تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

پيام به‌مناسبت سالروز تشكیل بسیج مستضعفان

تعداد بازدید : 1188
پيام به‌مناسبت چهارمین سالروز تشكیل بسیج مستضعفان
در آستانه فرا رسیدن هفته بسیج، پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهارمین سالروز تشكیل بسیج مستضعفان در سال ۱۳۶۲ را برای اولین بار منتشر می‌كند:

بسم الله الرحمن الرحيم
انقلاب كبير اسلامى ايران از نخستين روزهاى پيروزى با توطئه‌هاى گسترده و سازمان يافته دشمنان اسلام روبرو گرديده به هر يك از دستاوردهاى انقلاب كه بنگريد جز با ايثار و مقاومت مردم در برابر كارشكنى‌هاى مخالفان و معاندان انقلاب بدست نيامده است. و گذار از سنگلاخ معضلات و كارشكنى‌هاى دشمنان كه پيوسته كوشيده‌اند چرخ انقلاب اسلامى را از حركت و پويندگى و ملت ايران را از رشد و پيشرفت باز دارند تنها با حضور مستمر و آگاهانه‌ى مردم در صحنه‌ى مبارزه و در سايه‌ى رهبرى هوشمندانه‌ى امام امت ميسور و مقدور گرديده است. عظمت اهداف انقلاب و گستردگى توطئه‌هاى دشمنان ايجاب ميكرد كه براى حفظ و صيانت انقلاب اسلامى و مردمى و بمنظور مقابله با دشمنان و معاندان نيرويى از خود مردم فراهم آيد تا از انقلاب اسلامى و ارزشها و اهداف آن در برابر تهاجم و توطئه عمال ابرقدرتها دفاع كند. چرا كه دفاع مستمر و همه جانبه از انقلاب تنها با آموزش و سازماندهى مردمى كه حاضرند در راه حفظ انقلاب وجود خود و عزيزان خود را فدا كنند ميتوانست كارساز باشد. فرمان رهبر كبير انقلاب و امام امت مبنى بر تشكيل بسيج مستضعفان در شرايطى كه ايران اسلامى و انقلاب شكوهمند ما از هر سو مورد تجاوز و تهاجم دشمنان قرار گرفته بود حركتى آگاهانه در جهت خنثى‌سازى نقشه‌هاى ابرقدرتها بود كه با تحميل جنگ و محاصره‌ى اقتصادى ميخواستند به خيال خود انقلاب را متوقف كنند و دستاوردهاى ملت مسلمان ايران را برباد دهند.
استقبال نيروهاى مؤمن به انقلاب از بسيج و شركت اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان و نوجوانان در آن و حركت سريع و صحيح مردم و دولت در جهت اجراى فرمان امام در مدتى كوتاه نيرويى عظيم از ملت فراهم آورد كه ميتوان آنرا بحق مكتبى‌ترين و مردمى‌ترين نيروى مقاومت جهانى ناميد. بسيج اين ارتش عظيم مكتبى و مردمى -كه بضرورت انقلاب اسلامى و دفاع از اهداف و آرمانهاى آن بوجود آمده است- دانشگاهى عظيم براى ساختن و پرورش نسلى است آرمانخواه و خداجو كه دفاع از مستضعفان سراسر عالم را در سرلوحه‌ى اهداف خويش دارد و جانبازترين و فداكارترين انسانها در آن جمع شده‌اند تا از محرومان و مستضعفان عالم در برابر تجاوز جهانخواران قدرتمند و نيروى اهريمنى ابرقدرتها دفاع كنند. در ايران اسلامى شمع وجود جوانان دلباخته انقلاب گرمى‌بخش و برافروزنده‌ى سنگرهاى نبرد حق بر ضد باطل است. بسيجيان جوان گلهاى بوستان انقلاب نيروى حياتبخش انقلاب و مايه‌ى اميد و دلگرمى ملت و رهبر انقلابند. امروز از اين قدرت سربرآورده از متن مردم و جوشيده از دل انقلاب هراسى در دل دشمنان خانه كرده است. چرا كه ميدانند نسلى كه امروز با شركت در بسيج چنين آگاهانه و عاشقانه از حريم انقلاب پاسدارى ميكند فردا همچون توده‌ى فولادى آبديده در برابر آنان قرار خواهد گرفت و سد راه مطامع آنان خواهد شد. اينك شما بسيجيان كه بنيانى مرصوص در دفاع از انقلاب اسلامى بنا نهاده‌ايد بدانيد كه حركت قهرمانانه‌ى شما براى هميشه در صفحات تاريخ جوانمردى و ايثار ثبت شده است و اگر همه‌ى وجود دشمنان اسلام چنگ و ناخن شود نخواهد توانست نام عزيز و مبارك شما را از صفحات تاريخ بزدايد. شما نمونه‌ى جوانمردى و فتوت و ايثار و دلاورى در تاريخ مى‌باشيد چه دشمن بخواهد چه نخواهد. و اگر من امروز جملاتى بصورت توصيه در اين پيام به شما ميگويم از اين روست كه از صميم دل ميدانم شما در راه تعالى و پيشرفت، هر توصيه‌ى برادرانه را با صميميت و پشتكار به كار خواهيد بست:
۱- شما سرباز امام زمان علیه السلام و پشتوانه اسلاميد. تقوى، تواضع، فروتنى و گذشت در برابر ضعفا و مقاومت در برابر زورمندان و ستمگران از صفات سربازان امام عصر علیه السلام ميباشد. جامه‌ى تقوى بر تن كنيد و پيوسته فروتن و بزرگوار باشيد تا وجودتان موجب آرامش خاطر محرومان و مستضعفان شود.
۲- شما سرباز اسلاميد و سرباز اسلام بايد اسلام‌شناس و عمل‌كننده به دستورها و تعاليم اسلام باشد. از آموزش‌هاى عقيدتى غافل نباشيد. وجود ارزشمند خود را به عطر دلنواز قرآن بياراييد . قرآن بخوانيد و به احكام آن عمل كنيد.
۳- امروز جبهه‌هاى نظامى به نور وجودتان روشن است و پشت جبهه از همت مردانه‌ى شما گرم. اما فردا شما در همه جبهه‌هاى نبرد فرهنگى سياسى و اقتصادى حضور خواهيد يافت. از هم اكنون خود را براى ايران اسلامى آينده كه در آن محرومان و مستضعفان همه‌ى نيروى خود را تنها صرف سازندگى فرهنگى، سياسى و اقتصادى خواهندكرد آماده كنيد.
۴- مساجد كه نيروهاى بسيج از آن تغذيه ميكنند بايد همچنان بصورت پايگاه بسيج باقى بماند. نيروى مساجد در بسيج مردم نيرويى منحصر و معنى دار است.
بسيج تنها تا آن روز پيروز است كه در يك دست بسيجى«قرآن» و در دست ديگرش«سلاح» باشد. راز پيروزى مسلمين و وحشت و هراس دشمنان و معاندين از مسلمين در برافراختن پرچم قرآن است. بسيج بايد مطيع مسجد، حامى مسجد، عامل به قرآن و حافظ قرآن باشد. موفقيت شما عزيزان را در راه خدمت به اسلام و مسلمين از درگاه خداوند متعال خواهانم.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته.
برادر شما سيد على خامنه‌اى
رئيس جمهورى اسلامى ايران
۴ آذر ۱۳۶۲