تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

ما دموکراسی می‌خواهیم دموکراسی هم به خدا احتیاج ندارد!

تعداد بازدید : 962
ما دموکراسی می‌خواهیم دموکراسی هم به خدا احتیاج ندارد!

عصر دیروز علی آبان سخنگوی جشنواره شعر فجر خبر از قطعی شدن حضور «یدالله رویایی» (شاعر مدیحه‌سرای رژیم شاه و مشاور دفتر فرح پهلوی) در این جشنواره و بازگشت وی پس از ۳۵ سال به تهران داد.

با این حال وی گفت: «اگر نظام مخالفت کند ما می‌پذیریم» یدالله رویایی از عناصر شناخته شده ضد انقلاب مقیم خارج است و مسئولان فرهنگی دولت باید به این سؤال پاسخ دهند که با کدام تدبیر و امید وی را برای دعوت به جشنواره شعر انقلاب شایسته تشخیص داده‌اند؟! رویایی که بسیاری از مشاغل کلیدی فرهنگی را در زمان محمدرضا پهلوی به عهده داشت پس از انقلاب اسلامی از ایران گریخت و ابتدا به فرانسه و سپس به نروژ پناهنده شد. رویایی در یکی از آخرین نوشته‌های خود علیه فقها که تنها ۲۰ روز از انتشار آن می‌گذرد، فتوای مراجع را «فتواهای عصر جاهلیت» لقب می‌دهد و جمهوری اسلامی را «ارتجاع سیاه» می‌خواند. یدالله رویایی که معتقد است «شاعر نه به مردم بدهکار است نه به دین و اخلاق» در حالی از طرف مسئولان فرهنگی وزارت ارشاد و دست‌اندرکاران جشنواره فجر  به این مراسم دعوت می‌شود که در توهین آشکار به ساحت امیرالمؤمنین و سیدالشهدا علیهم‌السلام آن بزرگواران را مظهر خشونت معرفی می‌کند. او همچنین می‌نویسد: «ما به دموکراسی احتیاج داریم و دموکراسی احتیاج به خدا ندارد.» این عبارات تنها گوشه‌ای از نوشته‌های منتشر شده از او می‌باشد که به راحتی در دسترس همگان قرار دارد و متأسفانه مسئولین فرهنگی یک بار دیگر چشم خود را بر این موارد بستند و نشان دادند که در خوشبینانه‌ترین حالت هیچ شناختی نسبت به مسائل فرهنگی و عناصر این حوزه نداشته و ندارند. پیش از این نیز وزارت ارشاد اقدام به تجلیل از احمد شاملو، دیگر شاعر ملحد و وابسته به دربار پهلوی نموده بود.
گفتنی است در پی اعلام دعوت جشنواره شعر فجر از این کارگزار فرهنگی رژیم طاغوت، اکثر رسانه‌‌ها و خبرگزاری‌های داخلی نسبت به این اقدام وزارت ارشاد واکنش منفی نشان دادند و خواستار پاسخ رسمی مسئولان فرهنگی دولت شدند. نصرالله پژمانفر، رئیس کمیته فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر یدالله رویایی به ایران بیاید، مطمئناً وزیر ارشاد باید به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخگو باشد، چرا که کمیسیون فرهنگی نسبت به این مسائل کوتاه نمی‌آید.