تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

در این مدرسه بخاری نفتی نسوخته است؛

تعداد بازدید : 1213
در این مدرسه بخاری نفتی نسوخته است؛ یک نفر با «میراث ملی» آمریکایی ها 27 کودک را کشت
در این مدرسه بخاری نفتی نسوخته است؛

یک نفر با «میراث ملی» آمریکایی ها 27 کودک را کشت

  27کودک دبستانی در شهر نیوتاون آمریکا قربانی تیراندازی جوانی ۲۰ ساله شدند که با اسلحه وارد محل تحصیل آنها شد و پس از کشتن کودکان و پنج بزرگسال دیگر، احتمالا جان خودش را هم گرفته است. رسانه‌های محلی می‌گویند ضارب مادر خودش را هم به قتل رسانده است.

  صبح روز گذشته (24) آذر، پلیس ایالت کانتیکات اعلام کرد که در مدرسه ساندی هوک در شهر نیوتاون تیراندازی صورت گرفته و گزارش ها حاکی از کشته شدن ۲۷ نفر از جمله ۲۰ کودک است. در این حادثه فرد تیرانداز نیز کشته شده و سلاح های او در اختیار پلیس قرار گرفته است.بنابر گزارش ها، ۱۸ کودک پس از تیراندازی در دم جان داده اند و دو کودک دیگر هم بر شدت جراحات ناشی از گلوله در بیمارستان جان باخته اند؛ مدیر مدرسه، روانشناس کودک مدرسه و چهار بزرگسال دیگر هم بر اثر این تیراندازی کشته شدند. گزارش ها می گویند که ضارب سپس جان خود را هم گرفته است اگر چه هنوز پلیس رسما گزارش ها در این رابطه را تایید نکرده است.

ضارب جوانی ۲۰ ساله به نام آدام لانزا معرفی شده است در حالی که ابتدا پلیس برادر بزرگتر او رایان را که ۲۴ سال سن دارد به عنوان تیرانداز معرفی کرده بود.گفته می شود که جسد مادر ضارب به نام نانسی لانزا هم در آپارتمانش پیدا شده است. همچنین گزارش ها می گویند ضارب پدر خودش را هم کشته است.

گزارش ها و آمار اعلام شده درباره این واقعه در طول روز بارها تغییر یافته است و تعداد کشته شدگان و قربانیان نیز چند باری تغییر کرده است. بنابر آخرین آمار اعلام شده ۲۰ کودک، شش بزرگسال (از جمله خود ضارب) در محل مدرسه کشته شده‌اند و مادر و پدر ضارب هم احتمالا توسط او پیش از کشتار دبستان از پای در آمده اند.این مرگبارترین سانحه پس از حادثه سال ۲۰۰۷ در دانشگاه ویرجینیاتک و سومین حادثه عمده بزرگ تیراندازی در سال ۲۰۱۲ در آمریکا به شمار می رود.

تابستان امسال هم یک دانشجوی جوان در شهر آئورا با شلیک به تماشاگران فیلم بتمن ۱۲ نفر را کشت و چند هفته پس از آن تیرانداز دیگری در ایالت ویسکانسن با شلیک به زائران معبد سیک ها کشتار دیگری را به راه انداخت.

گزارش ها حاکی از آن است که ضارب پیش از رفتن به مدرسه ای که مادرش در آن معلم کلاس آمادگی بوده، جلیقه ضد گلوله سیاهرنگی بر تن کرده و با سه اسلحه ای که به طور قانونی و به نام مادرش ثبت شده بود به محل مدرسه رفته و این کشتار خونین را به راه انداخته است. هنوز معلوم نیست که آدام لانزا از هر سه اسلحه در این کشتار استفاده کرده است اما پلیس دو اسلحه را در کنار او و یکی دیگر را در خودرویی که آدام با آن به محل مدرسه رفته بود پیدا کرده است.مدرسه ساندی هوک به گفته خبرنگاران از مدارس سطح بالای شهر نیوتاون به شمار می رود.

پلیس محلی می گوید که او از یک تفنگ کالیبر ۲۲۳. استفاده کرده و افزوده که پلیس ایالت نیوجرسی نیز تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است.

