تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

طنز::21 دسامبر و پایان دنیا!!

تعداد بازدید : 1374
طنز1::21 دسامبر و پایان دنیا!!

ما که خیالمون از بابت راست یا دروغ بودن آخر دنیا توی 21 دسامبر راحته،آخه عربستان همیشه یه روز زودتر از ماست،وایمیسم ببینیم چی میشه!!!!


طنز2::21 دسامبر و پایان دنیا!!

به نظرم این قضیه 2012 و آخرالزمان و پایان دنیا درسته!
امروز یه نیسان دیدم راهنما زد، بعد پیچید!!!

جل الخالق!


چرا 21 دسامبر پایان دنیا نیست ؟

چنانچه همه شما می دانید کشورهای غربی در مورد این مورد فیلم های بسیاری ساخته و هزینه های تبلیغاتی فراوانی کرده اند و هیچ گاه این کشورها این هزینه ها را بدون هدف و انگیزه قبلی انجام نمی دهند همانگونه هم که در جریان 11 سپتامبر اتفاق افتاد سال ها بعد از این اتفاق شواهد فراوانی نمایان شد که این عملیات از سال ها قبل برنامه ریزی شده بوده و حتی در بسیاری از موارد به صورت پنهان به این حادثه اشاره شده بوده ولی کمتر کسی به این نمادها و اشارات دقت می کرد اما بعد از وقوع حادثه 11 سپتامبر همه این نشانه ها نمایان شد و معلوم شد که این انفجار کاری از پیش تعیین شده است امروز نیز به احتمال قوی کشورهای غربی شاید نقشه شومی در سر می پرورانند که خواهان اجرای آن بوده و با این مسائل و شایعه سازی ها تلاش در فراهم آوردن پوششی طبیعی برای کار خود هستند چرا که اگر دقت کنیم این مساله یعنی اتمام دنیا در 21 دسامبر فقط از طرف اقوامی مانند اقوام مایا و یا ادیانی مطرح می شود که هیچ ارتباط مستقیمی با خدا نداشته و هیچ فرستاده ای از خدا در بین آنها نزیسته است چرا که اگر به یاد داشته باشید نقطه شروع این قضیه از سال ها قبل زمانی که دانشمندان تقویم خورشیدی اقوام مایا را کشف کردند شروع شد و پس از آن نسبت به دقیق بودن آن تقویم تبلیغات فراوانی شد و در نهایت اعلام شد که این قوم تقویم خود را فقط تا سال 2012 و روز 21 دسامبر طراحی کرده اند و این شد دستمایه ای برای غربی ها برای شروع بهانه ای برای پایان دنیا، در نقطه مقابل در اکثر ادیان خصوصا دین مبین اسلام و کتاب مقدس قرآن کریم که کلام الهی است هیچ اشاره مستقیم و تاریخ مشخصی به پایان دنیا نشده و در بسیار ی از آیات نیز خداوند همیشه از مخفی بودن تاریخ قیامت و پایان دنیا و اینکه فقط تنها فرد مطلع خود حضرت باری تعالی است تاکید فراوان می کند، حال ما چگونه می توانیم کلامی به این محکمی را رها کرده و به حرف های افرادی که زیاد هم در صداقت سابقه  خوبی ندارند استدلال کرده و موجبات اضطراب و نگرانی را برای جامعه فراهم آوریم در حالیکه اگر هم خداوند متعال روزی تصمیم به برپایی قیامت نماید برای هیچ کس راه فراری نخواهد بود حال به نظر شما کمی مشکوک نمی رسد که با اینکه این افراد میدانند که اگر چنین اتفاقی بیافتد خودشان هم راه فراری نخواهند داشت پس علت مطرح کردن این مسئله چیزی جز آماده سازی افراد برای اتفاقی خاص در ابعادی کمتر است ؟ تا اگر این مساله نیز اتفاق بیافتد شاید مردم منطقه ای از بین برود اما بقیه مردم دعا گو خواهند بود که توانستند جان سالم به در ببرند و افرادی که در این اتفاق کشته می شوند به پای طبیعت و خدا نوشته خواهد شد و از طرفی خود مسوولان این اتفاق هم مورد تقدیر و تشکر قرار خواهند گرفت که از قبل اطلاع رسانی کرده بودند.  برای روشن شدن قضیه به یک مثال اشاره می کنیم فرض کنید کشوری قصد انجام آزمایش یا هر گونه برنامه ای را داشته و از وسعت آثار و تخریبات این آزمایش نا آگاه هستند ولی می دانند که کل کره زمین نابود نخواهد شد  برای همین می آیند و پایان دنیا را مطرح می کنند که اگر احیانا هم عده ای در گوشه ای از دنیا به خاطر اعمال اینها کشته شد مردم شکر کنند که خوب شد گفته بودند که دنیا تمام می شود ما از این حادثه رها شدیم ولی آنهایی که مردند هم می نویسند به پای خدا و طبیعت . با این حال همه مسایل مطرح شده احتمالات بوده ولی با توجه به سابقه کشورهایی که این خبر را مطرح کرده اند این اعمال از آنها بعید نیز نیست .

