تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

حضرت فاطمه(س) نخستین شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است

تعداد بازدید : 1459
استاد حسن رحیم پور ؛حضرت فاطمه(س) نخستین شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است

هادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز سبک زندگی اهل بیت (ع) است و با تبیین زندگی آنها در جامعه می توان این فریضه را در جامعه پیاده کرد.

حسن رحیم پورازغدی امروز در نشست واجب فراموش شده با موضوع تبیین ابعاد امر به معروف و نهی از منکر در جامعه در مهدیه مشهد اظهار کرد: متاسفانه مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به درستی در جامعه اسلام معرفی و تبیین نشده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تمام افراد در جامعه باید نسبت به اشاعه امر به معروف و نهی از منکر احساس وظیفه کنند، خاطرنشان کرد: با نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک گفتمان حاکم در جامعه می توان احساس مسئولیت عمومی برای اجرای آن را افزایش داد.

رحیم پورازغدی تاکید کرد: نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز سبک زندگی اهل بیت (ع) است و با تبیین زندگی آنها در جامعه می توان این فریضه را در جامعه پیاده کرد.

وی یادآور شد: تجسس در حریم خصوصی افراد و تخریب آنها به بهانه انجام این فریضه به هیچ عنوان صحیح نیست و باید از آن پرهیز شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به زندگی حضرت زهرا (س) اظهار کرد: حضرت زهرا (س) در مدت سه ماه بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص) با شفاف سازی دین اسلام نقش مهمی در دفاع از ارزش های اسلامی داشتند و می‌توان از ایشان به عنوان نخستین شهید راه احقاق امر معروف و نهی از منکر در تاریخ اسلام نام برد.

تصریح کرد: برخی دیدگاه های نادرست و افراط و تفریط نسبت به اهل بیت (ع) که آنها را در ردیف جایگاه خدا قرار می‌دهند را نباید به حساب تشیع گذاشت.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه بیشتر اهل سنت هم دشمنان اهل بیت (ع) نیستند گفت: بیشتر اهل تسنن، ائمه (ع) را قبول دارند و باید سطح معرفت آنان نسبت به این بزرگواران بیش از پیش افزایش یابد.