مدرسه ساندی هوک نیز همچون دیگر مدارس از سیستم حفاظتی - امنیتی و دوربین مدار بسته برخوردار بوده و مشخص است که فرد تیرانداز را مسئولان مدرسه می شناخته اند و به همین دلیل اجازه ورود به مدرسه را به او داده اند.


سکوت معنادار جریان ضد انقلاب
اما در این بین و در حالی که رسانه های جهان این ماجرا را به عنوان خبر اول خود پوشش می دهند، رسانه های ضد انقلاب و اپوزوسیون در سکوت معناداری به سر می‌برند.

جرس، کلمه، روزآنلاین و دیگر رسانه های حامی جریان ضد انقلاب که در دو هفته اخیر، حادثه آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه در شین آباد پیرانشهر و فوت یکی از دانش آموزان آسیب دیده را با آب و تاب فراوانی پوشش می دادند، کشته شدن 30کودک و دانش آموز در تیر اندازی مرگ بار در آمریکا را با بایکوت خبری روبرو کرده اند.اوباما:در سال های اخیر حوادثی از این دست "بیش از حد" تکرار شده است
در این میان باراک اوباما در بیانیه ای که در کاخ سفید خواند، به بازماندگان این حادثه تسلیت گفت و گفت: "من نه به عنوان رئیس جمهور، بلکه به عنوان یک پدر صحبت می کنم. بیشتر کسانی که در این حادثه امروز کشته شده اند، کودک بوده اند. کودکان زیبایی، ۵ تا ده ساله، که تمام زندگیشان پیش روی آنها بود. فارغ التحصیلی، ازدواج،... قلب های ما امروز شکسته است."

اوباما با اشاره تلویحی به مساله کنترل اسلحه در آمریکا گفت که در سال های اخیر حوادثی از این دست "بیش از حد" تکرار شده است: "ما می خواهیم فارغ از مسائل سیاسی، با هم متحد شویم و اقدامی معنادار انجام دهیم تا دیگر از این دست حوادث رخ ندهد."

این گفته اوباما در حالی است که وی چندی پیش اذعان کرده بود که تیراندازی کردن در آمریکا یک میراث ملی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده استمارک باوتون، شهردار نیوتاون، به سی ان ان گفته است که سه نفری که به بیمارستان منتقل شده اند، در "وضعیت بسیار وخیمی" قرار دارند.

مقام های محلی می گویند که به عنوان یک اقدام احتیاطی، مدرسه ها در سراسر منطقه تعطیل شده است و فرماندار ایالت کانتیکات راهی منطقه شده و در حال ملاقات با خانواده قربانیان است.

نیروهای پلیس مدت کوتاهی پس از ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت محلی (۱۴ و ۴۰ به وقت گرینویچ) سر رسیدند.

پلیس صبح جمعه گزارشی دریافت کرد از یک فرد مسلح که به دفتر اصلی مدرسه وارد شده بود. بر اساس گزارش روزنامه کورانت، اعلام شده بود که یک نفر "گلوله های زیادی" خورده است.

یک شاهد عینی به سی ان ان گفته بود که از راهروی مدرسه صدای تیراندازی شنیده است. او گفته بود "باید صدبار تیر شلیک شده باشد."

رسانه های محلی گزارش کرده اند که آتش نشان ها به کودکان گفته اند که چشم هایشان را ببندند و از کنار دفتر مدرسه بدوند و از مدرسه خارج شوند.

این مدرسه دولتی بیش از ۶۰۰ دانش آموز دارد و یکی از مدارس سطح بالای منطقه محسوب می شود. در این دبستان دانش آموزان ۵ تا ۱۰ ساله که از دوره آمادگی تا کلاس چهارم دبستان تحصیل می کردند.

بیمارستان دنبری در منطقه، در وبسایت خود نوشته است که از "وضعیت" مدرسه آگاهی دارد.

بیمارستان در بیانیه ای نوشته است: "لطفا مطلع باشید که ما در حال حاضر در حال جمع آوری اطلاعات هستیم و در اسرع وقت، اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار خواهیم داد."