ناسا در خبری که ارائه کرده است در ابتدا پایان دنیا را در روز 21 دسامبر را به صراحت رد کرده و فقط از  آن روز به عنوان انقلاب زمستانی   winter solsticeنام برده است  حال بیایید ببینیم این انقلاب زمستانی چیست . انقلاب زمستانی، یا انقلاب شتوی، در ستاره‌شناسی، نام لحظه‌ای است که خورشید از دید ناظر زمینی در بیش‌ترین فاصله زاویه‌ای با صفحه استوا در آن سوی نیم‌کره ناظر قرار دارد. انقلاب زمستانی از دید ستاره‌شناسی آغاز زمستان است. پس از انقلاب شتوی طول روزها بلندتر می‌شود. تقویم رسمی در ایران آغاز زمستان را روز اول دی می‌داند که ممکن است در سال هایی به اندازه یک روز از انقلاب شتوی جلوتر یا عقب‌تر باشد. انقلاب شتوی منشا بسیاری از جشن ‌ها و آیین ‌های باستانی در فرهنگ ‌ها و تمدن‌ های بشری است. شب یلدا یا شب چله و حنوکا و کریسمس از جمله این مراسم است. حال  به پرسش و پاسخ هایی که بین مسوولان ناسا و مردم انجام شده است دقت کنید :

آیا در روز 21 دسامبر خطری زمین را تهدید می کند ؟ بسیاری از سایت ها از پایان دنیا در این روز خبر می دهند ؟

خیر، این جهان 4 میلیارد سال است که به زندگی خود ادامه می دهد و دانشمندان هم اتفاق خاصی برای این روز پیش بینی نمی کنند .

منبع این نظر که برای اولین پایان دنیا را مطرح کرد کجاست ؟

داستان از آنجا آغاز شد که سیاره ای با نام  نیبیرو توسط سومری ها کشف شده ، که نسبت به زمین  رهبری می کند . این فاجعه در ابتدا برای ماه مه سال 2003 پیش بینی شده بود، اما بنا بر مسایل نامشخص  تاریخ روز قیامت به عقب افتاد و به  دسامبر 2012 منتقل شد که آن هم  مربوط به پایان یکی از چرخه ها در تقویم باستانی مایان در نقطه انقلاب زمستانی در سال 2012 است.

آیا تقویم مایاها در دسامبر پایان می پذیرد ؟

همانطور که تقویم روی میز آشپزخانه شما در آخر دسامبر تمام می شود تقویم مایاها هم می تواند اتمام پیدا کند اما اتمام هر تقویمی به معنی پایان دنیا نیست .

آیا ناسا برای تاریخ های 23 تا 25 دسامبر خاموشی رابرای زمین پیش بینی کرده است ؟

خیر؛ نه ناسا و نه سازمان های فضایی دیگر همچنین پیش بینی را نکرده اند و حتی در همین راستا ویدیویی در یوتیوب قرار داده شده است که مربوط  به چندین سال قبل بوده و پیام آماده باش داخلی برای ماموریتی در ناسا در آن نمایش داده شد که مردم بدون توجه به تاریخ انتشار ویدیو ان را دیده و موجبات نگرانی خود وخانواده خود را فراهم می کنند .

آیا همتراز شدن زمین و دیگر سیارات آثاری بر زمین خواهد گذاشت ؟

خیر ما در چند دهه آینده همچنین حادثه ای در پیش نداریم و حتی اگر این هم ترازی هم  رخ دهد، اثراتش بر روی زمین ناچیز خواهد بود.  به عنوان مثال یکی ازاین  هم ترازی های بزرگ در سال 1962 رخ داد، و دو مورد دیگر در طول سال های 1982 و 2000 اتفاق افتادکه هیچ اثری بر روی زمین نداشته است  و هر ساله نیز در ماه دسامبر زمین و خورشید در راستای کهکشان راه شیری همتراز می شوند .

