تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

جواب «هنرمندانه» قاسم‏‎خانی : به شما چه!

تعداد بازدید : 1056
جواب «هنرمندانه» قاسم‏‎خانی : به شما چه!

دو تن از هنرمندان شبه روشنفکر که اتفاقاً نسبت خانوادگی هم با هم دارند، در دو ماجرای جداگانه به توهین نسبت به مردم پرداختند.

بهاره رهنما همسر پیمان قاسم‌خانی در واکنش به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون ازدواج مهناز افشار و واکنش‌های مجازی به آن، با حالتی از خود متشکر در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اینکه همسر، فرزند کیست به ما چه؟ به شما چه؟ این خصوصی‌ترین تصمیم زندگی یک انسان است. دست از سر زندگی آدم‌های معروف بردارید. این واقعا روا نیست و پوسیده‌ترین طرز فکر است که پدر کسی یا مادرش تا ابد برچسب شخصیتی اوست، کمی به فکر خودمان باشیم تا دیگران! یاد یک جمله از نمایش قبلی‌ام (نوشته خودم) افتادم: «ما آدمای معروف هیچی مون عادی نیست و هیچی مون مال خودمون نیست، نه عروسیمون، نه طلاقمون، نه مرگمون، نه غربتمون؛ هیچی!»

و از طرفی دیگر برادر شوهر او یعنی مهراب قاسم‌خوانی که این روزها مثلاً برای حمایت از تیم ملی به برزیل رفته است، در واکنش به اعتراضات صورت گرفته به شلوارک پوشیدن و گشت زدنش در برزیل به طعنه نوشت: « من نماینده ایران در برزیل نیستم و هیچ مسئولیت سنگینی هم روی دوش خودم حس نمی‌کنم. من نماینده خودم هستم و به عنوان یه عشق فوتبال و عشق سفر اومدم که از دیدن فوتبال و یه کشور جدید لذت ببرم. در نتیجه توقع خاصی از من نداشته باشید. همونطور که وقتی شما به سفر میرید من هیچ توقعی از شما ندارم.»

 

876-2.JPG

قاسم‌خانی در یادداشت مبتذل خود که در فیسبوک منتشر کرد علاوه بر ادعای اینکه با پول بیت‌المال نیامده و اسپانسر هزینه سفر او را داده حرفهای نامربوط دیگری مثل اینکه در حمام چیزی تنم نیست و در استخر مایو می‌پوشم و بروید در فرودگاه جلوی همه کسانی که می‌روند سفر را بگیرید و... هم نوشت.

قبل از هر چیز باید گفت که شلوارک پوشیدن یا نپوشیدن یک نویسنده طنزهای لوده تلویزیونی و یادداشت سخیف او واقعا بی‌اهمیت و بی‌نیاز از پاسخ است و اگر قرار باشد سفر این جمع با عنوان حمایت از تیم ملی به برزیل زیر ذره بین قرار بگیرد، باید به مسائلی در خصوص چرایی اصل این سفر، هزینه‌های انجام شده برای آن، قراردادهای منعقد شده بین مدیر سفر و اسپانسر و احیاناً سایر نهادها و سازمان‌ها، و حتی سفر پسران برخی مدیران صدا و سیما و... پرداخته شود.

اما آنچه حائز اهمیت است اینکه اینبار هم دمل چرکین غرور و خود برتربینی این قشر مثلاً هنرمند نیشتر خورده است و در برابر کوچکترین واکنش‌ها به رفتارهای آنها، مردم را آماج توهین‌ها و تحقیرهای خودشان کرده‌اند.

حال آنکه معلوم نیست قاسم‌خانی که تا پایش به برزیل رسیده نماینده خودش شده است، چرا در این یکی دو ماه که همه جا سخن از اعزام گروهی از هنرمندان برای حمایت از تیم ملی به برزیل بود، از این حرفها نمی‌زد و خودش را فقط نماینده خودش نمی‌دانست؟!

این چرا افراد آن وقتی که به لطف شهرت برای حضور در یک برنامه نیم ساعته تلویزیونی، میلیونها تومان پول طلب می‌کنند، به شهرت و محبوبیت خود فحش و بد وبیراه نمی‌گویند اما همین‌که مردم درباره رفتار آنها کوچکترین واکنش ناخوشایندی ابراز کردند، شروع می‌کنند به توهین و تحقیر مردم؟

جالب آنکه این رفتارهای سریالی برای مدیران رسانه ملی هم درس عبرتی نمی‌شود که انقدر در این بادکنک‌ها ندمند و این افراد بی‌جنبه را بزرگ نکنند. حال باید منتظر ماند و دید دمل رفتارهای اینچنینی این قشر که به یک برادر شوهر و زن داداش محدود نمی‌شود، بار دیگر کی نیشتر خواهد خورد و چرک و عفونت غرور و تفرعن از ان بیرون خواهد زد.