تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

تازه های نشر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

تعداد بازدید : 1189
تازه های نشر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

در روزهایی که گذشت کتاب‌های متعددی از جبهه فرهنگی انقلاب چاپ و رونمایی شد. این کتاب ها که در حوزه های متعدد فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، تاریخی، هنری و همچنین سیاسی است به مخاطبان معرفی می گردد.

کتاب «جوشکاری دو» درباره ازدواج آسان

کتاب «جوشکاری دو» اثری از حجت‌الاسلام حسین عالمی پیرامون درباره ازدواج عاقلانه آسان و به موقع با تکیه بر ملاک‌های ایمانی است که به تازگی شماره دوم آن منتشر شده است. این کتاب حاصل سؤال‌ها و جواب‌هایی است که جامعه دانشجویی دانشگاه‌های تهران و دیگر دانشگاه های کشور جوشیده و البته حجت‌الاسلام حسین عالمی با بیانی شیوا درباره ازدواج و انتخاب همسر و سبک زندگی پس از ازدواج پاسخ داده است. «جوشکاری دو» در ادامه روند جوشکاری یک و بر منوال پرسش و پاسخ نوشته شده است و در بردارنده 100 سؤال جدید از سوی دانشجویان و 100 پاسخ تفصیلی از سوی حجت‌الاسلام عالمی در 312 صفحه است.

 

کتاب "فرهنگ در مقاوم‌سازی اقتصاد"

کتاب فرهنگ در مقاوم‌سازی اقتصاد از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران منتشر شد. در این کتاب پس از مفهوم‌شناسی مقاوم‌سازی اقتصاد، ابتدا توسعه فرهنگی، سپس توسعه اقتصادی و آنگاه رابطه فرهنگ و اقتصاد و چگونگی پویایی و بالندگی اقتصاد مقاومتی در بستر فرهنگ دینی مورد توجه قرار گرفته است. این کتاب به قلم سیدحسین اسحاقی در 276 صفحه با قیمت 78000 ریال منتشر شده است.

انتشار ترجمه «سینمای ملی و جهانی شدن»

کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» نوشته شهاب اسفندیاری با ترجمه مسعود اوحدی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد. این کتاب رساله دکتری نویسنده آن است که در سال 2009 به دانشگاه ناتینگهام انگلستان ارائه شد. در نسخه انگلیسی این کتاب، متن 4 گفتگو درباره سینمای ملی و جهانی شدن با عباس کیارستمی، مجید مجیدی، محمدرضا جعفری جلوه و عماد افروغ چاپ شد که قرار است در قالب کتابی جداگانه در ایران چاپ شوند.

این کتاب 3 بخش اصلی دارد که به ترتیب عبارت‌اند از: چارچوب نظری، مطالعه تطبیقی فراملّی و سینمای ملی ایران و جهانی شدن. این کتاب با 360 صفحه، شمارگان 500 نسخه و قیمت 20 هزار تومان منتشر شده است.

رونمایی از 6 جلد کتاب دفاع مقدس

از 6 جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس در در سالن ولایت اردبیل رونمایی شد. «پای بلند» خاطرات علی پناهنده، «تا اروند» خاطرات علی غفاری، «طبیعت گناه آلود» خاطرات فاضل بشارتی، مجموعه فرمایشات مقام معظم رهبری با محوریت دفاع مقدس ، مجموعه اشعار با عنوان «قارداش» سروده های خانم کریمیان و کتاب «مظلومیت غریب» خاطرات آزاده عبدالله محمدی عناوین این کتاب ها هستند.

مجموعه نفیس "سپاه در گذر انقلاب" رونمایی شد

نخستین مجموعه 11 جلدی سپاه در گذر انقلاب، با حضور نخستین فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد. در این مجموعه نفیس همه اطلاعیه ها ، بیانیه ها ، خبرها و دیدارهای فرماندهان و سپاهیان با امام خمینی(ره) به صورت مکتوب گنجانده شده است. این مجموعه نفیس به کوشش محمد قاسم فروغی جهرمی به مدت سه سال و با همکاری 30 نفر جمع آوری و تدوین شده است.

