تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

با کوچک ترین کامپیوتر جهان آشنا شوید

تاریخ : 1397/04/03            تعداد بازدید : 97

کالاسودا_کوچک ترین کامپیوتر جهان را می شناسید؟ این مینی کامپیوتر را می توان با یک اسباب بازی مینیاتوری به سادگی مشتبه دانست.

اگر اهل دنیای کامپیوتر باشید، می دانید که کامپیوترها از اندازه های گوناگونی برخوردارند. در این میان مینی کامپیوترها نیز حزو جذاب ترین مدل های کامپیوتر هستند.

اکنون یکی از جدیدترین و کوچک ترین کامپیوترهای جهان به بازار آمده است. این کامپیوتر درابعاد ۰.۳ میلی‌متر، ارائه شده که در  کنار دانه برنج  به عنوان کوچک‌ترین کامپیوتر جهان شناخته می شود.

اما کوچک ترین کامپیوتر جهان چه ویژگی هایی دارد؟ این محصول دارای میکرودیوایس ساخته‌ شده توسط دانشگاه میشیگان و آی بی ام  است.

البته این محصول یک محدودیت بزرگ دارد، چرا که به گفته پروفسور «دیوید بلاو» استاد مهندسی برق و کامپیوتر ، با خاموش شدن، برنامه نوشته‌شده روی خود را از دست می‌دهد. بنابراین نمی توانید روی این محصول حساب بلندمدت باز کنید.

یک مشکل دیگر این کوچک ترین کامپیوتر جهان این است که به دلیل ریز بودن قادر به نصب آنتن رادیویی روی آن نخواهید بود و اطلاعات آن از طریق نور دیتا روی آن منتقل می‌شود.

کوچک ترین کامپیوتر جهان در ابعاد ۱ در ۱ میلی‌متری در کنفرانس Think 2018 رونمایی شد اما پیش از آن، عنوان کوچک‌ترین رایانه به «Michigan Micro mote» در ابعاد ۲ در ۲ در ۴ میلی‌متر اختصاص داشته که روی آن برنامه‌نویسی شده و حتی در صورت خاموش شدن نیز دیتای خود را حفظ می‌کند.

از نکات جالب در مورد کوچک ترین کامپیوتر جهان این است که این دستگاه مجهز به سنسوری است که حرارت را از طریق پالس الکترونیکی به وقفه زمانی تبدیل کرده و کار محاسباتی را این‌گونه انجام می‌دهد.

بر همین اساس سازندگان این کوچک ترین کامپیوتر جهان امیدوارند نمونه پیشرفته آنچه ساخته‌اند را در انکولوژی و ارزیابی درمان سرطان استفاده کنند، چراکه تومورها داغ‌تر از دمای طبیعی عمل می‌کنند.