تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

«خانواده در نهضت حسینی» به کتابفروشی‌ها رسید

تعداد بازدید : 1239

«خانواده در نهضت حسینی» به کتابفروشی‌ها رسید


کتاب «خانواده در نهضت حسینی» نوشته عبدالرحیم پورشجاعی به تحلیل روانشناسی روابط خانوادگی بر اساس معیارهای رفتاری امام سوم شیعیان اختصاص دارد. این اثر از سوی مجتمع فرهنگی عاشورا منتشر شده است.

این کتاب که کوشش چهار ساله نویسنده است، در سه فصل سامان یافته و به تحلیل روانشناسی سه خانواده بنی‌هاشم، یاران امام حسین(ع) و دشمنان ایشان اختصاص دارد.

در ابتدای کتاب برخی ویژگی‌های نهضت امام حسین(ع) مطرح شده و با این عنوان مطالبی مانند حضور خانواده، جهانی بودن، جاودانگی، پیام نهضت، درخواست مردم و ثمره قیام آورده شده‌است.

در بخش بعدی کتاب نیز سه جریان بنی‌هاشم، یاران امام حسین(ع) و دشمنان ایشان معرفی شده‌اند.

ابعاد روانی تشنگی، تعدی به حریم خانواده و تدبیر امام(ع) برای آرامش خانواده‌ها، از دیگر مطالبی محسوب می‌شوند که در این بخش بیان شده‌اند.

در فصل نخست این کتاب به صورت کامل خانواده بنی‌هاشم معرفی شده است. خانواده امام حسین(ع)، خانواده امام حسن(ع)، همسران امام حسین(ع)، خانواده امام سجاد(ع)، خانواده حضرت زینب(ع)، خانواده مسلم‌بن عقیل و خانواده حضرت ام کلثوم، از جمله خانواده‌هایی هستند که در این فصل به مخاطب کتاب شناسانده می‌شوند.

در فصل دوم، خانواده یاران امام حسین(ع) به مخاطب معرفی شده‌اند و در ذیل این فصل مسلم بن عوسجه، جناده بن کعب بن حارث، زهیر بن قین، حبیب بن مظاهر، رویحه همسر هانی بن عروه، علی بن مظاهر اسدی، عبدالله بن عمیر عباس بن قیس بن علیم بن جناب کلبی و عبدالله بن عمیر کلبی به همراه خانواده‌هایشان معرفی شده‌اند.

فصل آخر کتاب نیز به معرفی خانواده‌های دشمنان اختصاص دارد. در این فصل علاوه بر مطرح شدن ویژگی‌های خانواده ناسالم و نامتعادل، به تضادهای رفتاری ناسالم و اعتقادات متضاد در خانواده پرداخته شده‌است.

در این فصل، خانواده متزلزل یزید، زنان و دختران بنی‌امیه، خانواده عبیدالله بن زیاد، خانواده خولی، خانواده مالک بن نسر کندی و خانواده کعیب بن جابر، به عنوان خانواده دشمنان معرفی شده‌اند.

کتاب «خانواده در نهضت حسینی» با شمارگان شش هزار نسخه، در ۳۲۶ صفحه و به قیمت یکصد و ۲۰ هزار ریال از سوی مجتمع فرهنگی عاشورا منتشر شده‌است.