تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

نگاهی به کتاب «تکرار یک تنهایی»

تعداد بازدید : 1437
نگاهی به کتاب «تکرار یک تنهایی» کتابی خواندنی درباره آقا مرتضی
تا کنون کتاب های زیادی در مورد شخصیت شهید سید مرتضی آوینی نوشته شده و همه آن ها به نحوی سعی کردهاند یا زندگی وی را مورد بررسی قرار دهند و یا خاطرات یاران و همراهانش را ثبت و ضبط کنند؛ اما کتاب «تکرار یک تنهایی»فرقی اساسی با این گونه کتاب ها دارد؛ «تکرار یک تنهایی» شاید برای اولین بار از منظری متفاوت به موضوع نگاه کرده و به تعبیر نویسنده اش خواسته تا برای سید شهیدان اهل قلم روضه خوانی کند.
روضه‌خوانی مکتوب برای رنج‌های آقامرتضی

محمد علی صمدی، (نویسنده این کتاب) به جای اینکه مثل بسیاری از کتاب های درباره شهید آوینی به سراغ خاطرات گل و بلبلی و شیرین برود، روی تلخی های زندگی او دست گذاشته و انتخاب نام «تکرار یک تنهایی» هم به خوبی این تلخی را منتقل می کند.

صمدی در ابتدای کتابش به این موضوع به روشنی اشاره می کند و می نویسد: تنها بریده هایی را منظور نظر داشته ام که یادآور تنگنا ها و غربت ایشان باشد و آنچه از سالیان جنگ و جوانی آن شریف آورده شده است، با منظور ادراک بهتر و ژرف تر از احوالات او در آن روزگاران است...

ویژگی دیگر «تکرار یک تنهایی» عکس های کمتر دیده شده و گاهی منحصر به فردی است که در تمام کتاب و به صورت یک صفحه در میان و با چاپ چهار رنگ (رنگی) گنجانده شده است. صمدی که سالهاست در حوزه فرهنگ دفاع مقدس مشغول است و منابع دست اولی را در اختیار دارد، عکس هایی زیبا و دیدنی را از آرشیو خود بیرون کشیده و در اختیار ناشر قرار داده تا لابلای مطالب این کتاب قرار دهد.

«تکرار یک تنهایی» یازدهمین کتاب از سلسله کتاب هایی با نام کلی «یاران ناب» است که اساسا بر مبنای یک صفحه خاطره و یک صفحه عکس، طراحی و از سوی انتشارات یا زهرا(س)، سال گذشته وارد بازار کتاب شد.

این کتاب به غیر از مقدمه و بخش کوتاهی از زندگی شهید آوینی، 25 خاطره از افراد مختلف را در بر دارد و البته کتابی کم صفحه و راحت خوان است که می شود همه آن را در یکی دو ساعت خواند.

آخرین اطلاعات از انتشارات یازهرا(س) حاکی است کتاب های جدیدی از مجموعه یاران ناب زیر چاپ است و در نمایشگاه کتاب (اردیبهشت 93) ان شا الله عرضه خواهد شد.

«مرتضی همیشه نگران این بود که گوشه ای بماند و از جهاد فاصله بگیرد. سال قبل از شهادتش خیلی خسته شده بود و مدام نگران بود. یکی از روزهای قبل از شهادتش به من گفت: خیلی نگرانم چون حس می کنم مانند یک کرم شده ام و در لجن مانده و دامر چاق تر می شوم...» این تنها گوشهای از خاطرات تلخ و غمبار شهید آوینی به نقل از نادر طالب زاده است که با گزینشی هدفمند در این کتاب آمده تا خواننده را با واقعیت های زندگی و زمانه سید شهیدان اهل قلم بیشتر آشنا کند.

در این کتاب، جدای از ذکر خاطراتی از چهره های آشنایی که همیشه در کنار نام شهید آوینی از آن ها هم به عنوان همرزم یاد می شود، از نام هایی چون شهرزاد بهشتی و مجید تفرش مجیدی نام برده شده که به چشم خوانندگان کتاب های مرتبط با او تازگی دارد.

«تکرار یک تنهایی» با قیمت 5000 تومان، سال گذشته منتشر شد و با توجه به استقبال مخاطبان و به رغم اینکه به جای تیراژهای 500 و 1000 نسخه ای در هر چاپ، در همان نوبت اول 5000 نسخه چاپ شده است، دور از ذهن نیست که به زودی به چاپ دوم برسد.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند ضمن مراجعه به کتابفروشی هایس معتبر در سراسر کشور با شماره تلفن 66465375 (021) تماس بگیرند.