تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

نشست هم انديشي استادان

تاریخ : 1391/10/06            تعداد بازدید : 1653
با موضوع: توانمند سازی زنان سرپرست خانوار

همزمان با برگزاری همایش توانمندی سازی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد (29 و 30 آذر ماه 91 قزوین) بنا به درخواست کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) نشستی با حضور مدیر کمیته امداد تاکستان آقای حقیقت گر، مدیر کمیته امداد البرز آقای جهانگرد، معاونت امداد و حمایت استان آقای منصور محمد خانی و تعدادي از استادان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد، و موارد زیر به بحث گذاشته شد:

 

آقای دکتر عبدالهی: نگاههای اخیر توانمند سازی تغییر یافته است .اجرای توانمند سازی در کشور معادل تعاریف علمی آنها نیست و توانمند سازی را معادل تمرکز زدایی می دانند.در واقع بستر سازی برای شکوفایی افراد است که باید مورد توجه قرار گیرد.وظیفه ما یاددهی نیست بلکه برابر آیات قرآن یادآوری برای به ظهور رساندن توانایی هاست .ایجاد انگیزه و باور اهمیت به سزایی دارد.باور:توانایی انجام کار را دارم (خرد و شایستگی) – احساس کنند آزادی عمل در حوزه مربوطه را دارم.احساس تاثیرگذاری برفرآیند و کار را داشته باشد.شخص احساس معنا دار بودن نماید.احساس اعتماد نماید.


خانم بهتویی:ایجاد سازمان های مشابه کودکان،کار در حوزه ی NGO  ، برای از بین بردن حس اینکه بی تفاوت به شما نیستیم.از این طریق پای والدین هم باز میشود و فضای بحث باز میشود.

 

آقای محمد خانی:ما حدود یک میلیون زن سرپرست خانوار داریم که 63% آن تحت پوشش کمیته امداد هستند،دانشگاهها می توانند در بروز رساندن تواناییهای زنان سرپرست خانوار کمک حال سازمان های ذی ربط باشند.خدمات بیمه ای از بسته های حمایتی جدید بوده که در این خصوص کمک حال زنان سرپرست خانوار بوده است.ارئه بسته های تشویقی ازدواج مجدد در کاهش مساله

 

آقای دکتر رنگریز: توانمند سازی از حوزه های منابع انسانی است. باید ابتدا به 3 زیر حوزه  -ارزیابی عملکرد –آموزش و بهسازی-ایجاد مسیر ترقی زنان- توجه شود.دولت ها در راستای وظایف خود باید به عنوان حاکم به این 3 زیر حوزه توجه کنند: بسته های  حمایتی تا چه حد اندازه به عملکرد بالای آنها شده است-آموزشلازم دارند؟ در توزیع عادلانه ثروت ،عملکرد اینها به سمت خرد آموزش دهنده زنان سرپرست خانوار پیش رود. در بحث ایجاد مسیر ترقی باید حفظ اشتغال و اشتغال آنان مورد عنایت قرار گیرد.

 

آقای شمخال : قوانین متعددی وجود دارد ولی این امر در ظاهر رعایت میشود و فرصت های اقتصادی اندک هم از زنان گرفته میشود. نهاد سازی های ایجاد شده باید با توجه به توانمندیهای زنان باشد و این موارد باید در بعد فرهنگی دیده شود. قانون باید به زنان فرصت های لازم مساوی مردان بدهد.

 

خانم هژبر: گروهی در اثر وضع اقتصادی جدید بوجود آمده است که در هیچ گروهی پوششی زنان خانوار نیست و باید مد نظر قرار گیرد.

 

آقای جهانگرد: به مناسبت تقارن با هفته پژوهش، موضوع به عنوان طرح تحقیقاتی و پایان نامه تعریف شود.

 

آقای حقیقت گو: نگاه ما به زنان سرپرست خانوار چیست و چگونه باید تفکیک شود.راهکارها از دانشگاه بیرون آید.