تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

حواشی مراسم تجلیل از عوامل مجموعه پایتخت3

تعداد بازدید : 991
حواشی مراسم تجلیل از عوامل مجموعه تلویزیونی پایتخت 3

مراسم تجلیل از عوامل مجموعه تلویزیونی پایتخت 3 با حضور فرجی مدیر شبکه یک سیما، شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت الاسلام طاهری نماینده مردم گرگان و عضو کمیسیون شورای فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعضای شورای شهر تهران، حسین طلایی، علیرضا دبیر، عباس جدیدی و قهرمانان المپیک کشتی کشورمان حمید سوریان و علیرضا حیدری و عوامل سریال پایتخت سیروس مقدم، کارگردان، الهام غفوری تهیه کننده، خشایار الوند نویسنده، محسن تنابنده بازیگر، نسرین نصرتی، هدایت هاشمی، علیرضا خمسه در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.


سیروس مقدم در این مراسم گفت: هر چند پایتخت سه خیلی سخت بود اما از همه کسانی که مانند آقای فرجی ما را تحمل کردند تا این فیلم ساخته شود تشکر می‌کنم. وقتی قرار شد این کار انجام شود می‌دانستم کار مشکلی است.


وی از رئیس رسانه ملی و مدیر شبکه یک تشکر ویژه کرد و گفت: بودجه این سریال تقریبا نزدیک به بقیه فیلم‌های دیگر من در این موارد است.


مقدم ادامه داد: پایتخت نیازی به ریا ندارد به کسی توهین نمی‌کند و چون از دل مردم گرفته شده در دل مردم می‌نشیند از کسانی که در این مدت به من توهین هم کردند می‌گذرم اما بعد از 30 سال بعضی‌ از حرف‌ها حق من نبود.


وی در پاسخ به سوال یکی از حضار که پرسید آیا پایتخت ادامه دارد گفت: فعلا به دلیل مشکلاتی که در پایتخت سه برای ما پیش آمده چیزی معلوم نیست ولی احتمالات را می‌شود در نظر گرفت.


محسن تنابنده اولین جمله‌اش این بود تازه فهمیدم کشتی چقدر سخت است.


تنابنده ادامه داد: برای وزن کم کردن واقعا مدتی را در بیمارستان بودم.


وی با اشاره به گلایه‌های مقدم گفت: از طرفی می‌گویند باید با شبکه‌های خارجی و برنامه‌های آنان مبارزه کنی آن هم دست خالی اما می‌گویند حریفتان تا دندان مسلح است و فقط به ما شمشیر می‌دهند اما متأسفانه بعضی‌ها آن شمشیر را هم بدون اطلاع ما عوض می‌کنند و به جایش شمشیر چوبی می‌گذارند اما ما باز گلایه‌ای نداریم ولی حداقل اینکه از پشت خنجر نزنید.


تنابنده با سوال یکی از حضار مواجه شد که پرسید به نظر می‌رسد شما گویش مازنی را مسخره کرده‌اید وی در جواب گفت: توهین به گویش مازنی را اصلا نمی‌پذیرم متأسفانه جوانان مازنی دیگر به زبان خودشان صحبت نمی‌کنند که این بسیار خطرناک است و دارد به دیگر گویش‌ها نیز سرایت می‌کند. اصلا قصد و نیت ما در هر سه فیلم این بود که جوانان مازنی از خجالت بیرون بیایند و به زبان خودشان صحبت کنند.


تنابنده ادامه داد: در دنیای امروز بعضی‌ها دین و فرهنگ جوامع دیگر را برای حذف آنان به سخره می‌گیرند. متأسفانه عده‌ای هم از سر دلسوزی حرفی می‌زنند ولی عاقبتش را در نظر نمی‌گیرند.


علیرضا خمسه در این برنامه به صحبت پرداخت و با چند جمله کوتاه از حضار تشکر کرد.


فرجی مدیر شبکه یک سیما در سخنان کوتاهی با تشکر از اصحاب رسانه که تمام زوایای این مجموعه تلویزیونی را مورد پوشش خبری قرار دادند تشکر کرد و گفت: با تمام مشغله‌ای که داشتم فقط برای تشکر از اهالی پایتخت سه به اینجا آمدم.


وی گفت: گویش‌های محلی ما در خطر است و از طریق همین نوع سریال‌ها می‌توان برای تقویت انسجام ملی و ایجاد فرهنگ همدلی در زیر چتر جمهوری اسلامی انجام وظیفه کردم و امید دارم این گونه فیلم ها در شبکه‌های دیگر نیز وارد شود.


شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در جملاتی کوتاه از عوامل پایتخت سه تقدیر کرد و گفت: هنگامی که می‌بینم خانواده‌های ایرانی این‌گونه برنامه‌ها را دوست دارم بسیار خوشحال می‌شوم. یک زمانی بود که ما می‌گفتیم خانواده‌های ما فیلم‌های شبکه‌های ترکیه‌ای را می‌بینند من در آنجا بسیار احساس خطر کردم اما وقتی دیدم چنین فیلمی در ایران درست شده و این‌گونه از بطن مردم گرفته شده و به نمایش درآمده و مردم هم آن را به زیبایی تشویق کردند برایم بسیار زیبا و جالب است.


فیلم پایتخت سه در ایام نوروز از شبکه یک سیما پخش می‌شد.