تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

آیت‌الله مصباح یزدی؛رهبر معظم انقلاب شایسته‌ترین فرد برای اداره جامعه است

تعداد بازدید : 1311
آیت‌الله مصباح یزدی؛رهبر معظم انقلاب شایسته‌ترین فرد برای اداره جامعه است

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر فردی پیام ولایت را درست درک نکند و آن را عوضی بفهمد یا بر اساس خواسته خود آن را تغییر دهد، یا مصداق آن را بر اساس خواسته خود بیابد، ممکن است، خسارت‌هایی برای جامعه به بار بیاورد که صدام هم آن ضررها را نزد.

 

 آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، پنج‌شنبه صبح در اولین یادواره شهدای مخابراتی و بی‌سیم‌چی استان قم که در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: زنده نگاه داشتن یاد شهدا به فرموده رهبر معظم انقلاب کم‌تر از شهادت نیست.

وی افزود: اگر ما از این امر غفلت بورزیم و بگوییم برگزاری بزرگداشت‌ها کافی است خود را از برکات شهادت‌ محروم کرده‌ایم.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به شهادت امام حسین(ع) در کربلا،‌ خاطرنشان کرد: اگر عالمان و پژوهشگران به زنده نگاه داشتن یاد امام حسین(ع) همت نمی‌کردند، معلوم نبود امروز به چه میزان می‌توانستیم از برکات شهادت اباعبدالله(ع) استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شهدا نیز در مرتبه نازل‌تری نسبت به امام حسین(ع) قرار دارند، با برگزاری همایش‌ها و مزین شدن نام شهدا در میان شهرها، یاد شهدا زنده نگاه داشته می‌شود و این مسأله سبب نفع رساندن به جامعه می‌شود.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: میلیون‌ها انسان در سایه برگزاری این همایش‌ها، ارزش شهادت را درک می‌کنند و به آن توجه می‌کنند، که این خود برکت بسیاری محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که برخی از شهدا دارای ویژگی‌های خاصی داشتند، ابراز داشت: بی‌سیم‌چی مسؤولیت پست حساسی را داشت، اگر در این کار اخلالی صورت گیرد، تمام خط ضربه خواهد خورد.

پیامبران واسطه‌ای برای انتقال پیام الهی به جامعه بودند

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: ما نیز در جنگ نرم نیاز به کسانی مانند بی‌سیم‌چی‌ها داریم تا سبب انتقال یافتن پیام به دیگران شوند.

وی با اشاره به جایگاه پیامبران، ادامه داد:‌ پیامبران و انبیا نیز افرادی بودند که از سوی خدا برای انتقال دادن پیام خداوند به مردم برگزیده شدند.

آیت‌الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: پیامبران در جایگاه والایی قرار دارند، اگر آنان در رساندن پیام الهی کوتاهی کنند، خطرات فراوانی متوجه جامعه می‌شود، از این رو خداوند در امر رساندن پیام به مردم سخت‌گیری کرده است.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز کرد: جنگ 8 ساله به رهبری امام خمینی(ره) و با مجاهدت‌های رزمندگان پایان یافت، اما جنگ نرمی شروع شد که ما همچنان درگیر آن هستیم.

پیام‌های خاص و عام نیز در جنگ نرم وجود دارد

وی گفت: در جنگ نرم نیز باید پیام مقام ولایت به وسیله واسطه‌های مورد اعتماد به عموم مردم برسد، البته پیام‌ها در موقع جنگ سخت با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری داشت، برخی از این پیام‌ها عام، برخی خاص و برخی بسیار ویژه بودند، که این موضوع در جنگ نرم نیز وجود دارد.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: برخی موضوعات اگر به صورت عام گفته شود، سبب سوء استفاده دشمن می‌شود، برخی از خطرها اگر آشکار گفته شود به دلیل کم بودن ظرفیت مردم سبب ناامیدی می‌شود.

وی افزود: در جنگ نرم برخی از پیام‌ها رمزی است، گاه فرمانده کل قوا در جنگ نرم از زبانی رمزگونه استفاده می‌کند و آنان که خبره در این زمینه هستند پیام را به درستی درمی‌یابند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که در جنگ نرم نیز نیاز به واسطه‌هایی است که پیام فرمانده کل قوا را تفسیر کنند، خاطرنشان کرد: در فتنه 88 اهمیت این پیام‌رسانی و پیام‌گیری و وجود این واسطه‌ها معلوم شد، برخی‌ها از فتنه 88 سرسری گذشتند.