 

کتاب "اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)"

کتاب "اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)" نوشته غلامرضا ذاکرصالحی از سوی انتشارات سروش منتشر شد. مولف در این اثر در 5 مقاله، افزون بر ارائه ارکان اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)، ریشه‌های نظری تفکرات ایشان را در آموزه‌های دینی بررسی می‌کند و می‌کوشد از خلاءها و آسیب‌های پیش‌گفته دوری کند. این کتاب در 108 صفحه، قطع رقعی و با قیمت 45000 ریال منتشر و در اختیار علاقه‌مندان به اندیشه‌های فکری و سیاسی حضرت امام خمینی(ره) قرار گرفته است.

شیوه نامه مطالبه‌های دانشجویی کتاب شد

«تشکل دهه پیشرفت» شیوه نامه حضور فکری و مطالباتی مجموعه های دانشجویی در مسائل کشور، نوشته محمدصادق شهبازی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. این کتاب با بررسی ضرورت‌های دهه عدالت و پیشرفت، به‌ ضرورت تداوم آرمان‌گرایی و تعمیق حرکت‌های دانشجویی به عنوان پیشروان جامعه تأکید کرده و به تبیین ابعاد نظری و عملی چگونگی حضور فکری و فیزیکی آن‌ها در مسائل عینی کشور می‌پردازد. کتاب علاوه بر گشودن عرصه‌های جدید آرمان‌گرایی برای دانشجویان، فعالیت دانشجویی را به مسائل عینی زندگی مردم و پیشرفت کشور گره می‌زند.

«تشکل دهه پیشرفت» در 124 صفحه، دو رنگ، قطع پالتویی، تیراژ 2هزار نسخه و قیمت 3200 تومان به جامعه دانشجویی و فرهنگی کشور عرضه شده است. 

«بیت الحکمه» منتشر شد

جلد چهارم از مجموعه علم شناسی با عنوان «بیت الحکمه» نوشته جاناتان لیونز با ترجمه بهرام نوازنی از سوی انتشارات سروش منتشر شد. لیونز در این کتاب تلاش می‌کند میزان و عمق دانش مسلمانان در قرون وسطای غرب را به تصویر بکشد و ماجرای ناگفته اروپاییانی را بیان کند که با جسارت بی نظیری در جست‌وجوی این علوم به شهرهای اسلامی‌مثل انطاکیه، بغداد و قرطبه که در اوج تحرکات علمی‌بودند، سفر کردند و با انتقال دانش و فلسفه از سرزمین‌های اسلامی‌به غرب، پایه‌های رنسانس یا نوزایی غرب را بنا نهادند. او به این نتیجه می‌رسد که غرب امروز، مدیون فرهنگ و تمدن با شکوه قرون گذشته اسلامی‌است و آنچه در جریان رنسانس «احیای معرفت کلاسیک» نامیده می‌شد، در واقع حاصل تلاش معرفت شناسان بزرگ عربی(اسلامی) از جمله در «بیت الحکمه» بغداد در سده هشتم میلادی بوده است.

کتاب «محراب شکسته» ویژه ماه مبارک رمضان

دفتر چهارم «محراب شکسته» مجموعه‌ای از اشعار، سرودها و نوحه‌های ایام پرفضیلت مـاه مبـارک شـعبان و مـاه مبـارک رمضـان سرودهی یوسف رحیمی است. این اشعار در 22 سبک جدید در قالب‌های سرود ولادتی، زمزمه مناجاتی، دم شروع سینه زنی، زمینه، نوحه، واحد کند، واحد تند، شور و نوای پایانی آمده‌اند. از این شاعر تا کنون دفترهای شعری ویژه مناسبت های مذهبی منتشر شده است که در این میان می‌توان به مجموعه‌های زخم سیب،‌ نود و پنج روز باران و نور علی نور اشاره کرد.

