تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

كارگاه آموزشي "امر به معروف و نهي از منكر "

تاریخ : 1391/10/05            تعداد بازدید : 998
سه شنبه 91/7/18
حجت الاسلام و المسلمين مستشاري، مشاور عالي رییس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه های سراسر کشور، در كارگاه آموزشي "امر به معروف و نهي از منكر "ويژه استادان افزود: نمازهاي جماعت در سطح دانشگاه نسبت به بسياري از مساجد و مكانهای ديگر پرشورتر برگزار می شود. حتی بناي مراسم اعتكاف كه امروزه در سطح جامعه رواج يافته در دانشگاه ها گذاشته شد و حقيقتاً تدين موجود بين جوانان ايراني قابل تقدير است.

مشاور عالي رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه های سراسر کشور با انتقاد از برخي رسانه ها به دليل عدم پوشش مراسم فرهنگي و ديني دانشگاه ها، تصريح كرد: چرا بسياري از رسانه ها تنها ضعف ها را نشان مي دهند، كافي است تا مشكلي پيش آيد و يا اعتراضي صورت گيرد، آن وقت همه جا رسانه اي مي شود.

حجت الاسلام مستشاري با ستايش جوانان ايراني و استعداد فراوان آن ها خاطر نشان كرد: اين جوانان سرمايه هاي كشور و بزرگ ترين دارايي ما هستند، پس بايد قدر آن ها را بدانيم.

وي ادامه داد: براي بيان امر به معروف و نهي ازمنكر، بايد در ابتدا مخاطبان خود را دوست بداريم و نسبت به آن ها نگاه بدبينانه نداشته باشيم و در این خصوص نبايد هواي نفساني را دخيل كنيم و دچار غرور شويم، در واقع نبايد " حب نفس " داشته باشيم وباید از روي دلسوزي و دوستي برخورد نماييم.

حجت الاسلام مستشاري ضمن اشاره به نفس هاي پاك جوانان كشور افزود: جوانان ما هنوز به سني نرسيده اند كه در حق جامعه و مردم ظلم كنند، پس بايد قدر اين نفس هاي پاك را بدانيم.

مشاور عالي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها با اشاره به دلسوزي پيامبراكرم(ص)در مساله امر به معروف و نهي ازمنكر در صدر اسلام گفت: خداوند خطاب به پيامبر مي فرمايد نرمي و صدا كردن تو باعث اثرگذاري امر به معروف و نهي از منكر خواهد شد، پس نبايد با تحكم امر و نهی كنيم و بايد مدارا كردن را در راس امور و سرلوحه كار خويش قرار دهيم.

وي در ادامه با اشاره به شرايط امر به معروف و نهي از منكر، بيان كرد: اولين نكته اين است كه شخص تذكر دهنده باید تشخيص درستي از امر به معروف داشته باشد و بداند كه چه چيز معروف و چه چيز منكر است. دوم اين كه اگر فردي اصرار به ارتكاب منكر دارد بايد وارد عمل شد. سومين نكته اين است كه امر به معروف و نهي از منكر مراتب دارد و مرحله به مرحله باید جلو رفت.

در پايان اين جلسه نيز استادان حاضر با بيان نظرات خود به بحث و گفت وگو پرداختند و حجت الاسلام مستشاري نيز ضمن استقبال از نظرات و پيشنهادها، ازهم فكري و صميميت آن ها قدرداني كرد.

این کارگاه با حضور تعدادي از استادان دانشكده مديريت و حسابداري به منظور آشنایی با مباني و روش هاي امر به معروف و نهي از منكر و به همت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.