تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

برنامه های اجرا شده کرسی آزاد اندیشی

تعداد بازدید : 8368

کــرسی آ ز ا د ا نــد یـشی با موضوع "انتخابات ریاست جمهوری"

این جلسه از کرسی های آزاد اندیشی، که با حضور حجت الاسلام و المسلمین شعبانی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در روز دوشنبه 92/2/9  با موضوع "انتخابات ریاست جمهوری" در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه به همت کانون اندیشه های امام (ره) و رهبری (مدظله العالی)، برگزار شد، مورد استقبال پرشور دانشجویان قرار گرفت؛ دو گروه موافق و مخالف به تبین مواضع و دیدگاهای خود  پرداختند.کــرسی آ ز ا د ا نــد یـشی با موضوع "انتخابات ریاست جمهوری92"

دومین جلسه کرسی های آزاد اندیشی، با موضوع "انتخابات ریاست جمهوری92" در روز دوشنبه 92/2/16 در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه به همت کانون اندیشه های امام (ره) و رهبری (مدظله العالی)، برگزار شد، دو گروه موافق و مخالف به تبین مواضع و دیدگاهای خود پرداختند.


این جلسه از کرسی های آزاد اندیشی، که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین شعبانی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی معاون فرهنگی دانشگاه و مهندس کشاورز مدیر کل فرهنگی دانشگاه در روز سه شنبه شنبه 92/2/24  با موضوع "انتخابات ریاست جمهوری" در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه به همت کانون اندیشه های امام (ره) و رهبری (مدظله العالی)، برگزار شد، مورد استقبال پرشور دانشجویان قرار گرفت؛ دو گروه موافق و مخالف به تبین مواضع و دیدگاهای خود  پرداختند. در پایان دونفر از دانشجویان نیز نظرات خود را مطرح کردند.

کرسی های آزاد اندیشی با موضوع "جدایی دین از سیاست"

چهارمین جلسه کرسی های آزاد اندیشی، که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان قزوین در روز دوشنبه 91/10/3  با موضوع "جدایی دین از سیاست" در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه به همت کانون اندیشه های امام (ره) و رهبری (مدظله العالی)، برگزار شد، مورد استقبال پرشور دانشجویان قرار گرفت؛

در ابتدای این جلسه  جناب آقای گلدوز ها به عنوان داور به مدت 5 دقیقه  در مورد چگونگی روال بحث و مفاهیم موضوع صحبت کردند و سپس دو گروه با حضوردر جایگاه به مدت 80 دقیه به بحث پرداختند.

دو گروه ابتدا به تعاریفی از دین و سیاست پرداختند و سپس مواضع خود را در قالب بحث ارائه نمودند. در آخر این نشست برای اولین بار 4 نفر از حاضرین این جلسه با انتخاب گروه مخاطب خود (گروه موافق جدایی دین از سیاست یا گروه مخالف جدایی دین از سیاست) سوالات و نقطه نظر های خود را ارائه نمودند و توسط دو گروه جواب های خود را دریافت نمودند.

 


کرسی های آزاد اندیشی با موضوع "ایـرانی مسلمان، مسلمان ایرانی؟!"

این جلسه از کرسی های آزاد اندیشی، که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان قزوین در روز دوشنبه 91/8/29  با موضوع "ایـرانی مسلمان، مسلمان ایرانی؟!" در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه به همت کانون اندیشه های امام (ره) و رهبری (مدظله العالی)، برگزار شد، مورد استقبال پرشور دانشجویان قرار گرفت؛ دو گروه موافق و مخالف در ابتدای جلسه به تبین مواضع و دیدگاهای خود پرداختند پرداختند.کــرسی آ ز ا د ا نــد یـشی با موضوع " ا یــرا ن، آ مــریــکا را بــطـه یا فـاصــلـه؟ "
دومین جلسه از جلسات کرسی های آزاد اندیشی در ترم جاری، که روز دوشنبه 91/8/15 با موضوع «ایران و آمریکا، رابطه یا فاصله؟!» در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه به همت کانون اندیشه های امام (ره) و رهبری (مدظله العالی)، برگزار شد. این مراسم که مورد استقبال پرشور دانشجویان قرار گرفت؛ دو گروه موافق و مخالف در ابتدای جلسه به تبین مواضع و دیدگاهای خود پرداختند پرداختند.

   

     

 


کرسی آزاد اندیشی با موضوع "آزادی در اسلام یا آزادی در غرب"
دوشنبه 24/7/91 در آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه بر گزار شد.

در اين نشست كه با استقبال دانشجويان روبرو شد، دو گروه از دانشجويان در خصوص محوريت آزادي اسلامي يا غربي در انديشه ها، افكار و عقايد افراد و جامعه، جايگاه زن مسلمان و غير مسلمان در آزادي، آزادي رسانه هاي و نگرش به آزادي با يكديگر به بحث و تبادل نظر پرداختند و هر كدام از طرفين مناظره به سوالات گروه مقابل و حاضرين در نشست پاسخ دادند. هم چنين در اين نشست تعريف هاي از آزادي در كشور هاي مسلمان و ايران ارائه شد.

خرداد 91
برگزاري کرسی آزاد اندیشی با موضوع " ارتباط با آمريكا آري با نه؟ "

 در این جلسه از کرسی آزاد اندیشی كه با استقبال دانشجويان مواجه شد، دو گروه موافق و مخالف با موضوع" ارتباط با آمريكا آري با نه ؟ " به ارائه نظرات و ديدگاه هاي خود پرداختند.

داوری اين كرسي را حجت الاسلام و المسلمین شعباني، معاون فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان قزوين و  آقای گلدوزها از مدرسان اين دانشگاه برعهده داشتند.


--------------------------------------------------------------------------------


اسفند 90:

برگزاري کرسی آزاد اندیشی با موضوع "شرکت در انتخابات آری یا نه ؟"

 در این برنامه که با حضور حجت الاسلام صفی خانی، معاون فرهنگی دانشگاه، استادان، دانشجویان در سالن اجتماعات علامه رفیعی این دانشگاه برگزار شد؛

موافقین و منتقدین در فضایی دوستانه و صمیمی نقطه نظرات و دلایل خود را مبنی بر شرکت  یا عدم شرکت در انتخابات ارائه کردند.

در این جلسه موضوعاتی همچون چگونگی فراهم شدن شرایط انتخابات گسترده، فلسفه انتخابات و اعطای حق حاکمیت مردم در انتخاب کردن و انتخاب شدن، وظایف شورای نگهبان، حضور حداکثری و شرایط انتخاب شدن و انتخاب کردن از سوی موافقان و منتقدان مورد بحث و ارائه نظر قرار گرفت.

در پایان این مراسم استاد فرجی، از مدرسان دروس معارف دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان داور به جمع بندی و داوری نظرات هر دو طرف کرسی آزاد اندیشی پرداخت.

اجرای این برنامه به عهده گلدوزها، معاون اجرایی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بود.


--------------------------------------------------------------------------------

خرداد 90:

برگزاري کرسی آزاد اندیشی با موضوع "رابطه دین و سیاست – آری یا نه "

در سومین جلسه از سلسله جلسات کرسی های آزاد اندیشی و دومین جلسه با موضوع "رابطه دین و سیاست – آری یا نه "که با حضور هیات داوران و دانشجویان برگزار شد ؛ دانشجویان منتقد و مدافع در سه بخش تئوریک ، عملی و مصداقی به ارائه مباحث خود پرداختند .

این سلسله جلسات با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد .