردند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه در این جلسه گفت احترام به والدین جزء مهمترین امور است و باید در هر شرایطی مد نظر قرار گیرد ایشان توصیه به سرکشی والدین به صورت روزانه و پیگیری امورات آنها کردند و فرمودند که رضایت پدر و مادر در بند تمام امورات ماست.

ایشان در ادامه بیان کردند که انجام دستورات خدا باید به صورت بی قید و شرط باشد و انجام این اوامر و نواهی بی ثمر و بی حکمت نیست.

دکتر حسین حیدری با بیان اینکه مایه مباهات است که در چنین فضایی که محل تولید علم است مشغول کار هستیم با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان دانشگاه گفت: روایت از حضرت علی(ع) داریم که می فرماید: "العلم سلطان" علم اقتدار است، هر کس این اقتدار را داشته باشد می تواند به همه مقاصد خود دست پیدا کند این مستکبران جهانی به برکت علمی که به آن دست پیدا کردند توانستند به همه دنیا زور بگویند. البته ما هرگز زور نخواهیم گفت اما علم برای ما به عنوان یک پیشرفت لازم است.در ادامه به بیان روایتی دیگر از حضرت علی (ع) پرداختند که عبدالله بن عباس می گوید: وارد شدم بر امیرالمومنین علیه السلام، در حالیکه کفشش را وصله می کرد. به من فرمود؛ ارزش این کفش چقدر است؟

گفتم: ارزشی ندارد، فرمود: سوگند به خدا، این کفش در نزد من محبوب تر از حکومت بر شماست، مگر اینکه حقی را بر پا دارم یا باطلی را از میان بردارم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حیدری فرمودند که در باب اختیارات ولایت فقیه امام راحل می فرمایند که ولی فقیه جامع الشرایط از همه اختیارات پیامبر و امام معصوم در حکومت اسلامی برخوردار است. چون در اهداف و تکلیف که همان تشکیل حومت اسلامی است مشترک هستند. ایشان از نقش بزرگ شهدا و ایثارگران در تشکیل انقلاب اسلامی که یک حکومت اسلامی است یاد کردند و بیان کردند اگر آنها نبودند تا ایثار و جان فشانی کنند این وظیفه سنگین بر عهده ما بود.

ایشان نماز را تکلیف مشترک ما و پیغمبر دانست و توصیه به ترویج علم و مطالعه کردند و عدم گرایش به غرب  که خطر بزرگی است و در مجموعه بسیج باید خیانت های آمریکا در مورد کشورکان را مورد بازخوانی قرار دهیم.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین رسالت بسیج را شناساندن ظلم های آمریکا دانست و با اشاره به برجام که یک پازل از پیش تعیین شده بوده است، این امر را عامل عقب نگه داشته شدن برنامه های کشور دانست.

همچنین در ادامه از فعالیت های زیاد رسانه ای و فضای مجازی مخالفان و معاندان نظام ابراز نگرانی کرد و وظیفه تک تک افراد را تلاش جهت مقابله با این اخبار و اطلاعات نادرست دانست. ایجاد کانال ها و سایت هایی جهت اطلاع رسانی درست برنامه ها و سیاست های اجرایی از امور پیشنهادی ایشان بود.