تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

پيام تلويزيونى به مناسبت 22 بهمن‌ در سال ۶۱

تعداد بازدید : 1137
پيام تلويزيونى به مناسبت بيست و دوم بهمن‌ در سال ۶۱

در آستانه فرارسیدن ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن و فیلم پیام تلویزیونی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۶۱ را منتشر كرد. رهبر انقلاب اسلامی در آن زمان در جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار داشتند.بسم
اللهالرّحمنالرّحيم
روز بيست و دوّم بهمن، روز نجات ملّت ايران و روز شكوفايى و پيروزى بزرگترين انقلاب دوران تاريخ ما از شروع اسلام تا امروز را به همهى شما همميهنان عزيز و به همهى مسلمانان جهان تبريك و تهنيت عرض ميكنم.

يومالله بيست و دوّم بهمن براى ما، هم از اين نظر حائز اهميت است كه روز طلوع و ظهور بزرگترين انقلاب دوران تاريخ ما پس از اسلام است، و هم از اين نظر كه روز شكوفايى استعدادهاى ملّت ما و بهرهگيرى از زحمات و رنجها و مصائبى است كه اين ملّت در طول انقلاب بزرگ خود و در طول سالهاى مبارزه و نهضت متحمّل شده است. ما ملّت ايران اين انقلاب را عيد مبارك بزرگ خودمان بهشمار مىآوريم. پيش از اين انقلاب، ما جامعهاى بوديم از ارادهى انسانى بهدور، از اسلام بهدور، تحت سلطهى بيگانگان، تحت سلطهى مستكبران، وضع مادّى ملّت ما و وضع معنوى اين ملّت هر دو بد. انقلاب ما با نام خدا و با طلب مدد و كمك از پروردگار براى پيروزى اسلام و رفع ظلم و ستم آغاز شد و با تحمّل مصائبى در طول پانزده سال و بيشتر، به پيروزى رسيد.

از اوّلين روز پيروزى اين انقلاب، همهى ما گفتيم و همهى ملّت باور كردند كه كار با پيروزى بر ايادى آمريكا در كشورمان تمام نميشود، كار در بيست و دوّم بهمن به پايان نميرسد، بلكه كار در اين روز بزرگ و مبارك تازه آغاز ميشود. ما در بيست و دوّم بهمن قدم در جادّهاى گذاشتيم كه انتهاى اين جادّه، جامعهى اسلامى و انسانىِ آسوده و پر نعمت و پر بركت و برابر امر خدا و قوانين الهى است؛ بتدريج به آن نهايت نزديك خواهيم شد. تا امروز هم هرچه گذشته است، به آن عاقبت و فرجام نيك نزديك شدهايم؛ باز هم بايد تلاش كنيم تا هرچه نزديكتر بشويم. در اين تلاش، لطف خدا و راهنمايى رهبر و امام عزيز و بىبديلمان و ارادهى عمومى مردممان، مهمترين عناصر هستند. با اين حال ما بايد پرچمهاى برافراختهى اين راه را نيز از نظر دور نداريم؛ بايد راه را گم نكنيم؛ آنچه موجب ميشود كه ما راهمان را گم نكنيم، از انقلابمان عدول نكنيم، اين است كه شعارهاى «استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى» و «نه شرقى، نه غربى، جمهورى اسلامى» و شعارهاى اصولىِ از قبيل اينها را همواره به ياد داشته باشيم. هر سخنى، هر عملى، هر حركتى كه ما را از اسلام دور كند، از مقرّرات اسلامى بر كنار بدارد و يا به سياست «نه شرقى و نه غربى» ما لطمه وارد بكند، در حقيقت ما را از آن نهايت و عاقبت نيك دور خواهد كرد.

اگر بخواهيم بى
دغدغه به سرمنزل جمهورى واقعى اسلامى و حكومت واقعى الهى برسيم، بايد مردم ما هرچه بيدارتر، هوشيارتر و آگاهتر بشوند. مردم بايد به شعار اكتفا نكنند؛ عمق دادن هرچه بيشترِ فكر اسلامى و معارف اسلامى در خودشان بايد همّت بگمارند؛ و البتّه معلّمان دين، راهنمايان الهى و قرآنى در اين راه مسئوليّت بزرگى را به عهده دارند.

من در چهارمين سالگرد و آغاز پنجمين سال انقلاب شكوهمند و عزيز و بىنظيرمان، به شما ملّت عزيز ايران و به شما قهرمانانى كه اين بار را بر دوش كشيدهايد پيام ميدهم و از شما درخواست ميكنم كه درك اسلام و فهم قوانين اسلامى و آشنايى با قرآن را هرچه بيشتر همّت بگماريد؛ و از فضلا، علما، معلّمان دين، آموزگاران معارف الهى و دانندگان سياست درست اسلامى درخواست ميكنم كه در راه روشن كردن ذهن مردم، هرچه بيشتر تلاش كنند. ما راه طولانى و زيادى در پيش داريم كه بايد آن راه را بپيماييم تا بتوانيم به سرمنزل حكومت واقعى الهى و اسلامى انشاءالله برسيم و بدين وسيله بشارت و مژدهاى به همهى مستضعفان و چشمانتظاران حكومت الله بدهيم.
والسّلام عليكم و رحمةالله و بركاتهفیلم کامل دیدار :پيام تلويزيونى حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت بيست‌‌ودوّم بهمن‌

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :