تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

عامل ماندگاری در دل‌های مردم

تعداد بازدید : 1037

 آقای جنتی! عامل ماندگاری در دل‌های مردم صداقت و ایستادگی بر آرمان‌هاست!

دولت در هیاهوی سیاسی توافقنامه ژنو ، غافل از فرهنگ بر مرکب بی فرهنگی نتازد داستان غربت و مظلومیت فرهنگ در دولت یازدهم آنقدر الیم و دردناک هست که به هرگوشه از آن سرکی بکشیم به قدر کفایت اندوه و خجلت بر دلها و چهره مان خواهد نشست. لذا خوش بینانه و با اغماض از سفر ریاست محترم جمهورمان به استان خوزستان بدون مصوبه فرهنگی و بیانات ایشان پیرامون بی معنا بودن مرزبندی هنرمند ارزشی و غیر ارزشی (1) و اوضاع امروزی حجاب و عفاف در خیابانهای شهر و وضعیت پوشش و فساد اخلاقی و مراسم جشن شب یلدا در محرم و کف و سوت و رقص در 16 آذر در برخی دانشگاهها و رواج پاتوقهای مشترک شبانه دخترها و پسرها به ضیافت قلیان میگذریم تا در مجال مناسب به آنها بپردازیم . اما خالی از لطف نیست مروری کوتاه بر برخی از فعالیتها و اقدامات متولیان فرهنگ در دولت یازدهم و جناب آقای وزیر فرهنگ داشته باشیم تا بینیم حرمت امامزاده را متولی اش نگاه داشته یا نه.

 

بنابر این در عرصه فرهنگ به حوزه مطبوعات و موسیقی و سینما به عنوان نمونه می پردازیم که انصافا مشت نمونه خروار است.

 

مطبوعات

 

در عرصه مطبوعات اقدامات تاسف بار دولت محترم که با داعیه ی آزادی های مدنی و اجتماعی و آزادی بیان هر روز ژست های عوام فریبانه تری می گیرند به توقیف هفته نامه یالثارات که 20 سال با افتخار و صادقانه در راستای آرمانهای انقلاب روشنگری می کرد و تذکرهای کتبی و ارجاع پرونده به مقامات قضایی روزنامه وطن امروز و هفته نامه 9 دی تنها به جرم انتقاد از دولت ختم نمی شود.بلکه وزیر محترم پس از این اقدام ناجوانمردانه و قضاوت یکسویه شورای نظارت بر مطبوعات در اظهاراتی شاذ جسورانه به قلم زنان و هنرمندان نشریه یالثارات توهین کرده و ادبیات این نشریه را ادبیات لمپنسیم معرفی می نماید.(2)

 

و این درحالیکه است روزنامه های بهار و قانون پس از روی کار آمدن دولت دهم به کرات ضمن توهین به مقدسات و زیر سوال بردن ارزشهای نظام و ملت ایران (3)همچنان با حمایت پرشور دولت به تکثیر و انتشارا خود سرعت مضاعف می بخشند.

 

در اقدام عجیب دیگر جناب آقای وزیر در سخنانی اعلام میکنند نمایشگاه مطبوعات سال 92 برگزار نخواهد شد (4)که معلوم نبود اگر فشار نمایندگان محترم واعضای کمیسیون فرهنگی مجلس که به سرعت و به موقع به صحنه آمدند نبود چه فرجامی در انتظارنمایشگاه مطبوعات بود.

 

موسیقی

 

عزیزان متولی فرهنگ در دولت محترم آنقدر فعل خودباوری را متوهمانه صرف کرده اند که خویش را در جایگاه صدور احکام شرعی و رفع حرمت از محرمات الهی متصور شده اند و در باب تایید این ادعا تنها همین جملات از سخنان جناب آقای وزیر مبنی بر اینکه «صدای تک خواننده های زن در موسیقی اشکالی ندارد»کافی است تا گونه های مردم مومن ایران اسلامی به پهنای صورت اشکبار گرد (5)

 

تدفین اجساد خوانندگان گروههای غیر قانونی و زیر زمینی موسوم به سگ های زرد که فارغ از محتوای به غایت غیر شرعی حتی هنر انتخاب نام آن هم برای گروه خود نداشتند در بهشت زهرا و در قطعه هنرمندان در جوار بزرگمردان عرصه هنر که جانانه هنرشان را در مسیر تعهدشان به دین و میهنشان به رخ عالم کشیدند از سایر اقدامات نابخردانه در حوزه فرهنگ در دولت محترم یازدهم است.

 

 سینما

 

اوضاع سینما که دیگر بیانش تنها به افزون شدن تلخی ذائقه و اندوه قلبهایمان و خروج آهی پر درد از سینه مان منجر خواهد شد.

 

لغو برگزاری جشنواره ضد صهیونیستی افق نو که حاج نادر طالب زاده با زحمات فراوان پس از سالها محیطی را فراهم کرده بود تا هنر و هنرمندان راستین غرب در فضای خفقان آور هالیوود و سینمای مبتذل غرب حرفهایی تازه و از جنس بیان حقیقت هنرجعلی این روزها در آنسوی مرزها بزنند و نقاب فریب و دروغ را از چهره مبتذل هنر غرب بردارند اقدامی بود که نشان داد ترس و واهمه در برابر غرب و اخمهای زورگویان جهان تا به چه حد متولیان فرهنگ و هنر را نیز دوشادوش دیپلماتهایمان در دولت یازدهم به چنین اقدامات منفعلانه ای واداشته است.

 

ابتذال سرکش بخشی از بدنه سینما که هر روز جسورانه تر همچون موریانه احکام الهی را می بلعند و فرهنگ اسلامی کشورمان را به مسلخ و قتلگاه می بردند بستر را هر روز بیشتر برای فیلمنامه های آبکی و بی محتوا و لودگی های بی هویت در کنار اختلاط بی مرز و روابط گستاخانه و فاقد حیا و عفت فراهم تر کرده است.

 

کافی است بازیگر و کارگردان و هنرمند سینمای ایران پای را از مرزهای جغرافیایی مان برون گذارد تا مرزهای اعتقادی و دینی اش را نیز به فراموشی بسپرند و ابتذال و برهنگی و .... را با قهقهه های مستانه روانه آسمان تیره و تار سینمای ایران کند.

موید این مطلب عکسهای باصطلاح هنرمندان ایرانی است که در جشنواره های خارجی و یا برای بازی در نقشهای فیلمهای بیگانه به خارج از کشور عزیمت نموده اند.و جالب اینست که این افراد در بیان معاون سینمایی وزارت فرهنگ دولت تدبیر و امید افتخارات نظام نامیده میشوند. (6)

 

آیا براستی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردمی که با خون خود جانانه پای مرزهای دینی و آرمانهای بلندشان ایستاده اند و شهیدانی از جنس نور و آیینه و جوانان فرهیخته و دانشمندی چون احمدی روشن ها دارند امروز به این رجاله ها و هنرمند نماها می بالند؟؟؟

 

هرچند این ابتذال و پوششهای زننده و گستاخانه در برخی از همین فیلمها نه تنها در پشت صحنه بلکه جلوی دوربین به نمایش گذارده می شوند و در پاتوقهای شبانه و مراسمات خجالت آور فرش قرمز به کرات تکرار می شود.

 

نکته جالب دیگر در اقدامات این چندماهه ی وزیر محترم فرهنگ به چشم می خورد عدم حضور ایشان و یا حتی یک نماینده از وزارتخانه متبوع ایشان در جشنواره مردمی فیلم فجر علی رغم دعوت کتبی به بهانه غیر قابل و نخ نمای نداشتن وقت است درحالیکه وزیر محترم در جشنها و مراسماتی که در این چند ماهه حضور یافته اند از جمله مراسم بویی از تعهد در سینما و هنر به مشام نمیرسید.

 

آیا جوانان متعهد عمارهای این روزهای رهبری سرمایه های فرهنگی و هنری این انقلاب نیستند و حداقل سهمی به اندازه یک خداقوت در لابلای اظهارات وموضع گیریها و سخنان عریض و طویل جناب وزیر ندارند؟؟

 

و این درحالیست که فیلمها و فیلمسازان حامی فتنه گستاخانه و البته احمقانه سال 88 مرموزانه و حلزون وار پایشان به جشنواره فجر انقلاب اسلامی که نامش خود تعبیر مرگ بر فتنه و فتنه گر علیه انقلاب است گشوده شده است و چشمان خواب آلود مسئولین عرصه فرهنگ در گرگ و میش این روزهای حوزه سینما بر روی آنها بسته است. گرچه مردم فهیم ایران میدانند اینان خود را به خواب زده اند.

اما توصیه پایانی به متولیان فرهنگ و هنر در دولت یازدهم و بالاخص جناب آقای جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به چند نکته ذیل است:

 

- بد نیست هر از چند گاهی جناب وزیر نگاهی به تابلوی نام وزارتخانه متبوعشان بیاندازند و کمی تامل کنند که فرهنگ و ارشاد اسلامی به چه معناست و با سنگ محک وجدان خود اقدامات خود را به غربال ببرند.

 

- جناب وزیر یقین بدانید اگربا کارت زرد مجلس محترم متنبه نشده اند و بخواهند در همین مسیر گام بردارند بی شک به زودی با کارت قرمز ملت شهیدپرور و ولایتمدار ایران اسلامی روبرو خواهند شد و آنگاه دیگر نه پوزش قابل پذیرش است و نه عذرتقصیر.

 

- خالی از لطف نخواهد بود آقای جنتی کوچک نگاهی هرجند گذرا به سیره زندگانی ابوی گرام خود بیاندازند و درس بگیرند که رمز ماندگاری در دلهای مردم صداقت و پاکدستی و ایستادگی بر آرمانهاست.

 

- وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی یقین داشته باشند اگر نبود نسبت ایشان با جناب آیت الله جنتی که به فرموده رهبری فرزانه از نعم الهی هستند الفاظ قلم صریح تر و بی پرواتر بر کاغذ می نشست.

 

- سکوت فرزندان بسیجی و مردم ولایتمدار ایران اسلامی سکوتی انقلابیست نه سکوتی از روی رخوت و سستی و بی مسئولیتی نسبت به نظام و آرمانهای بلند آن.این آرامشی است که درصورت عصیان بیشتر سکانداران فرهنگ کشور در این دولت طوفانی سهمگین را در پی خواهد داشت که قطعا خاطیان را در گردباد خروش ملت تنبیه خواهد کرد.

 

جناب وزیر و همکاران عزیز ایشان بدانند آنچه موجب اقتدار و استواری نظام خواهد شد دلبستن به خنده های مکارانه دشمن و به به و چه چه کرکسان در لباس بلبل داخلی که برایشان کف و سوت می زنند نیست بلکه استحکام بنیان های فرهنگی کشور و بهره از مضامین بلند و رفیع قرآن و بیانات و سیره اهل بیت و امام و شهدای انقلاب است.

 

1) سخنان ریاست محترم جمهوری در جمع تعدادی از هنرمندان 19/10/92

2) مصاحبه وزیر فرهنگ با خبرنگار فرهنگی ایرنا 22/10/92

3) روزنامه قانون روز یکشنبه /10/92

4) اظهارات وزیر ارشاد در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم 23/10/92

5) اطهارات علی جنتی در حاشیه مراسم رونمایی از نهج البلاغه مطلا 30/7/92

6) مصاحبه مطبوعاتی حجت الله ایوبی در گرگان 20/10/92