انتشار دو جلد از «روزشمار ۱۵ خرداد»

انتشارات سوره مهر همزمان با سالروز آغاز نهضت امام خمینی(ره)، دو جلد از مجموعه «روزشمار 15 خرداد» را منتشر کرد. این دو جلد در برگیرنده وقایع بهار و تابستان سال 1340 است که توسط احد گودرزیانی تدوین و تألیف شده است. در این آثار وقایع مختلفی در برهه‌ زمانی مشخص شده مورد بررسی قرار گرفته است که از این موارد می‌توان به توجه مفسران روزنامه‌های خارجی به اوضاع داخلی ایران، تظاهرات سی‌ام تیر ماه، نخستین سخنرانی محمدرضا پهلوی در میان مردم، تعطیلی برخی از کارخانه‌ها و اعتراض کارگران آنها و... اشاره نمود.

عرضه «مبانی فهم کلام خدا» در بازار نشر

کتاب «مبانی فهم کلام خدا» نوشته محمد عینی‌زاده موحد توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد. این کتاب با هدف ارائه مقدمه‌ای برای فهم تفسیر قرآن مجید نوشته شده است. در این کتاب درباره مفهوم وحی و انواع آن بحث شده و گفتمان مسیحی در این زمینه و همچنین دیدگاه‌های منکران آسمانی بودن وحی مطرح شده است و به پاره‌‌ای از ادعاهای تجربه‌انگاران پاسخ داده شده است. در این کتاب همچنین مبانی فهم قرآن مانند الهی بودن الفاظ، منشا و ترتیب آن، اعجاز و تحریف‌ناپذیری قرآن درج شده است. "مبانی فهم کلام خدا" 5 فصل دارد که عناوین‌ آن‌ها به ترتیب عبارت‌اند از: وحی، قرآن، تفسیر، سنت و منابع فهم قرآن.

 

انتشار کتاب «نقد و بررسی نظریه عرفی شدن در ایران»

کتاب «نقد و بررسی نظریه عرفی شدن در ایران» از سوی انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد. هدف اصلی نویسنده در کتاب نقد و بررسی نظراتی است که درصدد هستند که نظریه تاریخی عرفی شدن دین مسیحیت را به اسلام و به ویژه قرائت شیعه تعمیم دهند. این کتاب با تلاش صادق گلستانی در 192 صفحه تالیف شده و چاپ سوم آن در تیراژ هزار عدد و قیمت 6 هزار تومان به همت موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شده است.

انتشار خاطرات خبرنگار واحد مرکزی خبر در آمریکا در قالب  کتاب خیابان ۴۲

کتاب «خیابان ۴۲»، خاطرات خودنوشته مرتضی غرقی از چند سال حضور خود در کشور آمریکا و شهر نیویورک است که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است. خیابان چهل و دوم، محل دفتر صدا و سیما در نیویورک، یکی از خیابان‌های اصلی منهتن است که یک سوی آن به سازمان ملل متحد و سوی دیگر آن به میدان تایمز منتهی می‌شود. این کتاب 270 صفحه‌ای تعداد زیادی از خاطرات این خبرنگار را در خود جای داده است که نمایانگر وضعیت‌های مختلفی است که غرقی در کشور آمریکا با آنها برخورد کرده است.

انتشار مجموعه 4 جلدی مولای ما این‌چنین بود درباره حضرت علی(ع)

«کرامت و عفو» نام نخستین جلد از مجموعه«مولای ما این‌چنین بود» است که به بیان ویژگی‌ها و رفتار و کردار امام علی(ع) می‌پردازد. موسسه فرهنگی علوی(دبستان علوی) پدیدآورنده و لیلا باباخانی تصویرگر این مجموعه داستانی است. زبان این داستان‌ها زبان کودکانه نیست و تصویرگری‌ها جذابیتی برای بچه‌ها ندارد:« زمان، زمان حکومت عمر بود. روزی دو مرد، مالی را که مشترک بین آن دو بود، نزد پیرزنی مسلمان و متدین اوردند و به امانت به او سپردند...» یکی از ویژگی‌های خوب این مجموعه کوتاه بودن داستان‌هاست. به گونه‌ای که حوصله خواننده سر نمی‌رود. اما شخصیت‌پردازی‌ها و پردازش داستان‌ها، چندان جذاب نیست.