تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

نشست هم اندیشی استادان

تاریخ : 1391/12/21            تعداد بازدید : 1603
با موضوع ایده پردازی و مشکلات استفاده از ایده های جدید
حجت الاسلام حیدری :
ایده پردازی و توجه به ایده های جدید، باید فرهنگ سازی شود

نشست هم اندیشی استادان دانشکده فنی و حرفه ای و واحد علوم و تحقیقات قزوین با موضوع ایده پردازی و مشکلات استفاده از ایده های جدید برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، در این نشست با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به ایده پردازی و کاربردی کردن ایده های جدید بیان داشت: باید موضوع ایده پردازی آسیب شناسی شود چرا که این مساله از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است و افق دید معظم له در این خصوص قابل ستایش است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین به پیشرفت های علمی کشورمان بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : در این 34 سال ثابت کرده ایم که می توان با ترسیم چشم اندازی مناسب در عرصه ی علم و نوآوری پیشگام باشیم.

وی سپس به تاکید دین مبین اسلام در خصوص تفکر و اندیشیدن خاطرنشان کرد: ارزش هر انسان به تفکر و اندیشیدن است. اگر از جهت فرهنگی به درجه ای برسیم که ایده پردازی و توجه به ایده های جدید را در جامعه نهادینه کنیم، شاهد شکوفایی بیشتر کشور خواهیم بود.

حجت الاسلام حیدری تاکید کرد : باید ایده پردازی در جامعه به عنوان یک ارزش تلقی شود و جایگاه خود را به دست بیاورد.

وی افزود: دانشگاه ها از اصلی ترین فضاهایی است که می توان در آن ایده های جدید را خلق کرد و استادان نباید به بهانه نبود وقت در این امر مهم کوتاهی کنند چرا که افراد ایده پرداز در طول تاریخ همیشه انسان هایی درد و رنج کشیده بوده اند.

حجت الاسلام حیدری، اولویت بندی در طرح ایده ها و اخلاق مداری را از دیگر عوامل موثر در ایده پردازی دانست و گفت : در ایده پردازی باید به اولویت ها توجه کرد و اگر ایده ای دردی را از جامعه برطرف نکند ؛ آن ایده ارزش و تاثیرگذاری ندارد. هم چنین توجه به اخلاق مداری باعث می شود تا همیشه در راه درست و رو به جلو حرکت کنیم.

در ادامه دکتر شاه قلیان، رییس واحد علوم و تحقیقات قزوین، نبود خودباوری را مهم ترین مشکل در ایده پردازی و توجه به ایده های جدید دانست و بیان داشت: در پارادایم های علمی جهان همیشه ایرانی ها سرآمد و الگو بوده اند و دانشمندانی هم چون ابن سینا، خوارزمی که علوم ریاضی و کامپیوتر امروزی بر مبنای نظریات آن دانشمندان پایه ریزی شد، حضوری موثری داشتند و در عصر حاضر نیز دانش فازی توسط پروفسور لطفی زاده ابداع شده و در جهان گسترش پیدا کرده  و نشان از این دارد که اگر به این افتخارات توجه شود و به خودباوری برسیم می توانیم به جایگاه های رفیع علمی دنیا دست پیدا کنیم.

سپس دکتر حمیدی، دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در سخنانی به اهداف برگزاری این نشست اشاره کرد و گفت : با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دفتر هم اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و بر اساس رسالت تعیین شده، جلسات مختلفی با موضوعاتی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و مطالبات مقام معظم رهبری برگزار کرده ایم و این جلسه نیز در همین راستا برگزار شده و امیدواریم با ارائه نظرات و پیشنهادهای استادان در خصوص مشکلات ایده پردازی در کشور بتوانیم این نظرات را جمع آوری و به مسوولان عالی رتبه انتقال دهیم.

در ادامه استادان حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادهای خود را درخصوص موضوع ایده پردازی و راهکارهای لازم برای توجه بیشتر به ایده های جدید ارائه کردند.

این جلسه با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دفتر هم اندیشی استادان و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سالن کنفرانس دانشکده فنی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.