وی گفت: هنوز برخی افراد فتنه 88 را امری اتفاقی می‌خوانند، در صورتی که طراحان اصلی آن اعتراف می‌کنند که آن فتنه را از ده‌ها سال پیش طراحی کردیم.

جنگ نرم از جنگ سخت خطرناک‌تر و مهم‌تر است

آیت‌الله مصباح یزدی بیان داشت: جا دارد که درباره فتنه 88 همچنان فکر کنیم، بیندیشیم و نحوه شکل‌گیری، انتخاب مهره‌های فتنه، ارتباط گروه‌های فتنه‌گر با یکدیگر و مانند آن را به شکل صحیح بررسی کنیم.

وی اظهار داشت: امروز در دوران جنگی هستیم که از جنگ سخت خطرناک‌تر و مهم‌تر است، در جنگ سخت اگر عملیاتی با شکست مواجه می‌شد، مردم بدعاقبت و جهنمی نمی‌شدند، اما در جنگ نرم این‌ گونه است.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این‌که شکست در جنگ نرم منجر به شکست خوردن ارزش‌های دینی و اسلامی جامعه است،‌ خاطرنشان کرد: ضعیف شدن علاقه به اسلام و تشیع و تضعیف پایبندی از اثرات شکست در جنگ نرم است.

وی ابراز داشت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب دشمن قلب جوانان ما را هدف قرار داده است، اگر در این جنگ شکست بخوریم ایمان جوانان را از دست داده‌ایم و عذاب ابدی را پذیرا شده‌ایم.

آیت‌الله مصباح یزدی افزود: شکست در جنگ سخت سبب از میان رفتن عمر چند نفر یا نابود شدن برخی امکانات مادی قابل جبران بود، اما شکست در جنگ نرم سعادت فرد در دنیا و آخرت از دست می‌رود.

خداوند ذخیره‌های بسیاری برای این کشور فراهم کرده است

وی گفت: اگر کسی در عقاید خود و دلبستگی به ولایت تردید یافت و سست شد، نتیجه آن خسران ابدی است، افزون بر آثار بدی که در این دنیا خواهد داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که اثبات اداره شدن جامعه از سوی اسلام، و اثبات کارآمدی تئوری ولایت فقیه از برکات پیروزی در جنگ نرم است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که هر گروهی مانند عالمان یا افراد معمولی می‌تواند در جنگ نرم شکست بخورد.

وی افزود: تأثیرات شکست برخی از این قشرهای جامعه را نیز اکنون می‌بینیم که از جنبه‌های مختلف ایمان جوانان ما را در خطر قرار داده است، رسانه‌ها در اندرونی خانه‌ها رخنه کرده است.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به این‌که خداوند ذخیره‌هایی بسیاری برای این امت فراهم کرده است، بیان داشت: بسیاری از جوانانی که شهدا و دوران جنگ را درک نکردند وجود دارند که به امام(ره) و ارزش‌های اسلامی مانند اعتکاف شور و اشتیاق نشان می‌دهند.

وی گفت: خداوند دل‌های مردم را متوجه اسلام و حضرت مهدی(عج) کرده است، خداوند به ما نشان داده که اگر عوامل فساد زیاد است، اما دل‌ها به دست اوست.

رهبر معظم انقلاب شایسته‌ترین فرد برای اداره جامعه است

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: مردم ما نشان داده‌اند که هیچ عاملی نمی‌توان مانع آنان در پیش‌برد اهداف اسلام و انقلاب باشد که این امر در 22 بهمن نمود یافت.

وی با بیان این‌که اکنون در جهان درمی‌یابیم که رهبر معظم انقلاب شایسته‌ترین فرد برای رهبری جامعه اسلامی است، بیان کرد: ایشان بهترین فرد برای این جایگاه هستند، این نشان می‌دهد که در رهبری کمبودی نداریم.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: اگر کمبودی وجود داشته باشد از وسائط است، مدیران و مسؤولان کشور باید در برطرف کردن ضعف‌های خود اهتمام ویژه داشته باشند.

وی اظهار داشت: ضعف در پیام‌رسانی یکی از این ضعف‌ها است، اگر فردی پیام ولایت را درست درک نکند و آن را عوضی بفهمد یا بر اساس خواسته خود آن را تغییر دهد، یا مصداق آن را بر اساس خواسته خود بیابد، ممکن است،‌ خسارت‌هایی برای جامعه به بار می‌آورد که صدام هم آن ضررها را نزد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: طبقه‌های میانی جامعه مانند عالمان و نویسندگان باید پیام ولایت را به درستی درک کنند و آن را به دیگران ابلاغ کنند.