تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

چگونگی تکمیل فرم‌های ثبت‌نام دریافت یارانه‌

تعداد بازدید : 1852
چگونگی تکمیل فرم‌های ثبت‌نام دریافت یارانه‌ از روز چهارشنبه عکس

از 20 ام فروردین فاز دوم هدفمندی یارانه ها آغاز می شود.

در این گزارش هر آنچه که برای ثبت نام هدفمندی یارانه ها لازم است را جمع آوری کرده است.

1- كار ثبت نام متقاضيان دريافت يارانه نقدي از بيستم تا آخر فروردين ماه انجام مي شود، متقاضيان بر اساس رقم سمت راست شماره ملي خود بايد به سامانه Refahi.ir مراجعه كنند.

*این سایت فعلا در دسترس نیست!

*ثبت نام نکردن به منزله انصراف از دریافت یارانه نقدی محسوب می شود.

2- هموطنان متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره کارت ملی آن‌ها صفر است، روز بیستم باید مراجعه کنند و کسانی که اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی آن‌ها یک است، روز بیست و یکم ‌نام‌نویسی می‌کنند و تا روز بیست و نهم با رقم ۹ ‌نام‌نویسی کامل می‌شود. 

3- هموطنانی که به هر دلیل در موعد مقرر نتوانند ‌نام‌نویسی کنند، می‌توانند روز‌های سی‌ام و سی‌و‌یکم ماه جاری ‌نام‌نویسی را کامل کنند. 

4- مراجعه حضوری نیز ویژه هموطنانی است که به شبکه اینترنتی دسترسی ندارند و می‌توانند با در دست داشتن شماره ملی و کدپستی به مراکز و دفا‌تر کمیته امداد، سازمان بهزیستی، دفا‌تر پیشخوان دولت پلیس ۱۰ و دفا‌تر فناوری اطلاعات (آی سی تی) روستایی مراجعه و در آنجا اینترنتی ‌نام‌نویسی کنند.

5- نیروهای مسلح به دو گروه تقسیم می‌شوند که یک گروه با افراد معمولی در دوره اول نام‌نویسی کردند همچنان مانند مورد اول به سامانه مراجعه و ‌نام‌نویسی می‌کنند اما گروه دوم که به لحاظ شغلی در وضع خاصی است، به یگان‌ها و محل کار خود مراجعه و نام‌نویسی می‌کنند. 

6- دولت بنایی بر حذف افراد در مرحله اول ندارد.

7- در فرمی که برای این مرحله طراحی شده است، پنج سقف درآمدی را مشخص شده که شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر ۶۰۰ هزار تومان، ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان، یک میلیون تا ۲ میلیون تومان، ۲ میلیون تا دو و نیم میلیون تومان و بالا‌تر از دو و نیم میلیون تومان لحاظ می‌شود. 

8- مجموع کل درآمد‌ها شامل شغل اول، شغل دوم، اجاره بها و سود سهام قبل از پرداخت اقساط بانک است. پیش از اینکه اقساط ماهیانه وام‌های دریافتی از بانک‌ها در محاسبات افراد برای اعلام درآمد حذف شود، مجموع حقوق دریافتی حساب شود. در اصل درآمد کل اعضای خانوار پیش از کسر اقساط ماهیانه ملاک است.

9- قانون برای کسانی که اطلاعات نادرست بدهند تا سه برابر یارانه دریافتی؛ جریمه پیش بینی کرده است. 

10- نحوه تکمیل فرم های ثبت نام (فیلم و تصویر فرم ها)

متقاضيان در ابتدا صفحه اي مشاهده مي كنند كه شش بند توضيح دارد و مربوط به قوانين و مقرارت دريافت يارانه نقدي است در بند يك تأكيد شده مطابق قانون فقط افراد نيازمند مي توانند براي دريافت يارانه نقدي ثبت نام كنند مورد بعدي از متقاضي تعهد مي خواهد تا صرفا مشخضات افرادي را كه هم اكنون  تحت تكفل دارد درج كند.

در بند سه متقاضي متعهد مي شود در صورت درخواست سازمان هدفمندي يارانه ها مدارك لازم را براي اثبات درستي اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه كند مورد بعد كه انتظار مي رود مورد توجه متقاضي قرارگيرد اين است كه اگر مشخص شود.

اطلاعات نادرستي در فرم ها اظهار شده به موجب قانون ضمن استرداد وجود دريافتي تا سه برابريارانه نقدي دريافت شده متقاضي مشمول جريمه قرار مي گيرد.

در بند پنجم متقاضي يارانه نقدي تأييد مي كند اطلاعاتي كه در فرمهاي تقاضاي يارانه نقدي درج مي كند مي تواند مبناي ارزيابي مالي و رتبه سنجي اقتصادي اش براي اعطاي وام يا ساير تسهيلات از سوي بانكها و موسسسه هاي مالي قرار گيرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضيح داده شده است.

 بر اين اساس ميانگين مجموع درآمد ماهانه همه اعضاي خانوار در سال 92 شامل درآمد حاصل از شغل اصلي و شغل دوم، دريافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانكي، عايدي از مستقلات، حقوق ماهانه مستمري و مواد مشابه دقت شود قبل از پرداخت اقساط مورد نظر مي باشد.

در انتهاي صفحه اول متقاضي يارانه نقدي بايد تمام شش بند دكر شده را تأييد كند كه اين به منزله فهم دقيق ازمقررات دريافت يارانه نقدي تلقي مي شود صفحه دو شامل پرسش هاي متداول است در ابتدا سرپرست خانوار متقاضي يارانه نقدي بايد شماره ملي خود را در محل تعبيه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تيره و فاصله وارد كند.

 سپس آخرين شماره حسابي كه جهت دريافت يارانه اعلام كرده ايد را در مستطيل مربوطه وارد كنيد دقت شود شماره كارت بانكي را وارد نكنيد در ادامه متقاضي يارانه نقدي بايد تعداد اعضاي خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تكفل در سمت چپ و محل مربوطه درج كند پس از تكميل اين سه بخش متقاضي بايد كد امنيتي 5 رقمي را واردكند و اطلاعات درج شده را تأييدكند .

در صفحه سوم ابتدا متقاضي يارانه نقدي بايد اسم خود و افراد تحت تكفلش را به همراه شماره ملي هر يك نوشته و وضعيت مالك بودن يا نبودن واحد مسكوني را براي هر يك جداگانه مشخص كند در ادامه متقاضي براساس تعريفي كه از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده كه البته يك بار ديگر هم در مستطيلي كه مشاهده مي كنيد برايش يادآوري مي شود خود را در يكي از پنج گروه درآمدي قرار دهد گروه هاي درآمدي به اين ترتيب است:كمتر از 600 هزار تومان، از 600 هزار تومان تا يك ميليون تومان، از يك تا 2 ميليون تومان، از 2 تا 2.5 ميليون تومان و بيشتر از 2.5 ميليون تومان در ماه.

مرحله آخر اطلاعات محل سكونت خانوار است متقاضي مشخص مي كند ساكن شهر، روستا و يا در زمره عشاير كشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سكونت را انتخاب مي كند درج كد پستي نيز در مرحله بعد قرار دارد و در نهايت بسيار مهم است كه متقاضي شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبيه شده درج كند به تمام متقاضيان دريافت يارانه نقدي به جد توصيه مي شود پس از خواندن مندرجات مستطيل انتهاي

صفحه سوم و آگاهي از جنبه حقوقي اطلاعاتي كه اعلام كرده اند نسبت به تأييد آن اقدام كنند چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضي دريافت يارانه نقدي كد شناسايي از طريق پيامك به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال مي شود.