آیا سیاره ای به نا م نیبیرو یا سیاره X یا اریس در حال نزدیک شدن جهت تخریب سیاره ماست ؟

نزدیک شدن نیبیرو یا سیاره X یا اریس و تخریب زمین همه اینها داستان های جعلی اینترنی است و هیچ مبنای حقیقی برای این ادعا وجود ندارد و بر فرض اگر هم همچنین چیزی قرار بود اتفاق بیفتد این سیاره باید آنقدر به ما نزدیک می شد که تا از ده سال قبل بشود آن را رصد کرد و یقینا هم با چشم غیر مسلح قابل دیدن بود . باید اشاره کنیم که نیبیرو واقعی است و وجود دارد ولی در سیستم بیرونی خورشید واقع شده است و  حدود 4 میلیارد مایل با زمین فاصله دارد . همچنین برای اینکه خیالتان راحت شود می توانید از سرویس ناسا که نشان دهنده اشیای نزدیک به زمین است استفاده کنید .

http://neo.jpl.nasa.gov/

نظریه تغییر مکان قطبی چیست؟ آیا این درست است که اگر زمین  چرخش 180 درجه داشته باد پوسته زمین کنده خواهد شد ؟

واژگونی در چرخش زمین غیر ممکن است ولی تغییرات قاره ای و مغناطیسی وجود دارد که آن هم 400000 سال یکبار اتفاق می افتد و  واژگونی مغناطیسی هیچ آسیبی به حیات بر روی زمین ایجاد نمی کند. دانشمندان بر این باورند  هیچ واژگونی مغناطیسی در چند هزاره بعدی اتفاق نمی افتد.

آیا زمین در معرض خطر یک شهاب سنگ قرارد ارد ؟

زمین همواره در معرض  خطرستاره های  دنباله دارها و سیارک ها بوده است ، هر چند  که برخوردهای بزرگ بسیار نادر است. آخرین  برخورد  بزرگ 65 میلیون سال قبل بود که منجر به انقراض دایناسورها شد . امروز اخترشناسان ناسا در حال انجام یک بررسی به نام Space guard برای پیدا کردن هر سیارک بزرگ نزدیک به زمین تا در صورت هر گونه اتفاق گزارش آن ارسال شود. در حال حاضر هیچ تهدیدی به بزرگی آن برخوردی که منجر به انقراض نسل دایناسورها شد را نداریم  و  همه این تحقیقات در وب سایت زیر برای همه در دسترس است و اگر خودتان هم مشاهده کنید موردی برای سال 2012 ثبت نشده است .

آیا خطر طوفان خورشیدی غول پیکر در سال 2012 زمین را تهدید می کند ؟

طوفان های خورشیدی تقریبا هر 11 سال یکبار اتفاق افتاده و نهایتا می توانند به تجهیزات ماهواره ها آسیب رسانی کنند که آن هم امروزه با ساخت تجهیزات با دوام بالا در مقابل گرما رفع خواهد شد و چرخه بعدی این طوفان انتظار می رود بین سال های 2012 تا 2014 رخ دهد که آن هم آسیبی به زمین نخواهد رساند بلکه به تجهیزات و ماهواره ها اثر گذار است .

نظر شخصی دانشمندان ناسا در مورد پایان جهان در 2012 چیست ؟

برای هر اتفاق یا فاجعه ای که قرار است رخ دهد باید شواهد علمی داشته باشد اما این گزینه بسیار بی اساس بوده و حتی یک مدرک جزیی هم در مورد این ادعا وجود ندارد و شایعه ای است که توسط فیلم سازان و سایت های اینترنتی اشاعه می یابد.

در پایان این مقاله میتوان به نقطه ای جالب از اشاره کرد و از همه این اتفاقات خواه شایعه باشد یا حقیقت درسی بسیار اخلاقی گرفت خداوند در قران کریم می فرماید : بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا ﴿۱﴾ وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿۲﴾ وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا ﴿۳﴾

آنگاه كه زمين به لرزش [شديد] خود لرزانيده شود (1) و زمين بارهاى سنگين خود را برون افكند(2)و انسان گويد [زمين] را چه شده است (3)

اگر به آیه سوم این سوره مبارکه توجه داشته باشید حکایت از حال و روز امروز مردم دنیا را دارد و همه در نگرانی و آشفتگی از همدیگر در مورد این خبر سوال می پرسند پس چه بهتر که این مورد را خواه شایعه باشد یا حقیقت جدی گرفته و خود را برای روز هولناک قیامت آماده کنیم تا از کسانی نباشیم که همان روز از خواب بیدار شده و در یابیم که کار از کار گذشته و هیچ راه بازگشتی وجود ندارد .